NOWA STARA KOSTKA

Mieszkasz od lat w kostce, która czasy swojej świetności ma już za sobą? Pora na zmianę!
Twój stary dom może być wygodniejszy, cieplejszy, cichszy, ładniejszy i bardziej funkcjonalny.

Zmień swoją kostkę z zewnątrz...

i w środku!

Różne oblicza kostek

Domy typu kostka to budynki charakterystyczne dla czasów PRL - powstawały od lat 60. Prosta, geometryczna bryła, brak detali architektonicznych
i płaski dach
to główne cechy wyróżniające kostki. Jednak nawet przy tak minimalistycznej konstrukcji można wyróżnić kilka typów budynków:

TRADYCYJNA KOSTKA

Najbliższa definicji, budynek wolnostojący o kwadratowym lub prostokątnym kształcie z dachem płaskim krytym papą.

KOSTKA BLIŹNIAK

Duża kostka podzielona na dwa niezależne mieszkania z oddzielnymi wejściami.

KOSTKA Z DACHEM SKOŚNYM

Wariant kostki, który zamiast płaskiego dachu posiada czterospadowy dach skośny o niewielkim nachyleniu.

KOSTKA Z GARAŻEM

Najczęściej umiejscowionym w piwnicy lub jako dobudówka, której dach nie jest wykorzystywany użytkowo.

Co warto zmienić?

O czym warto wiedzieć?

Prace renowacyjne mogą mieć różną skalę - od subtelnego odświeżenia po pełen remont z termomodernizacją i rozbudową budynku. Dwie zmiany, których efekt zobaczysz od razu, a jednocześnie nie wymagają kompletnej przebudowy to termoizolacja oraz przemalowanie wnętrza.

Termoizolacja elewacji wpłynie nie tylko na komfort cieplny, ale również na wygląd domu. Nowy tynk i kolor fasady potrafią przeobrazić zapuszczony budynek w wyglądającą atrakcyjnie nowoczesną willę! Podobną metamorfozę przejdzie wnętrze po renowacji ścian. Kolory wpływają na to, jak czujesz się w pomieszczeniu i jak odbierasz jego wielkość. Wybór nowoczesnych farb Caparol ma szereg dodatkowych zalet – od ułatwionego czyszczenia ścian, po ochronę przed bakteriami i grzybami.

Kostka nie do poznania…

Domy typu kostka dzięki swojej prostocie są niezwykle łatwe w rozbudowie i modernizacji. Najczęstszymi inwestycjami na zewnątrz są:

  • Modernizacja elewacji - termoizolacja, powiększenie okien, montaż elewacji wentylowanej.
  • Zagospodarowanie dachu - montaż paneli fotowoltaicznych lub przeobrażenie przestrzeni w taras, a nawet w ogród.
  • Dobudowa piętra - na dachu lub niższej dobudówce np. garażowej.
  • Dostawienie nowego skrzydła - proste ściany ułatwiają dobudowę.

Najczęstsze inwestycje we wnętrzu to:

  • Odnowienie powierzchni - malowanie ścian i sufitów, a także wymiana podłóg.
  • Wymiana instalacji - grzewczej, hydraulicznej, elektrycznej, a także montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją.
  • Zmiana układu pomieszczeń - na bardziej funkcjonalny: powiększenie i zmniejszenie pokoi, wyburzenie ścian działowych, dobudowanie wejścia.

KORZYŚCI

Co zyskasz po modernizacji?

Wspomniane zmiany sprawią, że w domu będzie żyło się dużo wygodniej, sam budynek natomiast stanie się efektywny energetycznie, a tym samym bardziej oszczędny.

Przeszklenia zwiększą ilość naturalnego światła, termoizolacja poprawi komfort cieplny latem i zimą, wykorzystanie dachu zapewni dodatkową przestrzeń do życia, a zmiana koloru ścian nada wnętrzom nowego charakteru. Jednym słowem dom stanie się bardziej przyjazny dla swoich mieszkańców.

Czym jest termoizolacja?

Termoizolacja to inaczej ocieplenie budynku, które optymalizuje wymianę ciepła między wnętrzem domu a jego otoczeniem. Termoizolacja sprawia, że zimą ciepło nie ucieka z wnętrza – potrzebujesz więc mniej energii do ogrzania domu. Natomiast latem nie pozwala upałom przeniknąć do pomieszczeń, tym samym obniżając koszty klimatyzacji. W obu przypadkach zyskuje również środowisko - zmniejsza się emisja CO2 oraz zużycie surowców potrzebnych do produkcji energii elektrycznej.

Dodatkowymi korzyściami termoizolacji mogą być również: poprawa izolacji akustycznej, poprawa wymiany wilgoci w przegrodach – paroizolacja, zwiększenie odporności elewacji na warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne, a także możliwość aranżacji nowoczesnymi technikami dekoracyjnymi. Dodatkowo termoizolacja zwiększa wartość nieruchomości.

O skuteczności termoizolacji decydują przede wszystkim - wybór odpowiednich produktów i właściwe przeprowadzenie prac. Właśnie dlatego proponujemy kompletny i łatwy w montażu system ociepleń Caparol Capatect Classic - który może być stosowany zarówno z wełną, jak i styropianem.

Przed rozpoczęciem prac

Domy kostka z PRL zazwyczaj budowano ze słabej jakości materiałów.
Przed termoizolacją warto ocenić stan techniczny budynku, aby zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom.


AUDYT ENERGETYCZNY

Dobrym pomysłem będzie audyt energetyczny, który opisze, ile energii aktualnie zużywa Twój dom. Co więcej, audyt będzie zawierał również wskazania optymalnych prac remontowych – mogą być one podstawą do sporządzenia kosztorysu.

Audyt energetyczny jest także konieczny do uzyskania dofinansowania z programu Czyste Powietrze – o ile chcemy przeprowadzić kompleksową termomodernizację. W przypadku niepełnych prac nie jest wymagany. W obu wariantach można jednak uzyskać na niego dofinansowanie.

KIEDY OCIEPLAĆ

Termoizolacja elewacji wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych. Nieprawidłowa temperatura lub wilgotność mogą prowadzić do pogorszenia parametrów technicznych spoiwa oraz materiału izolacyjnego.

Najlepiej gdy podczas prac montażowych temperatura powietrza znajduje się w przedziale od +5 do +30°C, a podłoże jest suche. Istotne są również opady, wilgotność, a nawet siła wiatru, który może przyspieszać wysychanie kleju. Przyjęło się, że najlepszą porą roku do prac termoizolacyjnych jest lato. Jednak dzięki poprawie parametrów produktów budowlanych coraz częściej ocieplenie można montować od wiosny do jesieni.

DOFINANSOWANIE

Termoizolacja to duży koszt, dlatego warto pomyśleć o dofinansowaniu.

Program Czyste Powietrze pozwala na uzyskanie - dotacji, dotacji z prefinansowaniem lub dotacji na częściową spłatę kredytu.

DOKUMENTACJA

Ubiegając się o dofinansowanie termoizolacji w programie Czyste Powietrze, będziesz potrzebował odpowiednich dokumentów. Przede wszystkim przygotuj księgę wieczystą lub dokument potwierdzający prawo własności domu. W przypadku współwłasności będziesz potrzebował zgody współwłaścicieli na realizację prac.

Jeśli wnioskujesz o dotację z prefinansowaniem, konieczna będzie również umowa z wykonawcą, a w przypadku ubiegania się o najwyższy poziom dofinansowania – skan zaświadczenia, które Cię do tego upoważnia.

Wszystko w jednym systemie

Termoizolacja wymaga zastosowania wielu produktów – żeby dobrać rozwiązania, które są ze sobą kompatybilne, przynosząc jak najlepszy efekt, wybierz gotowy system taki jak Capatect Classic.

Konstrukcja systemu ociepleń Capatect Classic na wełnie i styropianie.
Idealne rozwiązanie do modernizacji domu typu kostka!

Termoizolacja krok po kroku

Tylko prawidłowo przeprowadzona termoizolacja przynosi prawdziwe korzyści. Dowiedz się jakie inwestycje należy wziąć pod uwagę na każdym z etapów modernizacji. Zobacz też jakie produkty sprawdzą się najlepiej – od przygotowania podłoża po malowanie.

KROK 1: PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Na początek należy przygotować podłoże - odkuć stare tynki, oczyścić ścianę z pyłu i tłuszczu. Musisz także zadbać o to, by ściana była sucha – w przypadku starych kostek konieczne może okazać się zastosowanie preparatu do zwalczania glonów takiego jak Capatox. Znaczące ubytki i nierówności podłoża, które mogłyby wpłynąć na przyczepność kleju, należy naprawić masą Capalith Fassadenspachtel P.

Capatox

Gotowy do użycia preparat do zwalczania glonów na elewacjach.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Capalith Fassadenspachtel P

Mineralna szpachla renowacyjna dla obiektów historycznych i współczesnych.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

KROK 2: MOCOWANIE IZOLACJI

Następnym krokiem jest mocowanie płyt za pomocą kleju i łączników mechanicznych. Do styropianu polecamy klej Capatect 190 S. Za pomocą Capatect Dämmkleber 185 przymocujesz zarówno wełnę, jak i styropian. Szczególną uwagę zwróć na naroża oraz miejsca przy oknach i drzwiach. Montując materiał izolacyjny, zachowaj przerwy dylatacyjne przegrody.

Capatect 190 S Masa klejowa

Masa klejowa, dostarczana w postaci suchej zaprawy mineralnej. Służy do mocowania materiałów termoizolacyjnych ze styropianu. Stanowi składnik Bezspoinowych Systemów Ociepleń CAPATECT.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Histolith Trass-Kalkputz

Najwyższej klasy tynk wapienny na bazie naturalnie hydraulicznego wapna NHL2.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

KROK 4: GRUNTOWANIE

Zanim położysz warstwę tynkarską, powinieneś użyć środka gruntującego. OptiSilan TiefGrund penetruje i hydrofobizuje podłoże, a także doskonale wzmacnia tynki chłonne, porowate lub lekko piaszczące. CapaGrund Universal redukuje niebezpieczeństwo wykwitów wapiennych na nowych tynkach mineralnych, jednocześnie zwiększając przyczepność powłok.

Capatox

Gotowy do użycia preparat do zwalczania glonów na elewacjach.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Capalith Fassadenspachtel P

Mineralna szpachla renowacyjna dla obiektów historycznych i współczesnych.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

KROK 3: WYKONYWANIE ZBROJENIA

Izolację należy wzmocnić warstwą zbrojącą z siatki i masy szpachlowej – np. Capatect 190. Dzięki niej delikatny materiał ociepleniowy będzie chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Capatect 190 Masa klejowo - szpachlowa

Sucha zaprawa mineralna przeznaczona do mocowania płyt ocieplających z wełny mineralnej i styropianu oraz do wykonywania warstw zbrojonych siatką z włókna szklanego.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

KROK 5: WYKONANIE WARSTWY ELEWACYJNEJ

Zanim wybierzesz tynk, poznaj podstawowe rodzaje tych produktów. Tynki akrylowe, takie jak Capatect Fassadenputz, są elastyczne i nie wchłaniają wilgoci, są również dość odporne mechanicznie. Tynki silikonowe barwi się w masie, dzięki czemu nie trzeba pokrywać ich dodatkową warstwą farb – dobrym przykładem jest Capatect AmphiSilan Fassadenputz. Tynki silikonowo-silikatowe – np. Capatect Sil-Si Fassadenputz – z uwagi na swoją wysoką paroprzepuszczalność są polecane do wykończenia elewacji domów narażonych na wilgoć. Posiadają też właściwości samoczyszczące. Szczególnej uwagi wymagają tynki mozaikowe – które, żeby trzymać się podłoża, muszą być nakładane na czyste, suche i równe podłoże. Więcej informacji o rodzajach tynków znajdziesz tutaj.

Capatect Sil-Si Fassadenputz

Hybrydowy tynk silikatowo-silikonowy.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Capatect Amphisilan Fassadenputz

WIĘCEJ O PRODUKCIE

KROK 6: MALOWANIE

Ostatnim etapem prac jest malowanie. Wybór odpowiedniej farby sprowadza się nie tylko do koloru, ale również samej technologii produktu. Dobra farba może chronić Twoją elewację przed warunkami atmosferycznymi. Świetnym przykładem jest farba fasadowa Muresko, która nie zmydla się, jest odporna na zasady, a także zawiera dodatki przeciwko rozwojowi alg, pleśni i grzybów.

Capatect 190 Masa klejowo - szpachlowa

Sucha zaprawa mineralna przeznaczona do mocowania płyt ocieplających z wełny mineralnej i styropianu oraz do wykonywania warstw zbrojonych siatką z włókna szklanego.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Można zastosować też lazurę, zwiększającą trwałość podłoża i wydobywającą z niego głębię barw. Do renowacji starego tynku polecamy Histolith Antik Lasur, natomiast do odświeżania naturalnych kamieni nada się TopLasur NQG. Technologia NQG zapewnia wyjątkową odporność na zabrudzenia, wilgoć oraz rozwój mikroorganizmów – stosowana jest w wielu naszych farbach i lazurach.

Klasyczna kostka

Kostka z balkonem

Renowacja krok po kroku

Myśląc o renowacji wnętrza, zadaj sobie pytanie o zakres zmian, jakie chcesz wprowadzić. Czy zamierzasz ingerować w układ ścian, chcesz je wygładzić i odmalować, a może tylko zmienić kolor? Dużo zależy także od rodzaju pomieszczenia – innego podejścia i produktów będzie wymagała modernizacja łazienki, w której panuje wilgoć, a innego nasłoneczniony salon.

KROK 1: PRZEBUDOWA I WYRÓWNANIE ŚCIAN

Najwięcej wysiłku wymaga zmiana układu wnętrza. W tym celu musisz wyburzyć stare ściany i postawić nowe. Ścianki działowe możesz wymurować lub stworzyć przy użyciu profili stalowych i płyt gipsowo-kartonowych.

Ściany murowane są solidniejsze, lepiej przenoszą obciążenia – co może być istotne, gdy zechcesz powiesić na ścianie duży telewizor, a także lepiej izolują akustycznie. Z drugiej strony ścianki z płyt gk są lekkie i nie obciążają stropu, ich montaż jest szybszy, a parametry akustyczne można poprawić, dobierając odpowiedni rodzaj płyt lub wełny mineralnej wewnątrz zabudowy.

Decyzja należy do Ciebie, jednak w obu przypadkach, a także podczas odświeżania powierzchni starych ścian oraz sufitów – przegrodę wykończysz masą szpachlową Caparol-Akkordspachtel SF plus. Nasza masa jest odpowiednia do uzyskania jakości powierzchni na poziomie Q3 lub Q4, sprawdzi się zarówno pod farbami, jak i tapetami. Możesz jej używać również przy montażu z płyt gk sufitu podwieszanego, wnęk czy półek w ścianie.

Caparol-Akkordspachtel SF plus

Gotowa do stosowania dyspersyjna masa szpachlowa do wnętrz

WIĘCEJ O PRODUKCIE

KROK 2: GRUNTOWANIE

Przed malowaniem ścian należy je właściwie przygotować, używając gruntu. Wielu amatorów niesłusznie rezygnuje z tego etapu. Gruntowanie ma liczne zalety – wzmacnia podłoże, zmniejsza jego chłonność – tym samym zmniejszając zużycie farby, zwiększa przyczepność produktów malarskich, a dodatkowo gwarantuje jednorodność malowanej powierzchni. Polecamy wybór gruntu Capasol RapidGrund, który nadaje się do wszystkich typów pomieszczeń suchych i mokrych.

Capasol RapidGrund

Niekapiący, dyspersyjny grunt penetrujący, zoptymalizowany do aplikacji wałkiem.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

KROK 3: MALOWANIE

MALOWANIE POKOJU

Pokoje są pomieszczeniami, w których spędzamy najwięcej czasu. Dlatego najlepiej użyć farb o jak najbardziej przyjaznym dla zdrowia składzie. Zdecydowana większość farb wodorozcieńczalnych do wnętrz dostępnych na polskim rynku zawiera rozpuszczalniki (ich ilość znajdziesz na etykiecie jako zawartość LZO, czyli lotnych związków organicznych, bo przepisy nakazują podawać tą informację). Jeszcze lepiej gdy farba nie zawiera plastyfikatorów, czyli związków organicznych odparowujących ze ścian całymi miesiącami lub latami. Brak rozpuszczalników i plastyfikatorów gwarantują farby ze znakiem E.L.F.

W pokojach często znajduje się również najwięcej okien zapewniających dostęp do naturalnego światła. Właśnie dlatego warto użyć głębokomatowe, a najlepiej antyrefleksyjne farby.

Dobrym wyborem będzie farba z rodziny Samtex. Do salonów i sypialni szczególnie polecamy Caparol Samtex 3 albo głębokomatowa farba ceramiczna z jonami srebra o wyjątkowo lekkiej aplikacji: CapaCeramic. W salonach najlepiej sprawdzi się CapaCeramic, bo zapewni wyższą klasę odporności, a przede wszystkim łatwe i lekkie malowanie.

W sypialniach czy na sufitach dobrym wyborem będzie Caparol Samtex 3. Dzięki niej uzyskasz imponującą biel – tak pożądaną na sufitach oraz w nowoczesnych wnętrzach oraz eliminację zjawiska “foggingu”, czyli przyklejania się do ścian drobinek kurzu i pyłu w miejscach takich jak narożniki, okolice kratek wentylacyjnych, sufity i fragmenty ścian nad grzejnikami itp.

Dla bardziej wymagających, ciekawą opcją, jest antyrefleksyjna farba silikonowa CapaSilan łącząca w sobie najistotniejsze cechy powyższych farb (łatwość malowania, antyrefleksyjność, jony srebra, najwyższą klasę odporności, brak kurzenia się ścian) a dodatkowo posiadająca najwyższą klasę krycia.

Caparol Samtex 3

Antyrefleksyjna farba lateksowa o wysokiej białości i sile krycia, o składzie i właściwościach dobranych pod kątem ochrony zdrowia osób zawodowo zajmujących się malowaniem.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

CapaSilan

Silikonowa farba wewnętrzna. Głęboko matowa, antyrefleksyjna.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

MALOWANIE KUCHNI

Ściany w kuchni, o ile nie pokrywają ich kafelki, są narażone na liczne zabrudzenia – zachlapania z zup lub sosów zdarzają się niekiedy nawet najlepszym kucharzom. Właśnie dlatego warto wybrać farbę, która jest trwała i łatwa w czyszczeniu np. Caparol Samtex 12. Z usuwaniem zabrudzeń wiąże się jeszcze jeden parametr farby – odporność na szorowanie i wybłyszczanie. Samtex 12 posiada najwyższą klasę w tej kategorii – R1. Samtex 12 posiada najwyższą klasę w tej kategorii – R1 oraz satynowy stopień połysku. Zapobiega przyklejaniu się kurzu. Dodatkowo zawiera jony srebra i jest odporna na stosowanie środków dezynfekcyjnych.

Caparol Samtex 12

Odporna na szorowanie i wybłyszczanie farba lateksowa do wnętrz, o składzie i właściwościach dobranych pod kątem ochrony zdrowia osób zawodowo zajmujących się malowaniem. Satynowa.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

MALOWANIE ŁAZIENKI

Łazienki i toalety to pomieszczenia, w których panuje największa wilgoć. Nawet dobrze wentylowane pozostają podatne na porastanie grzybów i pleśni. Właśnie dlatego obecność powłoki grzybobójczej i bakteriobójczej będzie najważniejszą cechą, jaką powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru farby do łazienki. Innym istotnym parametrem jest odporność na szorowanie na poziomie R2 lub R1. Obie te wytyczne spełniają farby Fungitex-W i Indeko-W.

Fungitex-W

Lateksowa, satynowo matowa farba do wnętrz. Klasa I odporności na szorowanie na mokro według PN EN 13 300.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Indeko-W

Matowa farba wewnętrzna z ochroną powłoki przeciw porastaniu grzybami pleśniowymi.  2 klasa odporności na szorowanie na mokro wg. PN EN 13 300.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

MALOWANIE KORYTARZA, GARAŻU, PRACOWNI

Ostatnim typem pomieszczeń, który warto rozpatrzyć, są przestrzenie służące do pracy, przechowywania rzeczy lub łączące inne typy pokoi. Zazwyczaj mają mniejszy dostęp do światła naturalnego, a ich ściany są bardziej narażone na zabrudzenia wynikające z przesuwania sprzętów czy – w przypadku wąskich korytarzy – na zabrudzenia i wybłyszczenia wynikające z częstego ocierania się o ściany czy opierania się o nie.

W takich pomieszczeniach jak korytarz czy garaż dobrze sprawdzi się farba Caparol Samtex 12 o wysokiej odporności na szorowanie i wybłyszczanie. Co więcej, produkt ten nie zalewa naturalnej faktury ściany, co pozwala zachować industrialny charakter cegły lub betonu.

W korytarzu możesz chcieć wykonać sufit podwieszany z dodatkowym oświetleniem. Poza płytami gipsowo-kartonowymi przyda Ci się do tego masa szpachlowa Caparol-Akkordspachtel SF plus oraz intensywnie biała farba Caparol Samtex 3.

Caparol-Akkordspachtel SF plus

Gotowa do stosowania dyspersyjna masa szpachlowa do wnętrz

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Caparol Samtex 12

Odporna na szorowanie i wybłyszczanie farba lateksowa do wnętrz, o składzie i właściwościach dobranych pod kątem ochrony zdrowia osób zawodowo zajmujących się malowaniem. Satynowa.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Caparol Samtex 3

Antyrefleksyjna farba lateksowa o wysokiej białości i sile krycia, o składzie i właściwościach dobranych pod kątem ochrony zdrowia osób zawodowo zajmujących się malowaniem.

WIĘCEJ O PRODUKCIE

Każde pomieszczenie jest inne

Planując wystrój wnętrza, weź pod uwagę charakterystyczne cechy i specyficzne funkcje różnych pomieszczeń. Inaczej trzeba podejść do aranżacji przestrzeni przeznaczonej do pracy, a inaczej pokoju do wypoczynku. Sprawdź nasze rady, które pomogą Ci stworzyć nie tylko piękne, ale i użyteczne projekty.

Najedź kursorem na wybrane wnętrze by dowiedzieć się więcej

Potrzebujesz więcej inspiracji do aranżacji wnętrza? Sprawdź nasz artykuł i poznaj pomysły na wystrój holu, salonu, sypialni oraz pokoju dziecięcego.

Techniki dekoracyjne do Twojej kostki

Dzięki systemowi barwienia ColorExpress każdej z naszych farb możesz nadać jeden z tysięcy niesamowitych kolorów.

Wiodący kolor roku w pomieszczeniach

Wiodący kolor roku w pomieszczeniach


Kompozycje

Kompozycje


Modne kolory w najlepszym wydaniu

Modne kolory w najlepszym wydaniu


Aranżacja ścian nie ogranicza się jedynie do wyboru barwy.

Jeśli zależy Ci na unikatowym, oszałamiającym efekcie – zastosuj jedną z naszych technik dekoracyjnych do wnętrz. Lśniące złotem lub srebrem pasy na ścianie w jadalni, półmetaliczna głębia z metalicznymi refleksami nad wanną, a może nastrojowa imitacja deski w sypialni – poznaj możliwości dekoracji Caparol. A jeśli nie wiesz, jaki kolor dekoracji wybrać – zainspiruj się barwami roku 2025.

NOWE WNĘTRZE KOSTKI

Zobacz, jak wiele możesz zmienić we wnętrzu kostki. Z Caparol Twój dom przejdzie cudowną metamorfozę.

Pokój dzienny

Pokój w starym domu

ZAPROJEKTUJ SWOJĄ KOSTKĘ

Przetestuj nowe kolory na swojej kostce. Użyj naszego narzędzia Spectrum Express dostępnego w wersji przeglądarkowej oraz mobilnej. Możesz łatwo i intuicyjnie projektować ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne - wystarczy, że wgrasz zdjęcia swojego domu i wybierzesz kolor ścian.

W wersji mobilnej nie musisz nawet robić fotografii! Możesz podglądać zmiany na żywo, kierując obiektyw smartfona na ścianę.

Podejrzyj nową starą kostkę!

Znajdź dystrybutora

Już nie możesz się doczekać, żeby wprowadzić w swojej kostce pomysły, o których przeczytałeś? Znajdź najbliższego dystrybutora systemów ociepleń Caparol i zacznij metamorfozę domu typu kostka!