Sposoby na kolorowy sufit w mieszkaniu – 3 najciekawsze propozycje wykorzystania intensywnych kolorów

Sufit sypialni przypominający niebo nocą, wyjątkowe wnętrze w stylu marynistycznym czy salon w stylu glamour – wszystkie te aranżacje stworzysz dzięki sufitowi w ciemnych kolorach. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jaką farbę sufitową wybrać, aby pomieszczenia stały się wyjątkowe?

Sufit w ciemnym kolorze przyciąga wzrok, dlatego takie rozwiązanie może być idealnym sposobem na oryginalne wykończenie wnętrza. Mnogość kolorów farb pozwala zaś na dowolną stylizację pomieszczeń. W poniższym tekście przedstawiamy 3 pomysły na ciekawe aranżacje z sufitem w intensywnych barwach.

  • Farby, dzięki którym stworzysz sypialnię pod gołym niebem

Sypialnia to miejsce odprężenia, dlatego warto zadbać o to, aby jej wystrój pomagał zrelaksować się po ciężkim dniu. Wyjątkowy charakter tego pomieszczenia nada mu sufit, który będzie imitował rozgwieżdżone niebo. Pomoże Ci w tym montaż sufitu podwieszanego pomalowany na intensywny odcień niebieskiego lub granatu, w którym zainstalujesz światła ledowe.

Jeżeli chcesz uzyskać lepszy efekt, na zwykłych światłach led możesz zamontować kryształki lub końcówki wykonane z akrylu. Ich struktura sprawi, że światło będzie się jeszcze bardziej odbijało na tle ciemnego sufitu, dlatego lepiej odda efekt błyszczących gwiazd. Jeśli chodzi o kolor sufitu, najlepiej sprawdzi się pomalowanie go intensywnie niebieską i głęboko matową farbą, taką jak Caparol PremiumColor. Pozbawiona połysku powłoka farby uwydatni bowiem światło żarówki i spotęguje efekt gwieździstego nieba.

  • Jaka farba sufitowa podkreśli styl marynistyczny?

Styl marynistyczny we wnętrzach pozwala poczuć nadmorski klimat przez cały rok. W aranżacji takiego wnętrza pomogą Ci morskie dodatki i kolory kojarzące się z plażą – biały i niebieskim. Spróbuj pomalować sufit na intensywnie niebieski kolor, a ściany pokryć białą farbą. Uzyskany kontrast uwydatni nadmorską stylistykę wnętrza. 

Pomalowanie sufitu na ciemniejszy kolor może jednak optycznie obniżyć pomieszczenie. Jeżeli chcesz uniknąć tego efektu, możesz pomalować sufit w biało-niebieskie pasy. Jeśli zastosujesz je także na ścianach, optycznie podwyższysz pomieszczenie. We wnętrzu pomalowanym na biało-niebiesko dobrze zaprezentują się czerwone akcenty, które kojarzą się z marynarskim strojem. Dobrym rozwiązaniem jest też czerwony żyrandol, który będzie współgrał z intensywną barwą sufitu.

  • Kolor sufitu w salonie w stylu glamour – matowe farby i błyszczące dodatki

Nieodłącznymi elementami stylu glamour, pełnego przepychu i szykownych dekoracji, są połyskujące dodatki oraz róż i fiolet. Jeżeli chcesz stworzyć wyjątkowe wnętrze w tym luksusowym stylu, koniecznie zastosuj na ścianach intensywny fioletowy kolor. Pomalowanie sufitu na wyrazisty odcień fioletu doskonale podkreśli blask kryształowego żyrandola. W tym celu warto zastosować farbę głęboko matową, która jeszcze mocniej uwydatni błyszczące akcenty w pomieszczeniu. 

Jeśli decydujesz się na pomalowanie sufitu na wyrazisty kolor, postaw na dywan w podobnym odcieniu, a ściany pomaluj farbą ścienną w jaśniejszym kolorze. Takie zestawienie pozwoli Ci optycznie poszerzyć pomieszczenie. Gdy wybierzesz głęboko matowe farby PremiumColor, zyskasz pewność, że będzie to wieloletnia inwestycja, ponieważ te produkty nie płowieją, a ich kolor pozostaje intensywny przez długi czas.

Możliwości aranżacyjne pomieszczeń, w których ciemny sufit przyciąga wzrok, są nieskończone. Pamiętaj jedynie, by zastosowane rozwiązania nie pomniejszały optycznie pomieszczeń. Zastosowanie głęboko matowych farb Caparol na suficie uwydatni kontrastowe i błyszczące akcenty w pomieszczeniu w dowolnym stylu.