Przeskocz nawigację
Warto
ocieplać
dom
Warto
ocieplać
dom

Oszczędność energii dzięki systemowi ociepleń

Podstawowym powodem ogrzewania domu jest chęć utrzymania właściwego komfortu pod względem cieplnym. Utrzymanie optymalnej temperatury nie jest jednak łatwe, ponieważ istotną cechą ciepła jest to, że "ucieka" z domu szybciej lub wolniej. Intensywność ucieczki ciepła zależy od tego, jakiego rodzaju przeszkodę ma do pokonania, i jak duża jest różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz i wewnątrz domu.

Aby ciepło nie uciekało

Dom, którego wszystkie elementy są w dobrym stanie technicznym, najwięcej ciepła rozprasza się do otoczenia przez ściany zewnętrzne i dach, a w następnej kolejności - przez wentylację i okna.

Ciepło w sezonie grzewczym ucieka we wszystkich kierunkach. Wynika to z faktu, że wszystko, co otacza dom ma temperaturę niższą niż temperatura wewnątrz budynku, temperatura ścian, podłóg oraz wszelkich sprzętów i mebli.

Dlaczego warto ocieplić dom

System ociepleń to jeden z najważniejszych elementów budynku. Od ich wyboru oraz prawidłowego wykonania zależy nie tylko trwałość elewacji, ale także jakość i komfort życia mieszkańców budynku oraz energooszczędność inwestycji. Niewłaściwie wykończona lub pozostawiona bez wykończenia elewacja domu ani nie wygląda ładnie, ani nie stanowi dostatecznej ochrony dla ścian budynku.

Innowacyjne systemy ociepleń

Zalety systemów ociepleń:

  • uniknięcie kosztów zrywania i wywozu zdemontowanych materiałów,
  • optymalizacja energetyczna budynku,
  • możliwość zmiany koloru fasady,
  • pełnopowierzchniowy remont elewacji,
  • poprawa izolacyjności akustycznej budynku

Dowiedz się więcej