Projekt pokoju pracy – jak pomalować ściany w domowym biurze?

Praca w domu wymaga niemałej samodyscypliny i zorganizowania. Jeśli decydujesz się na domowe biuro, zadbaj o przemyślany projekt pokoju, który będzie sprzyjał koncentracji. Dużą rolę odgrywa w nim aranżacja wnętrza i zastosowane w niej kolory. Dowiedz się, jakie kolory i właściwości powinna mieć farba, którą warto wybrać do pokoju pracy!

Z tekstu dowiesz się:

·       dlaczego w aranżacji kolorystycznej pokoi do pracy warto postawić na farby matowe,

·       jakie kolory ścian sprawdzą się najlepiej w domowym biurze,

·       jak wykorzystać nietypowe aranżacje kolorów ścian do urządzenia domowego gabinetu.

Jednym z najlepszych rozwiązań dotyczących pokrycia ścian w gabinecie jest wybór farby matowej. Taka powierzchnia dzięki właściwościom antyrefleksyjnym (sprawiają one, że ściany rozpraszają światło) nie męczy też wzroku. Stanowi zatem doskonałe rozwiązanie we wnętrzach, w których musisz się skupić – będzie idealna właśnie do pokoju pracy. Poznaj jej inne zalety!

Aranżacja biura kolory – postaw na intensywne i praktyczne farby matowe

Właściwości antyrefleksyjne to nie jedyna zaleta farb matowych. Jeśli zdecydujesz się na farbę wysokiej jakości, taką jak Caparol PremiumColor, możesz mieć także pewność, że wykończenie ścian będzie odporne i trwałe, dzięki czemu o ponownym malowaniu będziesz mógł zapomnieć na wiele lat – no chyba, że znudzi Ci się obecna aranżacja kolorystyczna pokoju! Oto najważniejsze zalety farby matowej Caparol.

·       Ma wysoki stopień nasycenia barwy.

·       Tworzy mocną i odporną na uszkodzenia powłokę.

·       Redukuje „efekt pisania” występujący na powłokach farb głęboko matowych.

·       Jest łatwa w użyciu (możesz pomalować gabinet samodzielnie).

·       Jest przystosowana do wykonywania poprawek (nawet na suchej powierzchni).

·       Jest odporna na zmywanie, także z użyciem wodnych środków dezynfekcyjnych.

Dodatkowo farba matowa PremiumColor jest wodorozcieńczalna, przyjazna środowisku, bezemisyjna i ma słaby, neutralny zapach, dzięki czemu wnętrze gabinetu będzie w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia – nawet zaraz po pomalowaniu ścian.

Zobacz także: Kolory w standardzie Premium – jak profesjonalne farby PremiumColor pomogą Ci zmienić wygląd ścian?

Farby do wnętrz kolory – jakie sprawdzą się najlepiej w domowym biurze?

Kolory, które Cię otaczają na co dzień, mają ogromny wpływ na Twoją koncentrację. Dlatego też kolor ścian do pokoju, w którym będziesz pracować, jest jednym z kluczowych aspektów udanej aranżacji. Podczas wyboru odpowiedniej farby weź pod uwagę swój gust, ale także rodzaj pracy, który będziesz wykonywać w tym pomieszczeniu. Zatem jak łączyć kolory farb na ścianach lub wybrać jedną, dominującą barwę?

·       Praca analityczna – wybierz stonowane, zimne kolory ścian, które nie będą odwracały Twojej uwagi (na przykład szary lub grafitowy).

·       Praca związana z zapamiętywaniem – zdecyduj się na biel przełamaną żywym, matowym akcentem (na przykład żółtym czy pomarańczowym).

·       Praca artystyczna – najlepszym wyborem będą wyraziste, intensywne kolory, które pobudzą Twoją kreatywność i będą sprzyjać twórczemu działaniu (na przykład połączenie żółtego z zielonym).

Idealny efekt nasyconego, intensywnego koloru uzyskasz za pomocą farb matowych. W przypadku Caparol PremiumColor masz do wyboru prawie nieograniczoną paletę barw. Dlaczego? Ponieważ każda z nich powstaje na Twoje indywidualne życzenie, dzięki połączeniu bazy i odpowiedniego barwnika.

Zobacz także: Ciepłe kolory farb – do jakich wnętrz pasują?

Nietypowe aranżacje ścienne idealne do miejsca pracy

Zdarza się, że w domu nie masz odpowiedniej ilości miejsca, aby urządzić osobny pokój do pracy. Mała przestrzeń nie musi jednak być problemem. W takiej sytuacji na gabinet poświęć część innego pokoju. Kącik do pracy wydziel z dostępnej przestrzeni za pomocą innego koloru ściany. Świetny efekt przyniesie na przykład połączenie farby pastelowej z intensywnym matem – jeśli Twoja sypialnia czy salon mają białe lub pastelowe ściany, do części gabinetowej użyj głębokiego, matowego granatu lub szarości.

Jak jeszcze możesz uatrakcyjnić projekt pokoju do pracy za pomocą aranżacji kolorów ścian? Jeśli lubisz zapisywać swoje pomysły, ale nie jesteś fanem pojedynczych karteczek, które często się gubią, możesz zdecydować się na tablicę kredową, na której będziesz umieszczać najważniejsze zapiski. Można jednak zrobić to inaczej: dobrą alternatywą jest pomalowanie jednej ze ścian (lub jej fragmentu) farbą imitującą tablicę. Takie rozwiązanie będzie praktyczne, ale jednocześnie nada Twojemu wnętrzu ciekawy, nowoczesny charakter. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest farba Caparol PremiumColor, którą zakupisz w wybranym głębokim kolorze. Zdecydowaną zaletą tej farby jest jej chropowatość i twardość, które ułatwiają pisanie po niej kredą, a jednocześnie jej powłoka jest odporna na częste zmywanie Twoich zapisów. Jeśli w przyszłości będziesz chciał zmienić kolor lub zamalować taką tablicę – można to będzie zrobić dowolną farbą ścienną, bez konieczności nanoszenia specjalnych farb podkładowych.

Jeśli pracujesz w domu lub dopiero zamierzasz założyć domowe biuro, zadbaj o odpowiednie pokrycie ścian z farbami PremiumColor. Z pewnością polubisz pracę w otoczeniu pięknych, głębokich barw, a także docenisz komfort, jaki da Ci pokrycie ścian odporne na wszelkie negatywne czynniki!