Ocieplenie ścian Caparol Capatect – który system wybrać przy termomodernizacji domu jednorodzinnego?

Termomodernizację budynku najczęściej rozpoczynamy od ocieplenia domu – nic dziwnego, bo przecież to przez elewację domu ucieka najwięcej ciepła. Prawidłowo dobrany system ociepleń pozwoli na zminimalizowanie strat energii i sprawi, że zmniejszysz koszty ogrzewania swojego budynku nawet o 60%! Pierwszy krok w stronę oszczędnego ogrzewania możesz zrobić już dziś – sprawdź, jaki system ociepleń najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Systemy ociepleń to inwestycja na lata, dlatego warto postawić na produkty wysokiej jakości. Od tego, jaki system wybierzesz, będzie bowiem zależeć nie tylko trwałość i wygląd elewacji domu, ale także opłacalność termomodernizacji całego budynku. Nawet najnowocześniejsze urządzenia grzewcze nie przyniosą bowiem spodziewanych oszczędności, jeżeli wyprodukowane przez nie ciepło będzie się marnowało. 

Eksperci chemii budowlanej Caparol od 50 lat pracują nad udoskonaleniem technologii i receptur produktów do termoizolacji, by mogły idealnie spełnić Twoje oczekiwania. Tak powstały systemy Caparol Capatect – energooszczędne, trwałe i pozwalające na stworzenie nowoczesnej elewacji dopasowanej do stylu Twojego domu.

Capatect Classic – optymalne ocieplenie domu

Capatect Classic to efektywny system ociepleń, który doskonale sprawdzi się na elewacji budynku jednorodzinnego. System pozwala na zastosowanie wybranego materiału izolacyjnego: płyty styropianowej lub wełny mineralnej. Najlepiej skonsultować decyzję o materiale izolacyjnym z wykonawcą. 

Capatect Classic, wariant MW z wełną mineralną i EPS z płytą styropianową

To optymalne i najlepsze w swojej klasie rozwiązanie przeszło niezwykle rygorystyczne próby techniczne w niezależnym międzynarodowym Instytucie dr. Roberta Murjahna i jest objęte 10-letnią gwarancją.

Wybierz Capatect Classic, jeżeli:

  • zależy Ci na ograniczeniu kosztów ogrzewania – ocieplenie elewacji solidnym systemem Capatect Classic pozwala na pozyskanie oszczędności na ogrzewaniu do 60%;
  • szukasz sprawdzonego systemu ociepleń, który na długo ochroni Twój dom przed czynnikami zewnętrznymi – to klasyczne rozwiązanie marki Caparol (pioniera w ociepleniach elewacji w Niemczech) zostało zastosowane na dziesiątkach milionów metrów kwadratowych ścian zewnętrznych w Polsce i Europie;
  • chcesz nadać elewacji niepowtarzalny wygląd – Capatect Classic daje Ci możliwość stworzenia kreatywnej aranżacji elewacji domu przy użyciu profesjonalnych silikonowych farb elewacyjnych w intensywnych i trwałych kolorach, tynków o różnych strukturach i nowoczesnych technik dekoracyjnych, za pomocą których stworzysz np. efekt betonu czy drewna.

Czytaj także: Trwała elewacja domu – jakie produkty wybrać?

Capatect Longlife – idealnie czysta elewacja domu bez względu na warunki

System ociepleńCapatect Longlife to nowoczesne rozwiązanie dla wymagających klientów, które zapewnia oszczędność energii i wysoki komfort cieplny domu w każdych warunkach. Jest objęte 10-letnią gwarancją.

Dzięki innowacyjnej kombinacji bezcementowej warstwy zbrojonej i silikonowego tynku system jest elastyczny i odporny na oddziaływania mechaniczne do siedmiu razy większe niż w przypadku tradycyjnych powłok mineralnych.

Capatect Longlife, wariant MW z wełną mineralną i EPS z płytą styropianową

Capatect Longlife będzie idealnym rozwiązaniem, jeżeli:

  • najważniejsza jest dla Ciebie czystość i trwałość elewacji – innowacyjna powłoka z technologią samooczyszczania Caparol Clean Concept® z niespotykaną skutecznością chroni elewację przed pękaniem, zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi;
  • chcesz mieć pewność, że elewacja zachowa nieskazitelny wygląd – innowacyjna formuła warstwy zbrojonej sprawia, że system Capatect Longlife jest jeszcze bardziej odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne niż klasyczny system z warstwą mineralną – nie musisz się martwić o pęknięcia nawet w silnie obciążonych miejscach budynku; 
  • zależy Ci na czasie wykonania – organiczna masa szpachlowa z systemu Capatect Longlife jest od razu gotowa do użycia.

Caparol Carbon – nowoczesna elewacja gotowa na wszystko

Dzięki zastosowaniu włókien węglowychCapatect Carbon jest praktycznie niezniszczalny – wykazuje nawet 10-krotnie większą odporność na uderzenia mechaniczne niż stosowane dotychczas rozwiązania! System chroni też elewację przed czynnikami atmosferycznymi, w tym gradobiciem, i zapewnia Ci perfekcyjny wygląd domu przez wiele lat.System ociepleń Capatect Carbon został zaklasyfikowany przez Europejską Jednostkę Aprobującą do najwyższej kategorii użytkowej.

Capatect Carbon, wariant MW z wełną mineralną i EPS z płytą styropianową

Capatect Carbon to system ociepleń dla Twojego domu, jeżeli:

  • szukasz najlepszego rozwiązania na rynku – Capatect Carbon to najtrwalszy i dający duże możliwości aranżacyjne system dociepleń dla najbardziej wymagających;
  • planujesz elewację w ciemnym kolorze – możliwości aranżacji są praktycznie nieograniczone – supernowoczesna technologia pozwala na zastosowanie najbardziej intensywnych kolorów, w tym nawet czarnego;
  • chcesz, by elewacja była zawsze estetyczna i czysta – kompleksowe rozwiązanie Caparol Clean Concept® eliminuje problem przyklejania się cząsteczek kurzu do nagrzanej powłoki, co w połączenie z właściwościami hydrofobowymi daje efekt samooczyszczenia elewacji;
  • oczekujesz najwyższego komfortu cieplnego – trwały jak diament system Carbon Capatect zapewni Tobie i Twoim bliskim najlepsze warunki cieplne, jakie może zagwarantować termoizolacja, i jest objęty aż 15-letnią gwarancją!

Program Czyste Powietrze – dopłata na ocieplenie domu

Odsuwasz w czasie termomodernizację Twojego domu, bo obawiasz się wysokich kosztów inwestycji? Niepotrzebnie! Od września 2018 roku możesz uzyskać dofinansowanie lub niskooprocentowaną pożyczkę z rządowego programu Czyste Powietrze m.in. na ocieplenie domu, wymianę starych urządzeń grzewczych czy stolarki okiennej.

Zapoznaj się z produktami Caparol, idealnymi do systemów dociepleń.