Jak szybko odnowić ściany w domu?

Nadanie nowego oblicza domowym wnętrzom nie musi być trudne i czasochłonne. Niekiedy, aby odmienić pokój lub całe mieszkanie, wystarczy malowanie ścian. Dowiedz się, jak zrobić to szybko, sprawnie i bez ciągłych poprawek.

Jak szybko odnowić ściany w domu?

Wystarczy przestrzegać paru prostych zasad i dobrać odpowiednie produkty, a odnowienie ścian w domu przebiegnie bez zbędnych komplikacji. Jeśli przygotujesz pomieszczenia do malowania ścian, zagruntujesz ich powierzchnię, a następnie pomalujesz ściany farbami dobrej jakości, wszystko przebiegnie błyskawicznie, a Ty będziesz cieszyć się nowym wnętrzem przez długi czas.

Malowanie ścian – od czego zacząć?

Aby odnowić ściany, trzeba ułatwić sobie do nich dostęp. Wynieś wszystkie meble i pozostałe ruchomości z pomieszczenia, które chcesz odnawiać. Następnie: 

  • zdemontuj gniazdka i włączniki elektryczne;
  • zabezpiecz taśmą i folią malarską podłogi i framugi okien;
  • wyjmij ze ścian gwoździe, kołki oraz wszelkie inne mocowania;
  • powstałe ubytki uzupełnij masą szpachlową(dostępną między innymi w ofercie Caparol) i zaszpachluj, a następnie wyszlifuj powierzchnię;
  • umyj wszystkie ściany za pomocą gąbki lub szmatki.

Zobacz także: Sposoby na szybkie i wydajne malowanie ścian w domu — praktyczne wskazówki

Jak pomalować pokój raz, a dobrze?

Gdy powierzchnia ścian jest już równa, pozbawiona ubytków i wyczyszczona, czas zacząć malowanie pokoju. Z pomocą przychodzą tu farby ścienne wysokiej jakości takie jak Caparol Indeko-plus. Dzięki głębokiemu kryciu farba wypełnia małe niedoskonałości, których nie widać na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, że malowanie powinno odbywać się przy odpowiednim świetle, najlepiej dziennym – zmniejsza to ryzyko nierównego wykończenia oraz późniejszych poprawek. 

Co dalej? Pozostaje zdjąć zabezpieczenia, przykręcić kontakty, powiesić obrazy, wnieść meble i cieszyć się odnowionymi ścianami! 

Sprawdź, jak przygotować ściany w domu do malowania.