Przeskocz nawigację
Technologie
konserwacji
zabytków
Technologie
konserwacji
zabytków

Histolith. Technologie konserwacji zabytków.

Caparol Polska niezmiennie utrzymuje pozycję lidera technologicznego na rynku profesjonalnych farb i systemów ociepleń. Firma za sprawą marki Histolith, oferuje swoim klientom również produkty do renowacji i konserwacji zabytków architektonicznych. Caparol dokłada wszelkich starań, aby artykuły  do restauracji historycznej substancji budowlanej były wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi procedurami i opierały się głównie na bazie wapna i krzemianów. I właśnie to umiejętne połączenie historycznych procedur z nowoczesną technologią, jest podstawą sukcesu rynkowego marki Histolith.

Zabytki architektury to wyrażona w kamieniu historia i kultura ludzkości. Pasją ekspertów Histolith jest ochrona i profesjonalna konserwacja zabytków. Produkty marki Histolith powstają w oparciu o tradycyjne receptury, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się podczas renowacji historycznej substancji budowlanej.

Z POSZANOWANIA DLA PONAD 100-LETNIEJ TRADYCJI

W 1895 roku założyciel firmy DAW wynalazł farbę do fasad, której podstawą były wapno i kazeina. Zastosowany w produkcie mineralny wypełniacz przyczynił się do znakomitej odporności na warunki klimatyczne oraz do wysokiej trwałości barw. Był to początek ponad 100-letniej tradycji renowacji zabytków Histolith.

Renowacja i konserwacja

Zakres metod i pojęć dotyczących remontu zabytków został szczegółowo sprecyzowany w Karcie Weneckiej, która została przyjęta na II Międzynarodowym  Kongresie  Architektów i Techników Zabytków w Wenecji w roku 1964. To właśnie w tym dokumencie ustalono i wyjaśniono pojęcia konserwacji i restauracji (renowacji) zabytków.

Kolorystyka

Pigmenty nieorganiczne są niezastąpione zwłaszcza przy barwieniu farb wapiennych, gdzie zastosowanie innych barwników nie ma racji bytu. Kolory uzyskiwane z tradycyjnych pigmentów wywierają wrażenie naturalności i emanują historyczną autentycznością. 

Artykuły prasowe

Zapraszamy do przeczytania ciekawych publikacji, którymi dzielimy się z Państwem na łamach czasopism branżowych.