System barwienia ColorExpress

System Caparol ColorExpress to nowoczesny system oferujący indywidualne rozwiązania kolorystyczne. To najnowocześniejsza technologia komputerowego dozowania kolorowego pigmentu do białej farby – bazy. Wszystkie usługi dostępne są w punktach barwienia produktów Caparol – w dobrych hurtowniach budowlanych.                                                                                                                       

Wszechstronne zastosowanie

System dla wszystkich oferowanych farb wewnętrznych lub elewacyjnych - o dowolnym stopniu połysku, odpornych na zmywanie, chroniących przed zabrudzeniami, specjalnie przeznaczonych do pomieszczeń narażonych na wilgoć, jak kuchnia czy łazienka, ale również do drewna. Tynki, lazury i lakiery można również barwić w mieszalniku  – oferujemy specjalne rozwiązania na specyficzne potrzeby powierzchni. Nie mamy ograniczeń dotyczących sposobu nanoszenia na podłoże – możliwość nanoszenia wszelkimi dostępnymi narzędziami – wałkiem, pędzlem, urządzeniem natryskowym.

 

 

Oszczędność czasu i powtarzalność koloru

Zabarwienie i wymieszanie farby w mieszalniku trwa tylko kilka minut. Bez zamawiania i specjalnego oczekiwania na produkt. Dajemy pewność, że wybrany kolor jest do powtórzenia pod względem wcześniej wykorzystywanej  receptury dla dowolnie wybranego rodzaju farby. Praktykujemy zapisywanie receptur w bazie danych w punktach barwienia Caparol ColorExpress.

 

 

Różnorodność

Oferujemy odpowiedni wzornik do każdego rodzaju podłoża. Niezależnie od tego, czy jest to ściana wewnętrzna, elewacja, posadzka – każdy, z oferowanych przeszło stu wzorników, zawiera od kilkudziesięciu do około dwu tysięcy odcieni kolorów. Łącznie dysponujemy bazą ponad 1 500 000 receptur materiałowo-kolorystycznych. 

 

Jakość pigmentów

Wysokiej jakości pasty  opracowane przez Caparol doskonale wpisują się w coraz większe potrzeby zamawiających. Oferujemy specjalne pigmenty nie emitujące rozpuszczalników do farb wodorozcieńczalnych, inne do produktów opartych recepturowo na rozpuszczalnikach. Ciągłe udoskonalanie receptur sprzyja rozszerzaniu skali dostępnych kolorów i - co niezwykle ważne w przypadku farb elewacyjnych – zwiększaniu odporności na promieniowanie UV. Nasze farby wewnętrzne po zabarwieniu w dalszym ciągu spełniają warunki wewnętrznej normy E.L.F. - braku emisji rozpuszczalników powyżej 0,7 g/l,  lub dopuszczalnej granicy 30 g/l.

Zastosowanie niezwykle modnych ciemnych kolorów na elewację nie jest już żadnym problemem.