Przeskocz nawigację
Najlepsza biała farba do ścian i sufitów
Najlepsza biała farba do ścian i sufitów

Najlepsza biała farba do ścian i sufitów Indeko-plus – postaw na wysoką jakość!

W projekcie domu warto uwzględnić wysokiej jakości farby, którymi zostaną pomalowane pomieszczenia. Biała farba, która przez długi czas zachowa swą barwę, to bardzo korzystne rozwiązanie. Ze wszystkich kolorów stosowanych we wnętrzach ściany w białym kolorze są ponadczasowe – idealnie pasują do wielu stylów. Zastanawiasz się, jaki produkt pozwoli zachować pożądany efekt na dłużej? Zobacz, jaką farbę wybrać!

Z tekstu dowiesz się:

  • na jakie właściwości patrzeć przy wyborze farby, aby zapewnić trwały i idealny kolor ścian,
  •  jakie właściwości powinny charakteryzować wysokiej jakości farbę w białym kolorze.

Biel dodaje aranżacji lekkości, jest elegancka i łatwo komponuje się z innymi barwami. Co więcej, białe ściany pozwalają przeprowadzić metamorfozę bez potrzeby ponownego wykonywania remontu – wystarczy zmienić kolory dodatków, aby nadać wnętrzu nowego charakteru.

Jeśli powierzchnie ścienne mają stanowić najmocniejszy punkt projektu, bardzo istotna jest zarówno wysoka jakość, jak i rodzaj farby. To od jej właściwości zależy bowiem, czy powierzchnia będzie szybko się brudzić i czy z czasem zmieni swój odcień. Oprócz tego farby białe do ścian nie powinny zawierać szkodliwych składników. Indeko-plus nie ma ani rozpuszczalników (lotnych związków organicznych LZO), ani plastyfikatorów (półlotnych związków organicznych), ani nawet konserwantów farby dla alergików. Jest też wyprodukowana w neutralny sposób dla klimatu naszej planety. Jest więc nie tylko zdrowa dla malarza i użytkownika, ale też przyjazna dla środowiska.

Farby białe do ścian i sufitów – na co zwrócić uwagę szukając najlepszego produktu?

Ważnym aspektem przy wyborze farby jest trwałość. Najbardziej stabilną barwę mają farby o dużej zawartości bieli. Zapewniają one bardzo wysokie krycie, widoczne zarówno na mokro, jak i po wyschnięciu. Najłatwiej więc rozpoznać je w praktyce po kryciu niemal całkowitym już przy nałożeniu pierwszej warstwy farby. Duże znaczenie ma też unikanie farb, które zawierają plastyfikatory, gdyż takie powłoki będą miały silniejszą tendencję do pokrywania się kurzem, co skutkuje w odbiorze utratą białości i wizualnym wrażeniem brudnych ścian. Co gorsze, może się on przyklejać w sposób na tyle trwały, że nie będzie możliwe umycie ścian. Nie stosuj także farb z wybielaczami (rozjaśniaczmi) optycznymi. W takich farbach stosowana jest biel o niskiej jasności, a jej poprawę uzyskuje się dzięki rozjaśniaczom. Sa one jednak nietrwałe. Zachowają się tak samo jak rozjaśniacze w proszkach do prania, gdzie białe koszulki stają się jaśniejsze tylko na trochę i aby odzyskały swoją świeżą białość wciąż trzeba je prać w proszkach z optycznymi wybielaczami.

Farba wewnętrzna Indeko-plus do malowania ścian pozwala uzyskać intensywnie białą powłokę, która nie żółknie i nie szarzeje. Na pokrytej nim ścianie osadza się znacznie mniej kurzu. Jest to możliwe, bo użyto w niej najjaśniejszej odmiany trwałej bieli, a w farbie nie ma plastyfikatorów. Dzięki temu biel jest tak samo jasna przez wiele lat, a kurz nie przykleja się do powłoki, nawet w miejscach narażonych na większe osadzanie się kurzu (narożniki ścian, okolice grzejników i kratek wentylacyjnych).

Zobacz także: Minimalistyczny salon – jak dobrać kolor ścian do takiego wnętrza?

Najlepsza biała farba do wnętrz – jakie powinna mieć właściwości, aby móc pomalować nią pomieszczenia w domu?

Jeśli uwzględnisz materiały zapewniające nie tylko trwałość, ale również możliwość szybkiego wykonania prac malarskich, będzie to dodatkowy atut Twojego projektu. Poznaj farbę wewnętrzną Indeko-plus o głębokomatowym wykończeniu, która ma podwójną siłę krycia, co oznacza, że malowanie przebiega w znacznie krótszym czasie – w większości przypadków wystarczy położenie tylko jednej warstwy. Co więcej, nałożona na ścianę farba Indeko-plus potrzebuje niewiele czasu, aby wyschnąć, nie pozostawia nieestetycznych smug oraz nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu doskonale nadaje się do wykończenia obiektów wymagających szybkiego malowania lub odnowienia. Ponadto produkt ten wyróżnia odporność na zmywanie i szorowanie na mokro (klasa 1.).

Farba Indeko-plus ma podczas malowania nieco dłuższy czas otwarcia, a także tworzy głęboko matową powierzchnię. Umożliwia to łatwe nanoszenie poprawek i sprawia, że wszelkie niedociągnięcia podczas wykonywania prac malarskich są łatwe do wyeliminowania. Jako że jest to farba głębokomatowa, pozwala również ukryć ewentualne nierówności powierzchni ściennych poprzez rozpraszanie promieni światła. Z powodzeniem sprawdzi się zatem na silnie oświetlonych światłem słonecznym ścianach i sufitach. Jest to istotne także w sytuacji, gdy oryginalne rozmieszczenie lamp zostaje wykorzystane, aby uzyskać efektowną aranżację.

Zobacz także: Nowa aranżacja ściany – jak zmienić wygląd mieszkania dzięki farbom lateksowym? 

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów, które dopasujesz do każdego wnętrza. Postaw na farbę Indeko-plus od Caparol z ulepszoną technologią spoiwa, do którego wykorzystano w 100% surowce odnawialne, wyróżniającą się nie tylko łatwiejszą aplikacją, ale również szczególnie bezpieczną dla zdrowia recepturą. Jako jedyna farba istnieje w bazie produktów z pozytywną opinią Instytutu matki i Dziecka (www.epozytywnaopinia.pl). Wyjątkowe właściwości produktu będą zaś dodatkowym atutem każdego projektu wnętrz. Wejdź na stronę i zwróć uwagę na duży wybór farb o różnych właściwościach i na różne sytuacje. Postaw na nowoczesny, odporny na zabrudzenia produkt i ciesz się nieskazitelną bielą. 

Poznaj nową farbę bez konserwantów Caparol Indeko-plus

Indeko-plus

Neutralna klimatycznie farba wewnętrzna Premium na surowcach odnawialnych i bez konserwantów.

WIĘCEJ O PRODUKCIE