Kolor sufitu w mieszkaniu – 3 najciekawsze propozycje wykorzystania intensywnych kolorów

Sufit sypialni przypominający niebo nocą, wyjątkowe wnętrze w stylu marynistycznym czy salon glamour – wszystkie te aranżacje stworzysz dzięki sufitowi w ciemnych kolorach. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jaki kolor sufitu podkreślą wyjątkowe aranżacje?

 

Z tekstu dowiesz się:

·       jaki kolor na sufit zastosować w sypialni, gdy lubisz podziwiać rozgwieżdżone niebo,

·       w jaki sposób kolor sufitu podkreśli wnętrza marynistyczne,

·       na jaki kolor pomalować sufit w salonie glamour.

Sufit w ciemnym kolorze przyciąga wzrok, dlatego takie rozwiązanie może być idealnym sposobem na oryginalne wykończenie wnętrza. Mnogość kolorów farb do wnętrz pozwala zaś na dowolną stylizację pomieszczeń. W poniższym tekście przedstawiamy 3 pomysły na ciekawe aranżacje z sufitem w nietypowych barwach.

Jaki kolor sufitu sprawdzi się do stworzenia sypialni „pod gołym niebem”?

Sypialnia to miejsce odprężenia, dlatego warto zadbać o to, aby jej wystrój pomagał zrelaksować się po ciężkim dniu. Wyjątkowy charakter nada temu pomieszczeniu kolor sufitu, który będzie imitował rozgwieżdżone niebo. Pomoże Ci w tym montaż sufitu podwieszanego pomalowanego na intensywny odcień niebieskiego lub granatu albo na najmodniejszy kolor 2023 roku, czyli kojącą barwę zieleni górskiego jeziora. W tak pomalowanym suficie zainstaluj światła ledowe.

Chcesz uzyskać lepszy efekt nocnego nieba? Na zwykłych światłach led możesz zamontować kryształki lub końcówki wykonane z akrylu. Ich struktura sprawi, że światło będzie się jeszcze bardziej odbijało na tle ciemnego sufitu, dlatego lepiej odda efekt błyszczących gwiazd.

Jeśli chodzi o kolor sufitu, najlepiej sprawdzi się pomalowanie go intensywnie niebieską i głęboko matową farbą dedykowaną do sufitów, jak np. Indeko-plus. Pozbawiona połysku powłoka farby uwydatni bowiem światło żarówki i spotęguje efekt gwieździstego nieba.

Na jaki kolor pomalować sufit we wnętrzu marynistycznym?

Styl marynistyczny we wnętrzach pozwala poczuć nadmorski klimat przez cały rok. W aranżacji takiego wnętrza pomogą Ci morskie dodatki i kolory kojarzące się z plażą – biały i niebieski. Jaki kolor na sufit warto zastosować w pomieszczeniu w stylu marynistycznym? Postaw na intensywny i żywy odcień niebieskiego, a ściany pokryj najlepszą białą farbą. Uzyskany kontrast uwydatni nadmorską stylistykę wnętrza.

Pomalowanie sufitu na ciemniejszy kolor może jednak optycznie obniżyć pomieszczenie. Jeżeli chcesz uniknąć tego efektu, możesz pomalować sufit w biało-niebieskie pasy. Jeśli zastosujesz je także na ścianach (pionowo), optycznie podwyższysz pomieszczenie. We wnętrzu pomalowanym na biało-niebiesko dobrze zaprezentują się czerwone akcenty, które kojarzą się z marynarskim strojem. Dobrym rozwiązaniem jest też czerwony żyrandol, który będzie współgrał z intensywną barwą sufitu.

Kolor sufitu w salonie w stylu glamour – matowe farby i błyszczące dodatki

Zastanawiasz się, jaki kolor sufitu podkreśli aranżację glamour? Nieodłącznymi elementami tego stylu, pełnego przepychu i szykownych dekoracji, są połyskujące dodatki oraz róż i fiolet. Jeżeli chcesz stworzyć wyjątkowe wnętrze w tym luksusowym stylu, koniecznie zastosuj na ścianach intensywny fioletowy kolor. Pomalowanie sufitu na wyrazisty odcień fioletu doskonale podkreśli blask kryształowego żyrandola. W tym celu warto zastosować farbę głęboko matową, która jeszcze mocniej uwydatni błyszczące akcenty w pomieszczeniu.

Jeśli decydujesz się na pomalowanie sufitu na wyrazisty kolor, postaw na dywan w podobnym odcieniu, a ściany pomaluj farbą ścienną w jaśniejszym kolorze. Takie zestawienie pozwoli Ci optycznie poszerzyć pomieszczenie. Gdy wybierzesz głęboko matowe farby, np. PremiumColor, zyskasz pewność, że będzie to wieloletnia inwestycja. Te produkty nie płowieją, a ich kolor pozostaje intensywny przez długi czas.

Miej jednak na uwadze, że farbę PremiumColor możesz zastosować jedynie na niechłonnym podłożu – inaczej warstwa nawierzchniowa będzie podsychała zbyt szybko i na suficie pozostaną nieestetyczne ślady po wałku. Niechłonne podłoże to zwykle sufit pomalowany dobrą farbą o niskiej nasiąkliwości. Jeśli zaś Twój sufit nie był jeszcze malowany – jego powierzchnię należy zagruntować. PremiumColor, daje pewność, że nie będziesz mieć wybłyszczeń po tarciu czy czyszczeniu ciemnych lub głębokich kolorów. Jeśli jednak uważasz, że na suficie nie potrzebujesz odporności na wybłyszczanie – wystarczy wybrać farbę CapaSilan lub Indeko-plus.

Możliwości aranżacyjne pomieszczeń, w których ciemny sufit przyciąga wzrok, są nieskończone. Pamiętaj jedynie, by zastosowane rozwiązania nie pomniejszały optycznie pomieszczeń, a wybrana farba została położona na odpowiednio przygotowane podłoże. Miej też na uwadze to, by umiejętnie łączyć kolory farb do malowania ścian. Zastosowanie głęboko matowych farb Caparol na suficie uwydatni kontrastowe i błyszczące akcenty w pomieszczeniu w dowolnym stylu.