Farba biała wysokiej jakości – wybierz najlepsze farby ścienne Indeko-plus

 

W projekcie domu warto uwzględnić to, jaką farbą lateksową białą zostaną pomalowane pomieszczenia. Biała farba, która przez długi czas zachowa swą barwę, to bardzo korzystne rozwiązanie. Ze wszystkich kolorów stosowanych we wnętrzach białe ściany są w końcu ponadczasowe – idealnie pasują do wielu stylów. Dobrze więc zainwestować w najlepszą farbę ścienną. Jaki produkt pozwoli dłużej cieszyć się niezmienną aranżacją wnętrz?

 

Z tekstu dowiesz się:

·       dlaczego biała farba lateksowa zapewnia trwały i idealny kolor ścian,

·       jakie właściwości powinny charakteryzować najlepszą białą farbę.

Biel dodaje wnętrzu lekkości, jest elegancka i łatwo komponuje się z innymi barwami. Co więcej, białe ściany pozwalają na modyfikację aranżacji bez potrzeby ponownego wykonywania remontu – wystarczy zmienić kolory dodatków, aby nadać wnętrzu inny charakter.

Jeśli powierzchnie ścienne mają stanowić najmocniejszy punkt projektu, bardzo istotna jest jednak jakość farby białej do ścian. To od jej właściwości zależy bowiem, czy powierzchnia będzie szybko się brudzić i czy z czasem zmieni swój odcień. Oprócz tego dobra biała farba nie powinna zawierać szkodliwych składników, dlatego obecnie możesz znaleźć białe farby dla alergików, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Białe ściany na jeszcze dłużej

W przypadku projektu wnętrza, w którym barwa ścian (w tym przypadku biel) odgrywa najważniejszą rolę, ważnym aspektem jest trwałość koloru farby białej. Najbardziej stabilną barwę mają farby o dużej zawartości bieli. Farby takie mają bardzo wysokie krycie, widoczne zarówno na mokro jak i po wyschnięciu. Najłatwiej więc rozpoznać je w praktyce po kryciu niemal całkowitym już przy pierwszej warstwie farby. Największe zmiany w zażółceniu białych powłok dyspersyjnych farb ściennych w czasie wykazują farby zawierające wybielacze optyczne (rozjaśniacze) – warto więc ich unikać, choć kuszą bardzo wysoką jasnością zaraz po pomalowaniu. Podczas paru lat eksploatacji pojawią się jednak na nich mocniej zażółcone lub bardziej szare miejsca. Warto też unikać farb, które zawierają plastyfikatory, gdyż takie powłoki będą miały silniejszą tendencję do pokrywania się kurzem (co skutkuje w odbiorze utratą białości), gdyż do plastyfikatorów kurz łatwiej się przykleja. Co gorsze, może się przyklejać w sposób na tyle trwały, że nie będzie możliwe umycie ścian.

Farba ścienna Indeko-plus pozwala uzyskać intensywnie białą powłokę, która nie żółknie i nie szarzeje. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego produktu. Na pokrytej nim ścianie osadza się znacznie mniej kurzu. Jest to możliwe dzięki składnikom charakteryzującym dobrą białą farbę, minimalizującym gromadzenie się zabrudzeń z powietrza na pokrytych nią powierzchniach. Powłoka malarska pozostaje więc czysta na dłużej, a dzięki temu bielsza, nawet w przypadku miejsc, gdzie osadzający się kurz jest trudny do wyeliminowania (narożniki ścian, okolice grzejników i kratek wentylacyjnych).

Najlepsza biała farba – właściwości

Jeśli w projekcie aranżacji wnętrz zostaną uwzględnione materiały zapewniające nie tylko trwałość, ale również możliwość szybkiego wykonania prac, będzie to dodatkowy atut projektu. Farba lateksowa biała Indeko-plus posiada podwójną siłę krycia, co oznacza, że malowanie przebiega w znacznie krótszym czasie – w większości przypadków wystarczy położenie tylko jednej warstwy farby ściennej. Co więcej, nałożona na ścianę powłoka farby Indeko-plus potrzebuje niewiele czasu do pełnego wyschnięcia oraz nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu ta farba ścienna doskonale nadaje się do obiektów wymagających szybkiego malowania lub odnowienia.

Farba Indeko-plus ma podczas malowania nieco dłuższy czas otwarcia, a także tworzy głęboko matową powierzchnię. Umożliwia to łatwe nanoszenie poprawek i sprawia, że wszelkie niedociągnięcia podczas wykonywania prac malarskich są łatwe do wyeliminowania. Jako że jest to farba matowa, pozwala również ukryć ewentualne nierówności powierzchni ściennych poprzez rozpraszanie promieni światła. Z powodzeniem sprawdzi się zatem na silnie oświetlonych ścianach i sufitach. Jest to istotne w sytuacji, gdy oryginalne rozmieszczenie lamp zostaje wykorzystane, aby uzyskać efektowną aranżację.

Caparol oferuje szeroki wybór produktów, które dopasujesz do każdego pomieszczenia. Biała farba do ścian Indeko-plus z ulepszoną technologią spoiwa wyróżnia się nie tylko łatwiejszą aplikacją, ale również szczególnie bezpieczną dla zdrowia recepturą. Wyjątkowe właściwości produktu będą zaś dodatkowym atutem każdego projektu wnętrz.