Szybki remont elewacji – poznaj Caparol PermaSilan NQG

Renowacja spękanej elewacji nie musi opóźniać pracy wynajętej ekipy remontowej. Wystarczy, że zdecydujesz się na odpowiednią farbę, która może znacząco ułatwić Ci remont fasady. Caparol od lat stara się sprostać wymaganiom stawianym farbom elewacyjnym do renowacji budynków – właśnie w tym celu została stworzona farba PermaSilan NQG.

Jeśli tynki cementowo-wapienne i ściany betonowe nie zostaną właściwie zabezpieczone, są podatne na uszkodzenia takie jak rysy skurczowe powierzchni oraz porastanie algami i grzybami. Warto wybrać więc taką powłokę, która nie tylko wypełni istniejące niedoskonałości, ale też zagwarantuje ochronę przed zniszczeniem elewacji w przyszłości. 

Zniszczone elewacje – skąd biorą się pęknięcia i rysy? 

Ściany zewnętrzne budynku są wystawione na znacznie więcej zagrożeń niż ściany wewnętrzne. Oczywistym źródłem uszkodzeń są ciężkie warunki atmosferyczne. Deszcz, śnieg oraz różnice temperatur wywołane przez upały czy nagłe ochłodzenia powodują, że powłoka z farby i tynku napręża się, kurczy i rozciąga, co doprowadza do powstawania rys i pęknięć. Nie bez znaczenia jest też wilgoć pochodząca z ziemi i powietrza, która przenika do powłoki, a następnie na skutek zamarzania może rozsadzać ją od środka lub powodować długotrwale namakanie i odpadanie całych warstw tynku elewacyjnego

Szybka i sprawna naprawa elewacji domu

Bardzo ważnym etapem naprawy elewacji – już po wypełnieniu wszelkich braków – jest jej malowanie. Jeżeli na ścianie są obecne rysy, sugerujemy, aby najpierw użyć farby podkładowej – najlepszym wyborem będzie w tym przypadku Caparol FibroSil – posiadającej w swoim składzie włókna ułatwiające wypełnianie nierówności.Później przychodzi moment na położenie właściwej powłoki – w tym wypadku Caparol FibroSil wspomoże PermaSilan NQG, czyli farba głęboko szlamująca rysy, która w połączeniu ze wspomnianym podkładem będzie w stanie zamaskować nawet głębsze rysy skurczowe. Dzięki dyfuzyjności dla pary wodnej i dwutlenku węgla można z powodzeniem stosować ją nawet na systemach ociepleń. Obecne w jej składzie nanosieci kwarcowe sprawiają bowiem, że jest odporna na nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Dodatkowo dzięki zawartości środków biobójczych produkt chroni elewacje przed porastaniem przez mikroorganizmy. 

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o zalety produktu. PermaSilanu NQG wyróżnia się przede wszystkim dużą elastycznością. Tynk z rysami skurczowymi to tynk, który już zawsze będzie pracował. Oznacza to, że szczeliny – np. w zależności od pogody – będą się zamykać lub rozszerzać. Farba wypełniająca powinna wytrzymać te trudne warunki i pracować razem z rysami, w przeciwnym razie spękania pojawią się znowu. Właśnie tak działa PermaSilan NQG – wypełnia istniejące rysy i nie pęka, gdy te kurczą się lub rozszerzają pod wpływem temperatury.

Czytaj również: Malowanie odporne na deszcze i mróz z farbami NQG

Dobre farby elewacyjne to szybki remont

Jak widać, remont elewacji nie jest taki straszny, jak go malują. Gdy ściany zewnętrze posiadają liczne rysy i uszkodzenia, jedyne, co musisz zrobić, to właściwie przygotować elewację do remontu. Warto zacząć od zakupu farb FibroSil i PermaSilan NQG. Zapewnią Ci one trwały efekt, którym będziesz się cieszyć przez lata.