Przeskocz nawigację

Projekty kolorystyczne elewacji

Aranżacja elewacji – materiał i kolor – decydują o wyglądzie i charakterze domu. Kolor elewacji domu to wybór na długi czas, dlatego ważne jest aby kolor był miły naszemu oku i harmonizował z otoczeniem naszego domu. 

Wychodząc naprzeciw wymaganiom Klienta, w Caparol istnieje możliwość przygotowania projektów kolorystycznych elewacji dla właścicieli dużych inwestycji, takich jak osiedla mieszkaniowe, biurowce czy też budynki usługowo-handlowe.

Nasza znajomość trendów architektonicznych i znajomość upodobań Klienta to dobra recepta na udaną aranżację elewacji. Projekt kolorystyki elewacji wykonywany naszych ekspertów oparty jest na optymalnym doborze kolorów i produktów Caparol do aranżacji elewacji. 

Projekt kolorystyczny jest przygotowywany przez ekspertów Caparol, Farb Design Studio, którzy na codzień zajmują się kolorem i projektowaniem kolorystycznym. Przekazywany jest Klientowi zwykle w formie projektu graficznego lub w formie papierowej. 

Wizualizacja SPECTRUM

Wizualizacja projektu architektonicznego na podstawie zdjęcia przesłanego obiektu jest najprostszym rozwiązaniem w naszej ofercie. Eksperci Farb Design Studio opracowują schemat kolorów, który jest drukowany w realnej kolorystyce w formacie A3. Klient może także otrzymać, jeśli sobie życzy,  schemat kolorów w formacie PDF. Wizualizacja na podstawie zdjęcia zalecana jest do mniej złożonych obiektów, takich jak domki wielorodzinne, kamienice.

Projekty premium

Jesteś deweloperem lub zarządcą osiedla? Potrzebujesz reprezentacyjnej wersji projektu kolorystycznego?  W takim przypadku w Farb Design Studio opracowujemy dwa warianty projektu, które są drukowane w realnym kolorze i wysyłane jako folder prezentacyjny (ok. 880x420cm lub 685x420cm).

 

Plan kolorystyki

Potrzebujesz projektu kolorystycznego premium, ale nie posiadasz jeszcze żadnych dokumentów planistycznych Twojego budynku? Nasi eksperci od koloru proponują plan kolorystyki budynku, oparty na Twoich zdjęciach. Plany te stanowią podstawę do stworzenia projektu kolorystycznego premium. 

Wizualizacja 3D

Caparol oferuje także odwzorowanie przestrzenne za pomocą cyfrowej wizualizacji 3D. Nasi specjaliści opracowują widok 3D na podstawie dostarczonego materiału. Idealny wariant do planowania kolorystyki dla nowych budynków, gdzie wymagany jest wysoki poziom wyobraźni i gwarancja  rzetelnego zaplanowania projektu.