Przeskocz nawigację
Sprawdź, jak rywalizowali najlepsi
Sprawdź, jak rywalizowali najlepsi

EuroSkills 2023 już za nami – poznaj młodych mistrzów malowania i dekoracji!

3 dni zmagań, 15 zawodników (w tym aż 11 kobiet), 3 nagrodzonych wykonawców, blisko 400 litrów zużytej farby Indeko-plus i około 1 000 osób, które testowało produkty Caparol na naszym stoisku – oto najważniejsze informacji o konkurencji „Malowanie i dekoracje” na EuroSkills 2023 w pigułce. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się w Gdańsku!

Z tekstu dowiesz się:

 • jak przebiegała rywalizacja na EuroSkills w Gdańsku,
 • kto zwyciężył w kategorii „Malowanie i dekoracje” na EuroSkills 2023,
 • co sprawiło, że strefa Caparol na EuroSkills 2023 cieszyła się dużym zainteresowaniem,
 • dlaczego udział w EuroSkills jest ogromną szansą dla młodych wykonawców.

W dniach 6-9 września 2023 roku w Gdańsku rywalizowali młodzi wykonawcy z różnych zakątków świata. Wzięli oni udział w EuroSkills, czyli prestiżowych zawodach, które już po raz kolejny przyciągnęły uwagę przedstawicieli branży budowlanej z całego świata. Caparol był częścią tego wyjątkowego wydarzenia, z czego jesteśmy bardzo dumni!

Pasjonująca rywalizacja na EuroSkills w Gdańsku

Zawodnicy w ramach kategorii „Malowanie i dekoracje”, której partnerowaliśmy z naszą farbą Indeko-plus, zmierzyli się w widowiskowych konkurencjach:

 • Free technique, czyli malowanie Żurawia Gdańskiego,
 • Malowanie muralu,
 • Tapetowanie,
 • Malowanie drzwi,
 • Malowanie na czas.

Jednym z hitów zawodów okazała się ostatnia z wymienionych konkurencji, czyli malowanie na czas. To zadanie wymagało nie tylko precyzji, ale także szybkiego tempa pracy i doskonałego przygotowania. Z kolei najtrudniejszymi konkurencjami według zawodników były tapetowanie oraz malowanie murali. Każde z zadań konkursowych było niezwykle pasjonujące i dostarczyło zgromadzonym widzom dużo emocji. Efekty prac pokazały, że dla najlepszych młodych wykonawców nie ma rzeczy niemożliwych! Zajrzyj na nasz profil FB Caparol Polska, gdzie wciąż można je podziwiać.

Podczas całego wydarzenia uczestnicy zużyli 400 litrów farby Indeko-plus, którą dostarczyliśmy jako partner wydarzenia. Nasz produkt zebrał doskonałe opinie – z radością przyjmowaliśmy od młodych profesjonalistów komplementy o tym, że farba ma doskonałe krycie, dobrze się rozprowadza i jest bezzapachowa, a praca z nią to czysta przyjemność.

Podczas EuroSkills młodzi wykonawcy rywalizowali o docenienie umiejętności zawodowych oraz uznanie w swoim fachu, a jednocześnie cieszyli się wspaniałą atmosferą tego prestiżowego konkursu.  Przyjazna aura i wzajemne wsparcie były wyczuwalne w powietrzu w każdym dniu trwania konkursu.

Jednym z wyjątkowych aspektów EuroSkills 2023 była równowaga płciowa. Konkurencje niegdyś uważane za typowo męskie przyciągnęły wiele utalentowanych kobiet. Ich liczny udział w malowaniu drzwi, tapetowaniu czy malowaniu muralu to doskonały przykład tego, jakie możliwości w branży wykończeniowej otwierają się przed młodą, zdolną młodzieżą niezależnie od płci!

Gratulujemy zwycięzcom EuroSkills 2023

Zwycięzcami tegorocznej edycji EuroSkills w kategorii „Malowanie i dekoracje” zostali:

 • I miejsce: Balint Czimmer, Węgry
 • II miejsce: Sabrina Bosshard, Szwajcaria
 • III miejsce: Johanna Stabentheiner, Austria.

Gratulujemy również Polakowi, Krystianowi Wąsikowi, który przez 3 dni dzielnie walczył w zawodach, zdobywając olbrzymi doping ze strony polskich kibiców. Krystian wykazał się ogromnym talentem i wyjątkowymi umiejętnościami, które pozwoliły mu wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Efekty prac naszego rodaka możecie podziwiać na naszym profilu na Facebooku.

Caparol na EuroSkills 2023 – miło było się z Wami spotkać!

Dla Caparol udział w EuroSkills 2023 był okazją nie tylko do zaprezentowania swoich produktów, ale przede wszystkim do wsparcia młodego pokolenia fachowców w ich rozwoju zawodowym. Na naszym stoisku w strefie Try-a-skill codziennie gościliśmy młodzież pełną pasji. Odwiedzający chętnie testowali nasze farby, a także sprawdzali wytrzymałość systemów elewacyjnych. To właśnie nasze stoisko okazało się najciekawsze dla wielu z nich, ponieważ mogli tu sami przetestować nasze produkty i spróbować swoich sił w fachu malarza.

EuroSkills – bezcenne doświadczenie dla młodych wykonawców

Obserwujemy brak profesjonalistów na rynku. Jest też problem z sukcesją w firmach budowlanych, których właściciele są coraz starsi. Potrzebni są młodzi ludzie, którzy wejdą na rynek pracy i będą profesjonalnie wykonywać prace budowlane czy wykończenia wnętrz. Trzeba docierać do młodzieży, do uczniów szkół zawodowych i  pokazywać im rozwiązania, dzięki którym będą potrafili profesjonalnie pracować, co da im łatwiejszy start w dorosłe życie i we własny biznes. Pomagają w tym wydarzenia takie jak EuroSkills – mówi Monika Mychlewicz, kierownik ds. komunikacji i trade marketingu w Caparol Polska.

EuroSkills to zatem nie tylko spektakularna rywalizacja, ale również inwestycja w edukację przyszłych pokoleń wykonawców. Dzięki temu wydarzeniu młodzi specjaliści zyskali bezcenne doświadczenie, które pomoże im w ich przyszłych karierach. Wszyscy, bez względu na kraj pochodzenia, doskonale poradzili sobie w konkurencjach, które wymagały od nich nie tylko dużej wiedzy i umiejętności, ale również skupienia i szybkiego tempa pracy.

EuroSkills to wyjątkowe wydarzenie, które połączyło młodzież z różnych stron świata. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości oraz życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że produkty Caparol na stałe zagoszczą w ich codziennej pracy!