Jak dopasować kolory ścian do mebli? Poznaj farbę PremiumColor

Odpowiednie zestawienie kolorów może optycznie poprawić proporcje wnętrza. Wpływa też znacząco na Twoje samopoczucie – w harmonijnie zaaranżowanych pomieszczeniach czujesz się znacznie lepiej. Dlatego jeżeli urządzasz lub remontujesz mieszkanie, koniecznie zwróć uwagę na kolory farb do pokoju i ich dopasowanie do elementów wystroju: mebli i dodatków. Jak wybrać najlepsze połączenia?

Z tekstu dowiesz się:

·       jak dobrać kolory farb do pokoju z jasnymi meblami,

·       jakikolor ścian w sypialni lub salonie dobrze komponuje się z ciemnymi meblami,

·       jak wybrać farbę o idealnym kolorze i wysokiej wytrzymałości powłoki.

Zanim wybierzesz farbę do pomalowania pokoju, weź pod uwagę meble, które staną się punktem wyjścia do ustalenia palety barw na ścianach. W Twoim wnętrzu dominują brązy, czerń, grafit i inne ciemne barwy? A może większość mebli jest jasna: biała, pastelowa albo na przykład z naturalnego drewna dębowego lub bukowego? Podpowiadamy, kiedy wybrać ciepłe, a kiedy raczej chłodniejsze odcienie kolorów farb do pokoju.

Jasne meble kolor ścian – jaki będzie dobrze wyglądać?

Jeśli chodzi o dopasowanie kolorów ścian do mebli, jasne barwy mebli są dość uniwersalne. Oznacza to, że ciężko popełnić błąd – Twój wybór prawie zawsze będzie trafny. Jasne meble znakomicie wpisują się w różne style wnętrzarskie, pozwalają na uzyskanie pięknego, komfortowego salonu, sypialni lub kuchni.

Będą do nich pasować białe ściany, ale jeśli masz ochotę na nieco bardziej kreatywne rozwiązania, także na różnorodne kolory – sprawdzą się zarówno ciepłe (beże, brązy, żółcie), jak i zimne odcienie (intensywnie zielone, niebieskie). W pierwszym przypadku efektem będzie optymistyczne wnętrze pełne światła, zaś w drugim – zaplanowane wyważenie i harmonia. Jasne meble świetnie odnajdą się też w towarzystwie odcieni szarości oraz w kilku połączonych, dopasowanych kolorach ścian – świetnie zagrają tu kontrasty, na przykład intensywne czerwienie, żółcie i fiolety.

Zobacz także: Ciepłe kolory ścian – do jakich wnętrz pasują?

Ciemne meble w sypialni czy salonie – jaki kolor ścian dobrać?

Jasne kolory ścian zwykle optycznie powiększają przestrzeń pokoju. Nie ma jednak powodu, aby nawet w małym pomieszczeniu do ciemnych mebli dobierać wyłącznie białą lub beżową farbę. Takie zestawienie jest klasycznie eleganckie, ale też… bywa nudne. Jeśli masz ochotę zmienić charakter swojego salonu, do ciemnych mebli dobierz ciepłe, ale intensywne kolory ścian, takie jak na przykład żółty, pomarańczowy, różowy czy nawet czerwony.

Jeśli ten pomysł wydaje Ci się nieco zbyt ekstrawagancki, możesz złagodzić efekt końcowy. Dobierz kolor ścian do mebli,a następnie uzupełnij całą aranżację dodatkami w odcieniu identycznym lub zbliżonym do barwy farby. Postaw szczególnie na tkaniny, takie jak zasłony, pościel czy poszewki na poduszki. Dzięki temu uzyskasz spójny wystrój pomieszczenia, który z pewnością przyciągnie wzrok każdego gościa.

Dopasowanie kolorów ścian – prostsze niż myślisz!

Kiedy decydujesz sięna swój wymarzony kolor ścian, możesz napotkać problem w postaci braku idealnego odcienia. Szczególnie jeśli pod uwagę bierzesz bardzo modne od kilku lat farby matowe, które wyglądają niezwykle efektownie, ale aby jednocześnie były odporne na uszkodzenia i zmywanie powłoki, warto wybrać produkt dobrej jakości.

Farba Caparol PremiumColor posiada wszystkie wymienione cechy wysokiej klasy matowego produktu, a dodatkowo redukuje efekt pisania, jest bezemisyjna i bezrozpuszczalnikowa – a więc w pełni bezpieczna dla zdrowia. Jej technika produkcji pozwoli Ci znacznie łatwiej osiągnąć pożądane dopasowanie kolorów ścian do mebli. Intensywne, nasycone kolory powstają w wyniku wyjątkowego połączenia bazy i barwnika. Dlatego też nie musisz martwić się, że dany odcień gotowej farby nie spełni Twoich oczekiwań – w Caparol tworzymy ją specjalnie dla Ciebie, według indywidualnego zamówienia.

Zobacz także: Kolory w standardzie Premium – jak zmienić wygląd ścian dzięki PremiumColor?

Kolor ścian a kolor mebli – to zestawienie ma duże znaczenie dla spójności aranżacji, a także Twojego samopoczucia. Jeśli więc planujesz remont, zwróć uwagę na farbę Caparol PremiumColor o odpornych intensywnych i ciemnych kolorach, skomponuj swój odcień i ciesz się dokładnie takim połączeniem kolorów, o jakim marzysz!