Trendy w kolorach wnętrz 2019

Ściany na czerwono? Tak. Zamiast się zastanawiać, lepiej od razu przystąpić do działania! Zachęca nas do tego letni, perlisty kolor czerwonego sorbetu i inspiruje do zmian, które zapewnią dobry nastrój.

Z radością prezentujemy nowe trendy kolorystyczne Caparol, które tworzą trzy różne światy barw. Ich centrum stanowi „czerwony sorbet” – trend kolorystyczny Caparol roku 2019 - 3D Grenadin 130. Przemawia do nas świeżość i lekkość tego koloru, która delikatnie promieniuje i równocześnie nadaje wyraźny akcent każdej ścianie. Czerwony sorbet zachęca do wypróbowania czegoś nowego i inspiruje do eksperymentów!

Dlatego nasze hasło brzmi „Zrobię to teraz”. Zachęca ono, aby przy aranżacji kolorystycznej kierować się nie tylko doświadczeniem, ale także intuicją i własnym wyczuciem. Nasz aktualny trend kolorystyczny ma jeszcze jeden szczególny aspekt. Jest nim rower, który od jego skonstruowania w 1817 r. systematycznie zmienia swoje oblicze. Dziś dostępne są najprzeróżniejsze modele rowerów, spełniające wszelkie oczekiwania użytkowników – od beachcruisera do e-bike’a. Ta różnorodność jest wyrazem powszechnego stylu życia. Jazda rowerem kojarzy się ze swobodą i zdrowym trybem życia, jest w modzie i podkreśla indywidualność. To samo można powiedzieć o trendach kolorystycznych Caparol.

Nowoczesny kolor „czerwony sorbet” – nasz kolorystyczny trend roku – nadaje ścianie lekkość i równocześnie dzięki silnym niuansom jest wyrazisty i atrakcyjny. W połączeniu z chłodnymi, letnimi odcieniami niebieskimi aranżacja ścian nabiera purystycznego charakteru o świeżym, niepowtarzalnym wdzięku.

Wiele zależy od odpowiedniego połączenia, zarówno w ramach jednej tonacji jak i w kontrastowym zestawieniu z zimnymi odcieniami. Zawsze jednak wyjątkowy urok tego koloru przyciąga wzrok! Tendencje się zmieniają i powracają cyklicznie. W ubiegłych latach dominowało chłodniejsze spektrum niebieskiego i zielonego, a więc nie można się dziwić, że teraz pojawia czerwień, pełna spontaniczności i perlistej przejrzystości.

Czerwony sorbet nadaje ścianie świeżość, świadomie podkreśla nowe akcenty i z pewnością tworzy fascynujące aranżacje, które są po prostu ładne. Dlatego też w tym roku został naszym trendem kolorystycznym.

Zanurz się w świecie naszych kolorów ...