Meine Zielgruppenangabe ändern
Przeskocz nawigację
Capatect Mosaik ColorTrend
Capatect Mosaik ColorTrend

Tynk mozaikowy Capatect Mosaik ColorTrend na elewacji oraz we wnętrzach.
Instrukcja krok po kroku.

Eleganckie rozwiązanie dla nowoczesnych przestrzeni

Capatect Mosaik ColorTrend to wysokiej jakości dekoracyjny tynk mozaikowy, którego bazę stanowią wyselekcjonowane barwione kruszywa naturalne oraz spoiwo z modyfikowanej żywicy syntetycznej.

Faktura tynku składa się z drobnych kamyków z uziarnieniem 1,0–1,6 mm. Dostępne jest 10 różnych kolorów kruszywa, które pozwalają na przygotowanie własnych mieszanek kolorystycznych – 637 unikalnych kompozycji, idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego projektu.

Uniwersalne zastosowanie

Capatect Mosaik ColorTrend jest idealny do stosowania na zewnątrz budynków w miejscach narażonych na warunki atmosferyczne i wymagających częstego mycia, takich jak cokoły, ogrodzenia, murki oporowe, słupy, części fasad oraz elementy architektoniczne.

Można go również używać wewnątrz, w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu i wysokich obciążeniach, np. klatki schodowe, hole w szkołach, przedszkolach, obiektach służby zdrowia, biurowych oraz przejściach podziemnych.

Dodatkowe zalety

  • Bogata paleta kolorystyczna - aż 637 możliwych kompozycji
  • Produkt dwukomponentowy - baza i kolorowe kruszywo do przygotowywania własnych wzorów
  • Do tworzenia powierzchni dekoracyjnych na zewnątrz i wewnątrz budynków
  • Lekki i łatwy w aplikacji i modelowaniu
  • Odporny na trudne warunki atmosferyczne

Przykłady miksów kolorystycznych

Miks kolorystyczny
3A-1B-1L

Miks kolorystyczny
1A-1F-3G

Miks kolorystyczny
1E-4F

Miks kolorystyczny
3A-2B

Jak wykonać? Instrukcja krok po kroku.

Odpowiednio przygotuj podłoże

Podłoże musi być mocne, stabilne, nośne i suche w całym przekroju oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego. Sprawdź równość podłoża -  pokrywany obszar nie powinien przekraczać tolerancji +/- 2,5 mm/m.

Stare lub zabrudzone podłoża umyj i odtłuść wodą z dodatkiem środka powierzchniowo czynnego. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy, jak złuszczające się farby, usuń. Dla ścian nieocieplonych, gdy nierówności podłoża wynoszą od 5 do 15 mm, ścianę wyrównaj masą szpachlową Capalith Fassadenspachtel P.

Zagruntuj podłoże

Podłoże zagruntuj preparatem zwiększającym przyczepność Capatect PutzGrund 610 lub Capatect PutzGrund 605, zabarwionym na kolor odpowiedni do wybranego odcienia tynku.

Przed przystąpieniem do dalszych prac warstwa gruntująca musi być sucha.

Przygotuj materiał

Tynk Capatect Mosaik ColorTrend składa się z dwóch komponentów: bazy ze spoiwem w wiadrze (7,0 kg) oraz kruszywa barwionego w workach foliowych (10 kolorów, worki 3,6 kg).

Do przygotowania tynku należy użyć pięciu worków z kruszywem w wybranych kolorach. Kruszywo wsyp do wiadra z bazą.

Dokładnie wymieszaj kruszywa w wiadrze z bazą

Całą zawartość opakowania dokładnie wymieszaj mieszadłem wolnoobrotowym (400÷500 obr./min) z mieszadłem koszykowym aż do uzyskania jednorodnej konsystencji.

W razie konieczności tynk możesz rozcieńczyć, dodając maks. 1% wody.

Całkowita ilość kruszywa użytego do przygotowania 1 wiadra tynku wynosi 18 kg.

Nakładanie tynku mozaikowego

Tynk nakładaj pacą ze stali nierdzewnej na grubość ziarna, na wyschniętą zagruntowaną powierzchnię.

Zalecenia wykonawcze

Zwróć uwagę na jednakową grubość i unikaj zakładów. Nakładaj metodą „mokre do mokrego” unikając przerw w pracy. Wygładzaj tynk pacą w jednym kierunku. Pacę czyść z resztek tynku także podczas pracy.

Wygładzanie tynku

Przy nakładaniu masy na większe powierzchnie stosuj zasadę pracy zespołowej jak podczas prac tynkarskich. Zadbaj o kontrolę jednolitego efektu optycznego. Architektonicznie wydzielone, jednorodne, ciągłe powierzchnie obrabiaj w jednym cyklu technologicznym, bez przerw. Przestrzegaj zasady prowadzenia prac „mokre w mokre”, tzn. nie dopuść do podeschnięcia nakładanego lub gładzonego materiału przed dołożeniem jego kolejnej partii. Formując ostateczną wyprawę zwróć uwagę na jej jednakowy wygląd. W tym celu stosuj jednakowe narzędzia i ruchy, zwracając szczególną uwagę na styki powierzchni obrabianych przez różnych pracowników.

I gotowe!

W zależności od temperatury i wilgotności powietrza, tynk wysycha w ciągu od 24 godzin do 7 dni.

W tym czasie powierzchnię chroń przed bezpośrednimi opadami, spadkiem temperatury poniżej +8°C oraz silnym wiatrem.