Trendy w kolorach wnętrz 2020

Jest ciemno, a nawet bardzo ciemno. Kolor 2020 roku wg Caparol nazywa się Carbonschwarz i w tym roku jest najważniejszym trendem w projektowaniu wnętrz.

Z przyjemnością prezentujemy nowe trendy kolorystyczne Caparol, które tworzą trzy różne światy barw. W roku 2020 najważniejszym kolorem jest Carbonschwarz - kolor czarny.

Nic dziwnego, że czerń jest tak ważna. Każdy, kto obserwuje międzynarodową scenę kolorystyczną, analizuje prezentacje targowe, przegląda zachodnie czasopisma, czy obserwuje ruchy społeczne, spotka się z czernią w wielu kontekstach.

Czerń jest kolorem niezwykle wdzięcznym do łączenia z innymi odcieniami. Pokazują to trzy światy kolorów, które zespół specjalistów od koloru z Caparol przygotował na ten rok. 

Czerń stoi ponad wszystkimi trzema światami – każdy jest innym odcieniem czarnego. I tak oprócz ciekawego koloru roku Carbonschwarz, odcienia czarnego grafitu, jest tu także czarny  atramentowy czy hebanowy czarny, a każdemu z nich towarzyszy dziewięć specyficznych odcieni. Są tam więc różne elementy secesji Art Deco, a także stylów azjatyckich lub afrykańskich. Obecna jest także fala projektowa Memphis z lat 80. Poza tym - wiele wzorów z motywami zwierzęcymi, na tkaninach lub akcesoriach oraz ręcznie wykonane produkty z naturalnych materiałów. To eklektyczne wykorzystanie szerokiej gamy źródeł można interpretować jako poszukiwanie oryginalności, zmysłowo namacalnych wartości, które są całkowicie sprzeczne z doskonałymi i pozbawionymi emocji powierzchniami z obszaru technologii cyfrowych.

Pierwszy świat kolorów z czernią, jako głównym kolorem, łączy chłodne niuanse z zielonego obszaru z ciepłymi różami i jasnobrązowymi tonami, tworząc delikatną i subtelną paletę kompozycji o nazwie „Elegancki”.

Drugi świat kolorów „Spokojny”, gromadzi mniej intensywne kolory z niewielkimi kontrastami, pozostaje raczej jasny i ciepły. Ta minimalistyczna gama oznacza koncentrację, brak rozrywek, które są wszechobecne w dobie zaawansowanej komunikacji cyfrowej. Hebanowy czarny dodaje głębi i służy jako fundament łączący. 

Trzeci świat kolorów, „Potęga energii”, ma inne założenia. Tutaj zobrazowane są egzotyczne inspiracje, intensywne kolory, które uzupełnia kolor czarny jako element równoważący. Ten świat kolorów determinują ziemisty czerwony, ciepły żółty i morelowy, a także kontrastujący, szary turkus.

Kliknij i zobacz prezentację filmową trendów Caparol 2020!

 

Świat kolorów 1. Carbonschwarz jako główny kolor, łączy chłodne niuanse z zielonego obszaru z ciepłymi różami i jasnobrązowymi tonami

Świat kolorów 2. Prezentuje mniej intensywne kolory z niewielkimi kontrastami, pozostaje raczej jasny i ciepły

Świat kolorów 3. Ten świat kolorów determinują ziemisty czerwony, ciepły żółty i morelowy, a także kontrastujący, szary turkus