Farba
bez
konserwantów
Farba
bez
konserwantów

Najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące nowego Indeko-plus

Produkt został opracowany od początku. Specjalna i opatentowana technologia spoiwa pozwala całkowicie zrezygnować z konserwantów. Dodatkowo warunki aplikacji zostały zoptymalizowane do wymogów nowoczesnego budownictwa. Indeko-plus jest teraz znacznie łatwiejsze w obróbce za pomocą wałka i pędzla, a zatem idealnie nadaje się do gładkich powierzchni. Wizualnie powłoka jest bielsza niż poprzednia. Farba ma podczas malowania nieco dłuższy czas otwarcia, tworzy głęboko matową powierzchnię, co umożliwia nanoszenie poprawek, a także stosowanie na silnie oświetlonych ścianach i sufitach.

W przypadku farb emulsyjnych zazwyczaj stosuje się środki konserwujące w celu ochrony materiału przed skażeniem mikrobiologicznym. Użyte środki konserwujące są całkowicie nieszkodliwe dla większości ludzi i są nawet używane w produktach pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Jednak istnieją rzadkie przypadki, w których ludzie, którzy już mają alergię na przykład na izotiazolon, nabytą przez ich zastosowanie w produktach kosmetycznych, nawet przy wchodzeniu do świeżo pomalowanych pomieszczeń mogą mieć reakcję alergiczną. Aby zapobiec takim przypadkom i promować stosowanie zdrowych farb do wnętrz, technologia farb emulsyjnych bez środków konserwujących jest teraz również zawarta w Indeko-plus. 

Nie. Farba nie jest stabilizowana przez klasyczne środki konserwujące, takie jak izotiazolon, ale przez naturalne właściwości zawartych w nim surowców, podobnie jak w przypadku farb dyspersyjno-silikatowych. Niemniej jednak nie ma ograniczeń w zachowaniu stabilności produktu w oryginalnie zamkniętych opakowaniach i przy ich właściwym przechowywaniu. Zazwyczaj jest to ponad 2 lata.

Bazy produktu (1, 2 i 3) są również nowe i nie zawierają środków konserwujących. Jednakże, po zabarwieniu, produktów nie można uważać za całkowicie wolne od środków konserwujących, ponieważ małe ilości środka konserwującego wprowadza się poprzez wprowadzenie kolorantu. Niemniej jednak nawet w przypadku produktów barwionych można zrezygnować z oznaczania zgodnie z EUH208 (odniesienie do substancji uczulających skórę).

Nie ma istotnych zmian dla malującego nową farbą Indeko-plus. Dzięki nowej recepturze uzyskujemy taką samą jakość, tym samym narzędziami,  na tym samym podłożu, jak podczas stosowania poprzedniego produktu Indeko-plus. Ze względu na łatwiejszą aplikację, nowego Indeko-plus nie trzeba rozcieńczać - jest gotowe do użycia. Po prostu otwórz, zamieszaj i zacznij malować!Nowe spoiwo pachnie inaczej, a użytkownik zauważy, że w pewnych okolicznościach zapach świeżej farby nie jest ani intensywny, ani nieprzyjemny, tylko inny. Po wyschnięciu Indeko-plus pozostaje bezwonne.

Produkty różnią się jedynie nieznacznie kolorem i strukturą. Dlatego wykorzystanie obu wersji na jednym obiekcie jest możliwe jedynie „od odcięcia do odcięcia”. Jeśli chodzi o barwienie w systemie Color Express, to obie wersje mogą mieć inne receptury barwiące, w związku z czym nie należy ich używać na jednej ścianie.