Trendy w kolorystyce elewacji

Kolor elewacji domu to decyzja na wiele lat. Wyraża styl życia i gust właścicieli. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych, naszym zdaniem, trendów w aranżacji elewacji, które pomogą dokonać wyboru.

Bogaty kolorowy trend na elewacjach mamy już za sobą. Teraz domy wyróżniają się ciemniejszymi, spokojnymi i achromatycznymi barwami. Intensywne odcienie oddziałują na powierzchnię otynkowaną w sposób nietypowy dla materiałów użytych do tynkowania, dodatkowo je obciążając. Natomiast lekko szare odcienie są dla tych materiałów bardziej przyjazne, nie zmieniają ich dotychczasowych właściwości, wyglądają naturalnie i są mniej podatne na zabrudzenia. Odcienie, które są ponadczasowe, odpowiednie dla materiału i naturalne, to na przykład: odcienie piasku, kolory błota, ochra i szare odcienie. Silne nasycone odcienie kolorów stosujemy jedynie jako akcent.

Trendy w kolorach elewacji

Mieszanka ziemistych odcieni piasku, moccha i odcieni latte macchiato - czasem kremowy, czasem kamienny odcień. Oprócz tych kierunków kolorystycznych, bardzo interesujące są również kontrasty i kombinacje. Kontrast staje się teraz bardziej miękki, z subtelnymi różnicami w nasyceniu i jasności koloru. Kolor i materiał pojawiają się jako jedność, wzmacniając monolityczność budynków. Ta zasada dotyczy zarówno wnętrz, jak również jest do zaobserwowania na elewacjach.

Curcuma 25

Marill 50

Marill 20

Agave 10

Palazzo 95

Cameo 10

Techniki dekoracyjne na elewacje inspirowane naturą

Naturalne powłoki elewacyjne z kamienia i betonu są wciąż bardzo popularne. Caparol oferuje wiele możliwości aranżacji elewacji za pomocą swoich efektów dekoracyjnych. W projektowaniu nowoczesnych budynków efekt betonu jest szczególnie modny. Inne naturalne efekty, które szczególnie polecamy to efekt cegły lub efekt klinkieru. Jak zawsze, w zastosowaniu materiałów, pozostawiamy dużą indywidualną swobodę projektowania.

Nasze inspiracje

Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji dla elewacji domu.