Dlaczego warto zainwestować w trwały system ociepleń budynków?

Od wyboru sposobu ocieplenia budynku oraz jego prawidłowego wykonania zależy trwałość, a także energooszczędność całej inwestycji. Najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym wykonanie solidnej termoizolacji i jednocześnie estetycznej elewacji domu są zespolone systemy izolacji cieplnej. Składają się one z odpowiednio dobranych produktów do termoizolacji i tynkowania ścian zewnętrznych. Sprawdź, jakie korzyści wynikają z zastosowania systemów ociepleń budynków firmy Caparol.

Podczas budowy domu zależy nam przede wszystkim na jego funkcjonalności i wytrzymałości. Pamiętaj jednak, że tymi cechami powinno charakteryzować się też ocieplenie budynku, dlatego warto zainwestować w odpowiednie systemy ociepleń. Jedną z najbardziej powszechnych metod poprawy izolacyjności termicznej domu jest zespolony system ociepleń ETICS (External Thermal Insulation Composite Systems).

Zespolone systemy izolacji cieplnej o nazwie Caparol Capatect z oferty firmy Caparol umożliwiają wykorzystanie gotowego zestawu produktów ociepleniowych, w skład których wchodzą: 

 

  • masy klejowe, 
  • zaprawy zbrojące, 
  • siatki zbrojące, 
  • środki gruntujące, 
  • tynki cienkowarstwe,
  • farby elewacyjne. 

Właściwości tych produktów bezpośrednio wpływają na jakość wykonanego ocieplenia oraz elewacji domu.

Elewacja domu – kompletne systemy elewacyjne mają wpływ na trwałość budynku

Decyzja o wykorzystaniu zespolonego systemu izolacji cieplnej niesie za sobą wiele korzyści. Zyskasz między innymi pewność, że elementy składowe systemu będą do siebie pasować, a Ty uzyskasz ocieplenie oraz wykończenie ścian o najlepszych parametrach. Ponadto systemy ociepleń budynków Capatect pozwalają na dopasowanie ich właściwości do zadania, jakie ma spełniać dany obiekt, bądź do czynników środowiska. 

System Capatect Carbon  został stworzony z myślą o kompleksowym zabezpieczeniu elewacji, która jest narażona na uszkodzenia mechaniczne (do 60 J) i trudne warunki atmosferyczne. Na ten system elewacyjny inwestor może otrzymać 15 lat gwarancji. Z kolei właściwości produktów wchodzących w skład systemu ociepleń elewacji Capatect Longlifezostały dobrane tak, aby chronić elewację przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń. Wykorzystano w nim innowacyjną technologię samooczyszczenia Caparol Clean Concept.

Atrakcyjna i trwała elewacja domu podnosi wartość inwestycji 

Systemy ETICS zwiększają wartość budynku dzięki temu, że elewacja pozostaje w doskonałym stanie przez długie lata. Zanim systemy ociepleń budynków Capatect zostały wprowadzone do sprzedaży, dokładnie sprawdzono je pod kątem odporności na zniszczenia. 

Elewacja, której kolory wraz z upływem czasu straciły swoją nasyconą barwę, może z pewnością obniżyć reprezentacyjność budynku, nawet jeśli posiada on interesującą bryłę. Ponadto kolor elewacji ma istotny wpływ na powstawanie naprężeń termicznych. Ciemne kolory szybciej się nagrzewają, ponieważ mają niższy niż jasne kolory współczynnik odbicia światła HBW. 

Systemy dociepleń budynków i ich właściwości

Caparol oferuje 3 różne systemy:

 

  1. Capatect Longlifeumożliwia dobranie jednego z wielu intensywnych kolorów na elewację bez obaw o ich trwałość (HBW>15). W połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi zapewnia on niepowtarzalny efekt;
  2. Capatect Carbon pozwala na zastosowanie bardzo ciemnych, intensywnych i trwałych odcieni (HBW≥ 5);
  3. Najbardziej uniwersalnym systemem jest natomiast Capatect Classic, który stwarza niezliczone możliwości aranżacji elewacji, dzięki zastosowaniu różnych technik dekoracyjnych.

Inwestycja w trwały system ETICS z jednej strony zwiększa wytrzymałość budynku, z drugiej strony zaś wpływa na wieloletnią atrakcyjność obiektu, co jest szczególnie ważne dla inwestora. Poszczególne produkty wchodzące w skład systemów ociepleń budynków Capatect są produkowane w oparciu o nowoczesne technologie oraz wysokiej jakości surowce. Ich odpowiednio dobrane właściwości sprawdzone na etapie produkcji, wzajemnie się uzupełniają, co niweluje ryzyko pojawienia się niepożądanych reakcji chemicznych i zapewnia trwałość ocieplenia przez wiele lat.