Systemy ociepleń Caparol Capatect Carbon – korzyści dla wykonawców i zalecenia dotyczące użycia

Pomyślna współpraca nawet z jednym inwestorem budowlanym to dla wykonawcy systemów elewacyjnych szansa na coraz lepsze i bardziej dochodowe zlecenia. Aby zyskać zaufanie przedsiębiorców, dobrze jednak mieć pewność, że wykorzystywane w trakcie pracy techniki i materiały są w pełni profesjonalne. W uzyskaniu takiej gwarancji pomoże stosowanie najtrwalszych materiałów elewacyjnych dostępnych na rynku – Caparol Capatect Carbon. Dzięki nim przekonasz się, że inwestycja w najlepsze produkty to także inwestycja we własną firmę i jej ciągły rozwój.

Wykonanie wytrzymałej elewacji budynku wielorodzinnego lub obiektu użyteczności publicznej wiąże się z koniecznością zastosowania materiałów o specjalnych parametrach technicznych.

Trwałość systemów elewacyjnych jest bowiem kluczowa dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu budowlanego:

  • inwestorom daje ona możliwość przyciągnięcia potencjalnych użytkowników lokali, którzy poszukują wartościowej nieruchomości. Przywiązywanie wagi do jakości wykonania buduje pozytywny wizerunek przedsiębiorcy;
  • projektanci bryły i elewacji polecający trwałe i sprawdzone rozwiązania pozyskują nowych zadowolonych inwestorów.

Dla wykonawców z kolei trwałość stosowanych materiałów to szansa na pozyskanie zarówno nowych zleceń, jak i coraz większych inwestorów. Stosowanie przez wykonawcę systemu ociepleń budynków Caparol Capatect Carbon daje także możliwość wyróżnienia firmy wśród innych usługodawców budowlanych działających na polskim rynku. Caparol Capatect Carbon jest bowiem jedynym systemem, który zawiera niezwykle wytrzymałe włókna węglowe.

Caparol Capatect Carbon – wysoka wytrzymałość systemu ociepleń budynków

Capatect Carbon to system ociepleń budynków polecany zwłaszcza do dużych inwestycji. Wśród innych produktów dostępnych na rynku wyróżnia go wyjątkowa trwałość, którą zapewniają użyte surowce – włókna węglowe stosowane m.in. w lotnictwie i astronautyce.

Włókna węglowe, nazywane inaczej karbonowymi:

  • są w stanie wytrzymać nawet 10-krotnie większe obciążenia niż tradycyjne systemy ociepleń, dzięki czemu nie kruszą się pod wpływem nawet bardzo silnych uderzeń, np. gradu;
  • przeciwdziałają powstawaniu rys i pęknięć, w związku z czym tworzą trwałą elewację budynku, która przetrwa w nienaruszonym stanie wiele lat;
  • wytrzymują ekstremalnie duże naprężenia, co daje możliwość stosowania na ociepleniu bardzo ciemnych, a nawet czarnych kolorów odpornych na płowienie. 

Ponadto technologia Caparol Clean Concept zastosowana w systemie elewacyjnym gwarantuje eliminację zjawiska polegającego na trwałym przyklejaniu się cząsteczek kurzu do elewacji. W efekcie ściany zewnętrzne budynków pozostają zawsze perfekcyjnie czyste i są bardzo łatwe w pielęgnacji.

Caparol Capatect Carbon – intensywne kolory dzięki systemom ociepleń z włóknami karbonowymi

Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się liczba budynków, w których zastosowano czarną lub bardzo ciemną elewację. Popyt na tego typu rozwiązania wpływa na zwiększoną podaż – na rynku budowlanym można znaleźć wiele firm budowlanych oferujących wykonanie czarnych ścian zewnętrznych. Jednak nie wszystkie zastosowane materiały gwarantują wysoką jakość efektu końcowego. Największe problemy związane z ciemnymi elewacjami to:

  • znalezienie materiału, który po zabarwieniu na intensywny ciemny kolor będzie w stanie wytrzyma olbrzymie naprężenia termiczne spowodowane nagrzewaniem się elewacji;
  • wykonanie elewacji, która zachowa tak samo głęboki kolor przez wiele lat.

Wskazówki stosowania systemu ociepleń Caparol Capatect Carbon

System elewacyjny z włóknami węglowymi można stosować z dwoma rodzajami materiałów używanych do ocieplenia ścian zewnętrznych – płytami z wełny mineralnej lub płytami ze styropianu. Bez względu na wybrany materiał ociepleniowy kolejne warstwy systemu elewacyjnego wyglądają podobnie:

  1. Na wełnie lub styropianie należy rozłożyć warstwę zbrojną. W Capatect Carbon jest nią masa szpachlowa CarboNit lub masa szpachlowa CarbonSpachel z siatką z włókna szklanego Capatect 650/110.
  2. W kolejnym etapie nakłada się środek gruntujący Putzgrund 610. Zwiększy on przyczepność tynku i wpłynie na trwałość całej elewacji.
  3. Na koniec stosuje się dekoracyjny tynk elewacyjny CarboPor. Ma on fakturę „baranka” i jest paroprzepuszczalny.

Więcej informacji o materiałach znajduje się tutaj.

Realizacja wszystkich etapów jest dokładnie omawiana podczas szkoleń organizowanych dla wykonawców, podczas których można nauczyć się nakładania zespolonych systemów ociepleń. Wszystkie informacje dotyczące tego typu szkoleń znajdują się w zakładce Centrum Szkoleniowe Caparol.

System ociepleń Caparol Carbon – nowoczesne rozwiązanie dla wykonawców

Realizacja projektów uwzględniających czarne elewacje o trwałości potwierdzonej 15 latami gwarancji, a także profesjonalne umiejętności – dzięki tym elementom wykonawcy są w stanie przyciągnąć uwagę nowych inwestorów, skupionych na najbardziej nowoczesnych rozwiązaniach, i wyróżnić się na tle ofert innych wykonawców. Systemy elewacyjne Capatect Carbon oferowane przez firmę Caparol to szansa na rozwinięcie firmy i otwarcie się na potrzeby współczesnego rynku budowlanego.