Farby Caparol PremiumClean i Caparol PremiumColor w kawiarniach i restauracjach – dlaczego warto w nie inwestować?

Lokale gastronomiczne to miejsce zarówno spożywania, jak i przygotowywania posiłków. Farby ścienne, którymi pomalowano ściany tych pomieszczeń, nie mogą więc zagrażać bezpieczeństwu pracowników i gości tych miejsc oraz utrudniać czyszczenia pokrytych nimi powierzchni. Produkty Caparol PremiumClean i Caparol PremiumColor spełniają wymogi Sanepidu dotyczące obiektów tego typu, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane zarówno we wnętrzu kawiarni i restauracji, jak w znajdującej się w tych lokalach kuchni. 

W lokalach gastronomicznych nietrudno o zabrudzenia, dlatego wszystkie elementy wyposażenia restauracji i kawiarni powinny być wykonane z materiałów, które ułatwiają ich czyszczenie. Te pomieszczenia ulegają też zanieczyszczeniom na skutek wnoszonych zanieczyszczeń z zewnątrz. O ile umycie podłóg czy drzwi nie stanowi problemu, o tyle utrzymanie ścian w czystości jest nieco trudniejsze. 

Farby odporne na czyszczenie

W lokalach gastronomicznych bardzo łatwo o trudne do zmycia plamy z kawy, tłuszczu lub innych substancji. Właśnie dlatego konieczne jest usunięcie ich poprzez szorowanie na mokro, a czasem czyszczenie za pomocą środków dezynfekujących. Zgodnie z zaleceniami sanepidu farby ścienne w lokalach gastronomicznych powinny być łatwo zmywalne, a także pozbawione uszkodzeń. Farba Caparol PremiumColor wykorzystuje system Carbon z włóknami węglowymi, a Caparol PremiumClean jest farbą ceramiczną, dlatego tworzą na ścianie gładką i odporną na plamy powłokę. Dzięki temu niewielkie zabrudzenia usuniesz z nich szmatką z delikatnego materiału.

Farby Caparol PremiumClean i Caparol Premium Color posiadają pierwszą klasę odporności na szorowanie na mokro, dlatego ich powłoka nie usuwa się podczas mycia zabrudzeń wodą. Jest to szczególnie ważne, ponieważ eliminuje koszty odmalowywania zabrudzonych ścian lub uszkodzonych powierzchni. Produkty Caparol można też czyścić za pomocą lekkich środków dezynfekujących w celu usunięcia trudnych zabrudzeń. Ich powłoka uniemożliwia też powstawanie efektu foggingu, czyli osadzania się na ścianach kurzu z otoczenia.

Zobacz też: Czy warto inwestować w farby PremiumClean w domu?

Farby bezpieczne dla zdrowia pracowników i klientów

Użycie bezpiecznych farb do pomalowania ścian lokali gastronomicznych podnosi prestiż restauracji, a estetyczne wnętrza w atrakcyjnych kolorach przyciągają klientów. Zastosowanie farb wolnych od szkodliwych środków chemicznych wyróżnia dodatkowo lokal na tle konkurencji, jako miejsce, w którym dba się o zdrowie klientów.

Farby Caparol są wodorozcieńczalne i wolne od rozpuszczalników. Dzięki temu są bezpieczne dla środowiska i nie wydzielają drażniącego zapachu, który przez długi czas uwalnia się z powłoki ścian pomalowanych niektórymi produktami. Farby Caparol PremiumClean i PremiumColor zostały też opatrzone znakiem E.L.F., co oznacza, że zawartość LZO i plastyfikatorów jest w nich śladowa i wynosi < 1 g/l. Oba te związki są szkodliwe, bo odparowując dostają się przez drogi oddechowe do krwiobiegu osób, które przebywają w pomieszczeniach pomalowanych farbami zawierającymi te substancje.

Wyraziste kolory farb ściennych

Kolory ścian w lokalu w znaczny sposób wpływają na zadowolenie klientów i zachęcają do odwiedzenia restauracji. Estetyczne, gładkie ściany w pasujących do wnętrza kolorach świadczą też o zaangażowaniu inwestora i pozytywnie wpływają na wizerunek miejsca. Warto więc wybrać farby dobrej jakości dostępne w wielu odcieniach.

Szeroka gama kolorystyczna farb Caparol PremiumColor i Caparol PremiumClean umożliwia dopasowanie ich do wystroju różnych wnętrz. Spoiwo ceramiczne tworzy gładką i wytrzymałą powłokę. Dzięki temu ponowne malowanie w celu odświeżenia koloru ścian nie jest konieczne przez długi czas. Farby ścienne Caparol posiadają dodatkowo głęboko matowy połysk, który dodaje elegancji lokalom. Mnogość odcieni i kolorów pozwala stworzyć interesujące zestawienia na ścianie, dostosowane do lokalu.

Wybór odpowiednich farb ściennych do lokali gastronomicznych jest kluczową kwestią. Farby Caparol to dobra inwestycja – ich trwałość pozwoli Ci zaoszczędzić na ponownym malowaniu pomieszczeń. Wybór odpowiedniego produktu zapewni zaś nie tylko stworzenie wnętrz dostosowanych do wymogów Sanepidu. Atrakcyjne wnętrze wpłynie również na estetykę kawiarni lub restauracji i przyciągnie klientów.

Sprawdź także: Najlepsze trendy kolorystyczne we wnętrzach – przygotuj projekt domu uwzględniający stosowanie farb Caparol PremiumColor.