Przeskocz nawigację
trwałe i
odporne
Systemy
ocieplenia
trwałe i
odporne
Systemy
ocieplenia

Innowacyjne systemy elewacyjne Capatect: bezpieczne, ekonomiczne, ekologiczne, wydajne, estetyczne

Dom jest dla nas, ludzi najważniejszym miejscem. Twój własny dom lub mieszkanie powinno być miejscem przytulnym i komfortowym. Dzięki naturalnemu ciepłu, własne cztery ściany zapewniają osobisty klimat, który zapewnia dobre samopoczucie. W tym kontekście izolacja budynku wysuwa się na pierwszy plan. Ocieplenie budynku jest i pozostanie najważniejszym elementem przegrody zewnętrznej budynku, który zwiększa efektywności energetyczną budynków, oszczędza energię cieplną i ogranicza emisję szkodliwego dla klimatu CO2.

Energooszczędne budownictwo i odpowiedzialne wykorzystanie zasobów są integralną częścią filozofii firmy Caparol od wielu dziesięcioleci. Jesteśmy pionierem w dziedzinie izolacji elewacji i wnieśliśmy znaczący wkład w rozwój sprawdzonych i przetestowanych do tej pory materiałów, które są dostępne na rynku. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dziesiątki milionów metrów kwadratowych powierzchni elewacji zostało zoptymalizowanych energetycznie za pomocą systemów izolacyjnych firmy Caparol. Oszczędzając cenne zasoby i stosując certyfikowane produkty i systemy, spełniamy ważne wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju. 

Zewnętrzne systemy ocieplenia Caparol stanowią ochronę klimatu, podnoszą wartość nieruchomości i komfort mieszkania, a jednocześnie obniżają koszty ogrzewania. Dotyczy to zarówno renowacji istniejących budynków, jak i nowych budynków. Poprzez profesjonalny i konsekwentny dalszy rozwój oraz techniczną i rynkową kontrolę asortymentu zapewniamy wysoką jakość i wydajność naszych systemów elewacyjnych. Produkty takie jak silikonowe tynki samoczyszczące, niezwykle odporne mechanicznie masy szpachlowe, a także wyjątkowe możliwości projektowania elewacji charakteryzują naszą innowacyjną siłę i kluczowe kompetencje. To tylko kilka najważniejszych informacji z zakresu technologii ocieplenia elewacji.

Istnieje wiele możliwości projektowania elewacji z wykorzystaniem systemów ocieplenia, ponieważ można zastosować prawie wszystkie materiały odporne na warunki atmosferyczne: różnorodne struktury tynku, klinkier oraz wiele technik dekoracyjnych takich jak np. beton, piaskowiec efekt deski. Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Caparol, czołowego producenta innowacyjnych systemów ociepleń „Made in Germany”. Transformacji energetycznej nie
można osiągnąć bez izolacji elewacji. „Oszczędność energii to źródło energii przyszłości”.

 


Profil przyokienny 659 – zasada funkcjonowania

Listwy przyokienne odgrywają ważną rolę jako element systemu ociepleń - zapewniają trwałą funkcjonalność systemu elewacyjnego. Zapobiegają wnikaniu wilgoci, zapobiegają uszkodzeniom, zapewniają elastyczne i trwałe uszczelnienie oraz estetyczne wykończenie. Tylko przy zastosowaniu odpowiedniej listwy przyokiennej można uzyskać czyste połączenia między systemem ocieplenia a takimi elementami jak okna i drzwi.

W ostatnich latach wymagania co do jakości i elastyczności listew przyokiennych znacznie wzrosły. Powodów jest kilka: stosowanie w systemach ociepleń coraz grubszych płyt izolacyjnych, montaż większych, sięgających od podłogi do sufitu elementów okiennych czy też przeniesienie miejsca montażu okien do krawędzi muru a nawet poza płaszczyznę muru w warstwę ocieplenia. Te zmiany wymagają inteligentnych, elastycznych rozwiązań. Listwy przyokienne muszą być w stanie wytrzymać czynniki wpływające na ruch całego systemu z uwzględnieniem grubości izolacji oraz wielkości i sposobu montażu okna. W tej animowanej prezentacji 3D można zobaczyć ruch listwy przyokiennej, która jest zaprojektowana do oczekiwanego ruchu złącza.
 


Profile przyokienne Capatect – 3 sposoby montażu okna

Listwy przyokienne odgrywają ważną rolę jako element systemu ociepleń - zapewniają trwałą funkcjonalność systemu elewacyjnego. Zapobiegają wnikaniu wilgoci, zapobiegają uszkodzeniom, zapewniają elastyczne i trwałe uszczelnienie oraz estetyczne wykończenie. Tylko przy zastosowaniu odpowiedniej listwy przyokiennej można uzyskać czyste połączenia między systemem ocieplenia a takimi elementami jak okna i drzwi. W ostatnich latach wymagania co do jakości i elastyczności listew przyokiennych znacznie wzrosły. Powodów jest kilka: stosowanie w systemach ociepleń coraz grubszych płyt izolacyjnych, montaż większych, sięgających od podłogi do sufitu elementów okiennych czy też przeniesienie miejsca montażu okien do krawędzi muru a nawet poza płaszczyznę muru w warstwę ocieplenia. Te zmiany wymagają inteligentnych, elastycznych rozwiązań.

Listwy przyokienne muszą być w stanie wytrzymać czynniki wpływające na ruch całego systemu z uwzględnieniem grubości izolacji oraz wielkości i sposobu montażu okna. W tej animowanej prezentacji 3D można zobaczyć jakie listwy należy zastosować w zależności od sposobu montażu okna w stosunku do płaszczyzny elewacji.


Montaż parapetu w systemie ocieplenia Capatect

Podczas użytkowania elewacja podlega wielu bardzo różnym obciążeniom. Szczególną uwagę podczas wykonywania systemu ocieplenia należy zwrócić na ochronę wszystkich poziomych powierzchni elewacji przed warunkami atmosferycznymi. Największą część poziomych powierzchni elewacji osłaniają parapety. Wszystkie spoiny i wykończenia w tym obszarze powinny być skutecznie zabezpieczone przed zacinającym deszczem i zalegającym śniegiem.


Systemy ocieplenia Capatect – strefa cokołowa

Strefa cokołowa budynku należy do najbardziej obciążonych obszarów elewacji. Na wygląd i funkcjonalność cokołu wpływa wiele różnych czynników, takich jak wilgoć, rozbryzgi wody, nagromadzony śnieg, zasolenie dróg, zacienienie, korozja biologiczna i naprężenia mechaniczne. Ochrona przed wilgocią pochodzącą z gruntu jest jednym z najważniejszych zadań, które musi spełniać trwałe i dobrze wykonane zabezpieczenie cokołu. Takie rozwiązanie obejmuje prawidłowo wykonaną hydroizolację budynku i właściwie zaprojektowane zabezpieczenie przed wilgocią części systemu ocieplenia stykającej się z gruntem oraz właściwy dobór materiałów.
Proponowane przez Caparol rozwiązania wykończenia strefy cokołowej systemów ocieplenia Capatect  zwiększają poziom ochrony minimalizując destrukcyjny wpływu na cokół wszystkich wyżej wymienionych szkodliwych czynników.
Animacje 3D pokazują 4 sposoby prawidłowego wykonania strefy cokołowej w systemach ociepleń.