Przeskocz nawigację

2019

Znowu to zrobiliśmy – Caparol Polska po raz drugi Laureatem Godła Inwestor w Kapitał Ludzki!

Na przełomie września i października 2019 roku po raz drugi zaprosiliśmy Pracowników naszej firmy do podzielenia się swoimi opiniami w anonimowym badaniu przeprowadzonym przy współpracy z Fundację Digital Knowledge Observatory.

Podstawowym celem badania ta jak w roku poprzednim, było zebranie głosów, opinii i komentarzy naszych Pracowników Caparol o tym co doceniają, a co chcieliby zmienić w organizacji. Badanie stanowi okazję do zebrania i podzielenia się opiniami o tym, czego doświadczamy każdego dnia naszej pracy i tym jak to oceniamy.

Dodatkowo przystępując do badania po raz drugi, mieliśmy możliwość sprawdzić czy i jakie są skutki działań podjętych przez zespoły, kierowników i zespół zarządzający po przednim badaniu w 2018 roku oraz ambicję jeszcze wyższego niż w 2018 roku udziału w badaniu.

Kończąc badanie już wiedzieliśmy, że mamy powód do dumy – w badaniu w 2019 roku wzięło udział 90% naszych pracowników (w 2018 roku było to 78%). 

Po kilku tygodniach poznaliśmy szczegółowe wyniki, które w skali całej organizacji były bardzo zbliżone do wyników z poprzedniego badania i sprawiły, że na Gali 29.01.2020 będziemy mieli przyjemność po raz drugi odbierać godło Inwestora w Kapitał Ludzki. 


2018

Otrzymaliśmy Godło Inwestycja w Kapitał Ludzki

Od wielu lat Caparol Polska konsekwentnie buduje organizację, której podstawowymi elementami kultury są otwartość, komunikacja i zaangażowanie. 

Będąc mniejszą organizacją wystarczyło uważnie słuchać i rozmawiać, aby usłyszeć to pracowników. Stale zwiększając liczbę zatrudnionych, w 2018 roku zdecydowaliśmy się przeprowadzić badanie zaangażowania z partnerem zewnętrznym gwarantującym dobrej jakości narzędzia także on-line i poufność badania.

Wyniki badania zostały zaprezentowane i omówione w zespołach oraz stanowiły temat warsztatów menedżerskich. Wnioski z badania zostały wykorzystane do stworzenia planów działań na różnych poziomach w organizacji, włączając liczne grono pracowników Caparol w tworzenie jeszcze lepszego miejsca pracy.

Miłą i bardzo nobilitującą na przyszłość niespodzianką była dla nas informacja, że Caparol znalazł się w gronie laureatów godła Inwestor w Kapitał Ludzki (IwKL), czyli programu certyfikacyjnego prowadzonego od ponad 12 lat przez Digital Knowledge Obserwatory.

Z dużą przyjemnością i ogromną satysfakcją odebraliśmy naszą statuetkę IwKL na gali jaka odbyła się w Warszawie 24 stycznia 2019. Jest dla nas powodem do dumy i zobowiązaniem na przyszłość, ale wiemy że razem stać nas na więcej niż myślimy.