HISTOLITH. TECHNOLOGIE KONSERWACJI ZABYTKÓW.

Zabytki architektury to wyrażona w kamieniu historia i kultura ludzkości. Pasją ekspertów Histolith jest ochrona i profesjonalna konserwacja zabytków. Produkty marki Histolith powstają w oparciu o tradycyjne receptury, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się podczas renowacji historycznej substancji budowlanej.

MATERIAŁY DO OCHRONY BUDOWLI ZABYTKOWYCH

Podstawowym celem produktów marki Histolith jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa obiektom zabytkowym poprzez dobór odpowiedniej technologii renowacyjnej i zapewnienie fachowego wykonawstwa. Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie, jakie przekazujemy naszym partnerom są najlepszą inwestycją w długotrwałe relacje biznesowe.

Z POSZANOWANIA DLA PONAD 100-LETNIEJ TRADYCJI

W 1895 roku założyciel firmy DAW wynalazł farbę do fasad, której podstawą były wapno i kazeina. Zastosowany w produkcie mineralny wypełniacz przyczynił się do znakomitej odporności na warunki klimatyczne oraz do wysokiej trwałości barw. Był to początek ponad 100-letniej tradycji renowacji zabytków Histolith.

CZY WIESZ, ŻE:

  • Aby w naturalnym procesie uzyskać jakość wapna, jaka jest wykorzystywana w produktach Histolith, musiałoby ono być dołowane przez kilkadziesiąt lat
  • W produktach marki Histolith wykorzystywane są mineralne barwniki gwarantujące uzyskanie właściwej farby mineralnej
  • Tynki renowacyjne posiadają w swojej strukturze ponad 50% powietrza
  • Aby proces renowacji zabytków był jeszcze lepszy, wprowadziliśmy do oferty Histolith profesjonalne badanie zasolenia podłoża