Kiedy ocieplać dom? Teraz to możliwe nie tylko latem!

Ocieplanie budynków z zewnątrz zazwyczaj przeprowadza się w ciepłych porach roku Tymczasem okres późnojesienny lub wczesnowiosenny to równie dobry czas na wykonanie termoizolacji – ale tylko przy wyborze odpowiednich produktów. Jeśli zastanawiasz się, kiedy ocieplać dom i jakich systemów użyć w tym celu w zimniejszych miesiącach roku, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Z tekstu dowiesz się:

·       które pory roku są odpowiednie do przeprowadzania prac termomodernizacyjnych na zewnątrz budynku,

·       jakie produkty umożliwiają ocieplanie domu jesienią,

·       jakie korzyści wynikają z zastosowania systemu ociepleń SPRINTER-Einstellung.

Czy wiesz, że z nieizolowanego budynku rocznie może uciekać ciepło o wartości nawet kilku tysięcy złotych? Dla wielu inwestorów to wystarczający argument, aby rozważyć bezzwłoczną izolację przegród. Dowiedz się, jakie systemy ociepleń wybrać, aby nie musieć zwlekać z pracami do nadejścia ciepłej wiosny.

Kiedy ocieplać nowy dom? Nie musisz czekać do lata

Kiedy ocieplać nowy dom lub budynek, który poddajesz termomodernizacji?Ogólna zasada mówi, że temperatura podłoża i otoczenia w czasie montażu i schnięcia warstw izolacji musi wynosić przynajmniej +5°C. Podłoże powinno być suche.

Często jednak harmonogram wymaga zakończenia prac przed końcem roku. Na szczęście ocieplanie domu późną jesienią lub wczesną wiosną stało się w ostatnim czasie możliwe dzięki specjalistycznym produktom, takim jak systemy ociepleń Caparol SPRINTER na wilgotny i chłodny sezon. Pamiętaj jednak, że chłód nie równa się dużemu mrozowi – nie dopuść zatem do przeciągnięcia prac na okres zimowy!

Ocieplanie domu jesienią lub wiosną – wybierz odpowiednie produkty

Caparol SPRINTER jest wygodnym, kompleksowym rozwiązaniem, które gwarantuje odpowiednie dopasowanie wszystkich produktów i szybsze zakończenie prac, także podczas ocieplania domu jesienią czy wiosną. Jak to możliwe?

System, dzięki dodatkowi przyspieszającemu wiązanie, przyspiesza powstawanie wierzchniej warstwy powłoki. Już po około 6-8 godzinach powierzchnia wytrzymuje więc słaby deszcz lub niewielki mróz. Wysychanie i utwardzanie tynku następuje poprzez odparowywanie wody – tak samo jak w przypadku klasycznego produktu i klasycznej pory ocieplania. Musisz więc mieć na uwadze, że im chłodniejsze i wilgotniejsze jest otoczenie, tym dłużej będzie trwał ten proces. Powierzchniowo suchy tynk w głębi może być jeszcze miękki. Wyjątkowość SPRINTER-Einstellung polega jednak na tym, że powierzchnia tynku szybciej stanie się odporna na wpływy atmosferyczne i nieprzemakalna – niestraszna mu będzie jesienna i wiosenna zmienna pogoda.

Sprawdź także inne nasze systemy, dzięki którym wykonasz nowoczesne ocieplenie domu dostosowane do potrzeb Twojego budynku.

Ocieplanie domu nawet w deszczu – zalety produktów SPRINTER-Einstellung

System ociepleń SPRINTER-Einstellung posiada liczne zalety, sprawiają, że jest on produktem absolutnie wyjątkowym. Wśród korzyści z jego stosowania można wymienić:

·       możliwość aplikowania przy niskiej temperaturze i przy wysokiej wilgotności powietrza,

·       potwierdzone badaniami dobre właściwości aplikacyjne,

·       wyższą produktywność dzięki możliwości prowadzenia prac w rozszerzonym zakresie temperatur,

·       odporność na chłód i deszcz nabieraną znacznie szybciej niż tradycyjne produkty,

·       większą, nieograniczoną tylko do ciepłych pór roku efektywność planowania i wykonywania prac ociepleniowych.

Wiesz już, kiedy ocieplać dom i jakie produkty wybrać, jeśli masz zamiar wykonywać prace jesienią lub wiosną. Sprawdź także nasze elewacyjne efekty dekoracyjne i stwórz z nami trwałą i efektowną fasadę!