Przeskocz nawigację
ColorExpress
system barwienia
Caparol
ColorExpress
system barwienia
Caparol

ColorExpress - system barwienia w Caparol

ColorExpress to profesjonalna usługa barwienia firmy Caparol. Dzięki 40-letniemu doświadczeniu w technologii barwienia, ponad 6000 maszyn ColorExpress zainstalowanych na całym świecie z ponad 5 milionami receptur kolorów, zapewnia nieograniczoną różnorodność kolorów. Podstawą doskonałych efektów barwienia są wysokiej jakości pasty opracowane przez firmę Caparol, które dokładnie odpowiadają odpowiednim wymaganiom obszaru zastosowania.

Mineralne receptury dla farb elewacyjnych zapewniają stabilność wg standardu wzornika Fassade A1.
Znakomite organiczne pasty pigmentowe w kolorach na bazie żywicy syntetycznej zapewniają niezrównaną różnorodność kolorów o wyjątkowym blasku - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

System barwienia ColorExpress. Profesjonalne farby z mieszalnika

System Caparol ColorExpress to nowoczesny system oferujący indywidualne rozwiązania kolorystyczne. Najnowocześniejsza technologia komputerowego dozowania kolorowego pigmentu do farby, tynku, żywicy czy lakieru – produktu bazowego. Wszystkie usługi dostępne są w punktach barwienia produktów Caparol – w dobrych hurtowniach budowlanych.                                 

Wszechstronne zastosowanie

ColorExpress to system profesjonalnego, maszynowego barwienia dla wszystkich oferowanych farb wewnętrznych lub elewacyjnych - o dowolnym stopniu połysku, odpornych na zmywanie, chroniących przed zabrudzeniami, specjalnie przeznaczonych do pomieszczeń narażonych na wilgoć, jak kuchnia czy łazienka, ale również do drewna. Tynki, lazury i lakiery, dwuskładnikowe żywice epoksydowe można również barwić w mieszalniku  – oferujemy specjalne rozwiązania na specyficzne potrzeby powierzchni. Nie mamy ograniczeń dotyczących sposobu nanoszenia na podłoże – możliwość nanoszenia wszelkimi dostępnymi narzędziami – wałkiem, pędzlem, różnego typu urządzeniami natryskowymi.

Oszczędność czasu i powtarzalność koloru

Zabarwienie i wymieszanie farby w mieszalniku trwa tylko kilka minut. Bez zamawiania i specjalnego oczekiwania na produkt. Dajemy pewność, że wybrany kolor jest do powtórzenia pod względem wcześniej wykorzystywanej  receptury dla dowolnie wybranego rodzaju farby. Praktykujemy zapisywanie receptur w bazie danych w punktach barwienia Caparol ColorExpress.

Różnorodność

Oferujemy odpowiedni wzornik do każdego rodzaju podłoża. Niezależnie od tego, czy jest to ściana wewnętrzna, elewacja, posadzka – każdy, z oferowanych przeszło stu wzorników, zawiera od kilkudziesięciu do około dwu tysięcy odcieni kolorów. W Polsce dysponujemy bazą ponad 4 500 000 receptur materiałowo-kolorystycznych. 

Jakość pigmentów

Wysokiej jakości pasty  opracowane przez Caparol doskonale wpisują się w coraz większe potrzeby zamawiających. Oferujemy specjalne pigmenty nie emitujące rozpuszczalników do farb wodorozcieńczalnych, inne do produktów opartych recepturowo na rozpuszczalnikach. Ciągłe udoskonalanie receptur sprzyja rozszerzaniu skali dostępnych kolorów i - co niezwykle ważne w przypadku farb elewacyjnych – zwiększaniu odporności na promieniowanie UV. Nasze farby wewnętrzne po zabarwieniu w dalszym ciągu spełniają warunki wewnętrznej normy E.L.F. - braku emisji rozpuszczalników oraz plastyfikatorów powyżej 0,7 g/l lub o dopuszczalnej granicy 30 g/l.

Zastosowanie niezwykle modnych ciemnych kolorów na elewację nie jest już żadnym problemem przy zastosowaniu barwienie Caparol ColorExpress.