25 lat obecności na rynku

Kiedy 25 lat temu grupa śmiałków podjęła się wyzwania wprowadzenia na polski rynek niemieckich produktów z logiem słonia, nikt nie przypuszczał, że nowo założona firma odniesie taki sukces. Caparol Polska rozpoczynał swoją przygodę jako maleńka, nikomu nieznana spółka z siedzibą w mało wyszukanej lokalizacji przy ulicy Powsińskiej w Warszawie.

Z każdym rokiem jednak powiększał się zespół, rosła sprzedaż, rosły też apetyty na rynkowy sukces. Dzięki zaangażowaniu i ogromnej pasji ludzi, którzy budowali Caparol od podstaw, firma odnosiła kolejne sukcesy i realizowała coraz ambitniejsze cele. 

Przez ćwierć wieku firma Caparol Polska budowała swoją obecność na rynku zyskując coraz większą rzeszę klientów: wykonawców, dystrybutorów, architektów. Niemieckie rozwiązania szturmem zdobyły sympatię polskich wykonawców, a niektóre produkty osiągnęły tak silną pozycję w kanonie profesjonalnych materiałów budowlanych, że stały się swoistymi synonimami kategorii. Dziś trudno znaleźć budowę, gdzie nie pracuje się na naszym flagowym tynku silikonowym AmphiSilan Fassadenputz.

Profesjonalni wykonawcy myśląc o porządnej farbie elewacyjnej najczęściej wskazują na Muresko-Premium, a rodzina farb Caparol Samtex coraz częściej jest wybierana do wykańczania wnętrz zarówno w obiektach jednorodzinnych, jak i na dużych inwestycjach. 

Otwarcie fabryki farb Caparol w Kleszczowie

15 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie fabryki farb Caparol w Kleszczowie. Własna fabryka farb to bardzo ważny krok w rozwoju polskiego przedsiębiorstwa, a również najnowocześniejszy zakład produkcyjny w grupie DAW.  Cała, wielomilionowa inwestycja obejmuje fabrykę farb oraz drugą część magazynu z nowoczesnym regałem grawitacyjnym, który zwiększa przestrzeń magazynową do 8 000 miejsc paletowych. Nowa inwestycja to również nowe perspektywy technologiczne, logistyczne i organizacyjne. Kluczowa dla nowej fabryki jest kwestia organizacji pracy i bezpieczeństwa.

Podczas uroczystego otwarcia: partnerzy handlowi Caparol, zarząd grupy DAW oraz przedstawiciele strefy ekonomicznej podkreślali, że ta fabryka jest sukcesem wszystkich. Adam Klimczak, Prezes Zarządu Caparol Polska, dziękował władzom lokalnym, partnerom biznesowym i pracownikom za wsparcie, wyszukiwanie najlepszych rozwiązań oraz konsekwentne dążenie do celu. 

„Polska jest bardzo istotnym biznesowo rynkiem dla całej grupy DAW.” – wyjaśnił Adam Klimczak, Prezes Zarządu Caparol Polska. „Cieszy nas, że od teraz, dzięki nowej fabryce Caparol Polska będzie nie tylko czołowym producentem systemów ociepleń, ale również polskim producentem najwyższej jakości farb łączącym niemieckie technologie z elastycznością dopasowaną do potrzeb polskich klientów.” – dodał Adam Klimczak. 

Uroczyste otwarcie fabryki zbiegło się z świętowaniem jubileuszu 25-lecia obecności firmy Caparol na polskim rynku. Przez ćwierć wieku firma budowała swoją obecność na rynku zyskując coraz większą rzeszę klientów: wykonawców, dystrybutorów, architektów. Niemieckie rozwiązania szturmem zdobyły sympatię polskich wykonawców, a niektóre produkty osiągnęły tak silną pozycję w kanonie profesjonalnych materiałów budowlanych, że stały się swoistymi synonimami swoich kategorii. 

Zobacz video z otwarcia