Nasze zaplecze produkcyjne, magazynowe i szkoleniowe

 

Centrala naszej firmy znajduje się w Warszawie, ale centrum logistyczno - magazynowym Caparol Polska jest Kleszczów. To właśnie tutaj, w kleszczowskiej strefie przemysłowej znajduje się nasz zakład produkcyjny, magazyn centralny oraz  nasze nowoczesne Centrum Szkoleniowe.

Zakład, wyposażony w dwie nowoczesne linie produkcyjne, funkcjonuje od 2006 roku. Jednostka wyróżnia się dużym stopniem automatyzacji i elastyczności, a cały proces produkcyjny, od momentu zamówienia niezbędnych surowców i materiałów, do zakończenia poszczególnych etapów produkcji, podlega, przeprowadzanej przez wykwalifikowany personel, szczegółowej kontroli.

Zapraszamy do Kleszczowa

 

Znakomita lokalizacja, w samym centrum kraju, u zbiegu najważniejszych tras komunikacyjnych, sprawiają, że Kleszczów idealnie pełni funkcję zaplecza magazynowego i dystrybucyjnego. Istniejący od 2012 roku magazyn zajmuje powierzchnię 3000 m2 , posiada 7 poziomów składowania i jest wyposażony w 4250 miejsc paletowych.

Obiekt pełni funkcję magazynu dystrybucyjnego, realizującego zamówienia klientów z terenu całego kraju. I wreszcie nasza ostatnia kleszczowska inwestycja – Centrum Szkoleniowe Caparol. To tutaj odbywają się liczne szkolenia dla wykonawców, partnerów handlowych, a również pracowników naszej firmy. Centrum wyposażone jest w dwie kompleksowe sale konferencyjne oraz sale przeznaczone do zajęć praktycznych.

Badania i rozwój

Źródłem naszego sukcesu są przede wszystkim badania oraz inwestycje w najnowsze technologie. Wynikiem prac zespołu specjalistów R&D są innowacyjne rozwiązania, które z powodzeniem wykorzystujemy w produkcji materiałów malarskich. Od początku istnienia firmy, a więc od 1895 roku, naszym głównym celem jest dostarczenie produktów, które w pełni zaspokoją nawet najbardziej wymagających klientów. 

W naszych  6 laboratoriach Grupy DAW, zespół wysoko wykwalifikowanych chemików, techników oraz inżynierów dokłada starań, by receptury produktów były jak najbardziej zaawansowane technologicznie, a jednocześnie idealnie dostosowane do ostatecznego zastosowania.

Jednak innowacje to nie tylko wynik prac badawczych. Dla nas innowacje to ciągłe poznawanie zmieniających się potrzeb rynkowych oraz zrozumienie rosnących oczekiwań klientów.

Zrównoważony rozwój

Caparol Polska to czołowy producent profesjonalnej chemii budowlanej. Międzynarodowy koncern DAW, do którego należy Caparol Polska, swoimi działaniami oraz rozwiązaniami produktowymi przyczynia się do szeroko pojętej równowagi, czyli zachowania i działania zgodnego z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

W DAW wierzymy, że zrównoważony rozwój w dzisiejszym świecie oznacza właściwą i skuteczną strategię biznesową. Nie tylko z racji odpowiedzialności za jakość życia przyszłych pokoleń, do której jako firma się poczuwamy, ale także dlatego, że w sytuacji coraz bardziej ograniczonego dostępu do surowców i stałego wzrostu ich cen, strategia zrównoważonego rozwoju pozwala zagwarantować firmie sukces ekonomiczny i przewagę konkurencyjną. 

Naszą strategię realizujemy: rozwijając zrównoważone, przyjazne środowisku produkty i oszczędnie wykorzystując zasoby naturalne w bezpiecznych procesach produkcyjnych, we współpracy ze wszystkimi naszymi partnerami w biznesie, dzięki osobistemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych pracowników.

Zrównoważony rozwój postrzegamy w długiej perspektywie i traktujemy jako naturalny element przedsiębiorczości, obecny we wszystkich działaniach firmy wzdłuż całego łańcucha wartości i na każdym etapie cyklu życia naszych produktów.