Przeskocz nawigację
25 lat wzornika Caparol 3D System
25 lat wzornika Caparol 3D System

Caparol 3D-System od 25 lat ubarwia życie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę w naszym życiu odgrywają barwy. Kolory potrafią wpływać na nasz nastrój, energię, poczucie bezpieczeństwa, a nawet orientację w przestrzeni! Paletą barw, która każdego dnia subtelnie przyczynia się do komfortu naszego życia jest kolekcja Caparol 3D-System. Z okazji jubileuszu jej 25-lecia, przybliżymy dzisiaj trochę ten temat!

Kolory miłe dla ludzkiego oka

Kolekcja Caparol 3D-System powstała z pasji i zaangażowania ekspertów. Zainspirowana barwami natury jest solidnym narzędziem do projektowania wnętrz i fasad. System 3D bazuje bowiem na trzech kluczowych parametrach:

  • jasność (L – Light),
  • nasycenie (C – Chroma),
  • odcień (H – Hue).

To właśnie powyższe czynniki sprawiają, że ludzkie oko jest w stanie dostrzec kolor w pełnym spektrum barwy. Dzięki temu kolekcja Caparol 3D-System oferuje bogactwo niuansów, dając nieskończone możliwości aranżacji, dopasowanych do indywidualnych preferencji.

Kolory zgodne z potrzebami i stylem życia

To, jakie kolory wybieramy do naszego najbliższego otoczenia, zmienia się wraz z naszym wiekiem, statusem społecznym czy etapem życia. Kolekcja Caparol 3D-System w odpowiedzi na stale zmieniające się ludzkie potrzeby, umożliwia optymalne zaaranżowanie przestrzeni, tak abyśmy w każdym momencie naszego życia, bez względu na okoliczności, czuli się w niej komfortowo. Co oznacza to w praktyce?

Na przykład, jeśli wiesz, że na co dzień prowadzisz zwykle stresujący tryb życia, wybierz ciepłe, kojące barwy, inspirowane naturą - postaw na nie zarówno w domowym wnętrzu, jak i - o ile to możliwe - w miejscu pracy. Spokojne barwy pomogą ci się wyciszyć i zapewnią poczucie równowagi.

Sytuacją, w której zastosujemy zupełnie przeciwne kolory, jest np. wada wzroku u danej osoby - stonowane odcienie wówczas nie pomogą. W tym przypadku zdecydowanie lepiej sięgnąć po kontrastowe barwy, bowiem różnice w ich intensywności tworzą poczucie bezpiecznej przestrzeni bez barier, ułatwiając tym samym orientację.

Paleta możliwości, czyli jak Caparol 3D-System wpływa na atmosferę w przestrzeni

Kolekcja Caparol 3D-System to szeroka paleta jasnych i ciemnych kolorów oraz ciepłych i chłodnych odcieni, niezbędnych do stworzenia idealnego projektu komfortowego wnętrza. Umiejętny dobór barw i subtelna zabawa kolorem mogą przekształcić każde pomieszczenie, nadając mu pożądanego charakteru - preferujesz wnętrze emanujące atmosferą luksusu czy może minimalizmu, nowoczesności i fantazji czy sielskości i harmonii?

Również elewacje budynków, dzięki odpowiednim barwom, mogą przyciągać wzrok, intrygować, zapraszać do wejścia i odpoczynku. Za pomocą kolorów jesteśmy w stanie zbudować wrażenie zachęcające do interakcji, a także budzące ciekawość i chęć odkrywania. Niezależnie od tego, czy jest to dom, hotel lub restauracja, odpowiednio dobrane barwy pozwolą nam osiągnąć pożądany efekt i odczucia związane z danym miejscem.

W ciągu ostatnich 25 lat, Caparol 3D-System stał się synonimem wszechstronności w świecie kolorów. Od barw, które koją i relaksują, po te, które pobudzają i inspirują. Z każdą kolejną dekadą, Caparol kontynuuje swoją misję, wprowadzając nowe, zaskakujące odcienie, które stają się integralną częścią naszej codzienności. A jakie barwy przyniesie przyszłość? Tego jeszcze nie wiemy, ale jedno jest pewne – Caparol 3D-System nadal będzie inspirować i ubarwiać nasze życie, tworząc przestrzenie, w których chce się żyć!

* Poczuj się dobrze w naszych rodzinach kolorów: Lago, Papaya, Cosmic Latte, Purpura, Hotel Kosmos, Biel muszli.

Zaprojektuj kolor swojego domu i wnętrz