Renowacja tynków i ociepleń dyspersyjnych farbą ThermoSan NQG

Odnowienie elewacji budynku nie jest wielkim przedsięwzięciem budowalnym. Wbrew pozorom to stosunkowo proste zadanie, o ile przeprowadzi się je prawidłowo i przy użyciu odpowiednich środków. Wyjaśniamy, jak wykonać renowację tynków i ociepleń dyspersyjnych z wykorzystaniem farby ThermoSan NQG.

Dowiesz się między innymi, jak odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania, dlaczego nie warto pozwolić farbie zbyt szybko wyschnąć i jak nowoczesna farba sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych. 

Elewacja domu – od czego zacząć remont? 

Elewacje odnawiamy tak jak każdą inną ścianę – najpierw należy ją wyczyścić, by sprawdzić jej stan. Nagromadzone przez lata zanieczyszczenia i porosty można usunąć, na przykład za pomocą szczotki. Następnie czas na naprawienie uszkodzeń. Rysy i pęknięcia powinny zostać zaszlamowane za pomocą masy szpachlowej, a głębsze uszkodzenia – wypełnione i zabezpieczone siatką zbrojącą oraz zaprawą. Podobnie jak w przypadku ścian wewnętrznych, przed malowaniem elewacji pozbądź się z niej łuszczącej się farby – nowa powłoka mogłaby bowiem odpadać z takiej powierzchni. 

Malowanie elewacji farbą ThermoSan NQG – elewacja na lata

ThermoSan NQG to produkt, który zapewni Ci trwałe wykończenie elewacji na długi czas. Aby zmaksymalizować pozytywne właściwości tej farby, zadbaj dodatkowo o dobre warunki do remontu:

  • poczekaj na idealną pogodę – optymalne warunki to brak wiatru i temperatura powietrza wynosząca 20–25°C;
  • nakładaj powłokę metodą „mokre do mokrego” – każdy kolejny pas farby nachodzi wówczas częściowo na poprzedni, jeszcze niewyschnięty;
  • maluj od nienasłonecznionej strony – uniemożliwi to zbyt szybkie wysychanie farby i pozwoli na stworzenie jednolitej kolorystycznie powłoki. 

Farby elewacyjne – jakie właściwości powinien cechować produkt do remontu elewacji?

ThermoSan posiada wszystkie zalety produktów z rodziny NQG (czyli wzmacnianych nanosieciami kwarcowymi):

  • długo pozostaje czysta (zgodnie z PN-EN ISO 2810), 
  • to skuteczna ochrona przed warunkami atmosferycznymi (zgodnie z PN-EN 1062-1),
  • długa żywotność (zgodnie z PN-EN ISO 4628), 
  • duża siła krycia (zgodnie z PN-EN 13300), 
  • najwyższa trwałość koloru powłoki (zgodnie z PN-EN 1062-1).

Dodatkową zaletą jest niski poziom zużycia – około 150–200 ml/m2 – sprawia, że farba jest bardzo wydajna, dzięki czemu oszczędzisz czas i pieniądze, gdyż lepsze krycie oznacza mniejsze zużycie farby. Wysoka zawartość biocydów – naturalnych środków biobójczych – gwarantuje zaś aktywną ochronę przed glonami. Dzięki tym właściwościom szansa na to, że elewacja pokryje się porostami, jest więc bardzo niewielka. 

Zobacz też: Malowanie odporne na deszcze i mróz z farbami NQG

Dlaczego warto odnowić elewacje za pomocą ThermoSan NQG?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: ThermoSan NQG daje Ci nie tylko estetyczną, ale też trwałą i bezpieczną elewację. Dzięki zawartości biocydów chroni ją przed rozwojem mikroorganizmów. Struktura wzmocniona nanosieciami kwarcowymi NQG zapewnia zaś idealną przyczepność do podłoża, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, trwałość koloru i balans pomiędzy hydrofobowością kapilarną a hydrofilowością powierzchniową – dzięki niemu powłoka farby szybko wyschnie i pozostanie odporna na zawilgocenie. Opisane właściwości farby elewacyjnej sprawiają, że będziesz cieszyć się czystą i piękną elewacją budynku przez długie lata.