Projekt wnętrza z białymi ścianami – wybierz najlepsze farby ścienne Indeko-plus

W projekcie wnętrza domu warto uwzględnić to, jaką farbą ścienną zostaną pomalowane pomieszczenia. Zaproponowanie klientowi farby, która przez długi czas zachowa swą barwę, może przynieść znaczne korzyści. Ze wszystkich kolorów stosowanych we wnętrzach białe ściany są najbardziej ponadczasowe – idealnie pasują do wielu stylów. Dobrze więc zainwestować w najlepsze farby ścienne. Jaki produkt pozwoli dłużej cieszyć się niezmienną aranżacją wnętrz?

Biel dodaje wnętrzu lekkości, jest elegancka i łatwo komponuje się z innymi barwami. Co więcej, pomieszczenia o białych ścianach pozwalają na modyfikację aranżacji bez potrzeby ponownego wykonywania remontu – wystarczy zmienić kolory dodatków, aby nadać wnętrzu inny charakter. Jeśli powierzchnie ścienne mają stanowić najmocniejszy punkt projektu, bardzo istotna jest jednak jakość białej farby ściennej. To od jej właściwości zależy bowiem, czy powierzchnia będzie szybko się brudzić i czy z czasem zmieni swój odcień pod wpływem promieni słonecznych. Z farbą ścienną Indeko-plus aranżacja pomieszczenia z białymi ścianami będzie znacznie trwalsza.

Przeczytaj również: Właściwości farby przyjaznej dla środowiska i alergików — na co zwrócić uwagę?

Farby ścienne, dzięki którym biel utrzymuje się znacznie dłużej

W przypadku projektu wnętrza, w którym barwa ścian (w tym przypadku biel) odgrywa najważniejszą rolę, ważnym aspektem jest trwałość koloru. Białe farby ścienne wykazują bowiem tendencję do żółknięcia powłoki wraz z upływem czasu. Dzieje się tak z farbami, w których zamiast białych pigmentów wykorzystano na przykład wypełniacze. Przyczyną może być też wpływ innych czynników zewnętrznych, takich jak nadmierna wilgoć w pomieszczeniu, promienie słoneczne czy zanieczyszczenia. 

Farba ścienna Indeko-plus pozwala uzyskać intensywnie białą powłokę, która nie żółknie. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego produktu. Na pokrytej nim ścianie osadza się znacznie mniej kurzu. Jest to możliwe dzięki składnikom farby minimalizującym gromadzenie się zabrudzeń z powietrza na pokrytych nim powierzchniach. Powłoka malarska pozostaje więc czysta na dłużej, a dzięki temu – bielsza, nawet w przypadku miejsc, gdzie osadzający się kurz jest trudny do wyeliminowania (narożniki ścian, okolice grzejników i kratek wentylacyjnych).

Najlepsze farby ścienne do białych wnętrz

Jeśli w projekcie aranżacji wnętrz zostaną uwzględnione materiały zapewniające nie tylko trwałość, ale również możliwość szybkiego wykonania prac, będzie to dodatkowy atut projektu. Farba Indeko-plus posiada podwójną siłę krycia, co oznacza, że malowanie przebiega w znacznie krótszym czasie – w większości przypadków wystarczy położenie tylko jednej warstwy farby ściennej. Co więcej, nałożona na ścianę powłoka farby Indeko-plus potrzebuje niewiele czasu do pełnego wyschnięcia oraz nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu doskonale nadaje się do obiektów wymagających szybkiego malowania lub odnawiania.

Farba Indeko-plus ma podczas malowania nieco dłuższy czas otwarcia, a także tworzy głęboko matową powierzchnię. Umożliwia to łatwe nanoszenie poprawek i sprawia, że wszelkie niedociągnięcia podczas wykonywania prac malarskich są łatwe do wyeliminowania. Jako że jest to farba matowa, pozwala również ukryć ewentualne nierówności powierzchni ściennych poprzez rozpraszanie promieni światła. Z powodzeniem sprawdzi się zatem na silnie oświetlonych ścianach i sufitach. Z punktu widzenia projektu wnętrza jest to istotne, gdyż często wykorzystuje się oryginalne rozmieszczenie lamp, aby uzyskany efekt aranżacji był jeszcze bardziej efektowny.

Przeczytaj również: Jaką farbę wybrać do szkoły lub placówki opiekuńczej?

Caparol oferuje szeroki wybór produktów, które dopasujesz do każdego pomieszczenia. Indeko-plus to farba ścienna z ulepszoną technologią spoiwa, wyróżniająca się nie tylko łatwiejszą aplikacją, ale również szczególnie bezpieczną dla zdrowia recepturą. Wyjątkowe właściwości produktu będą zaś dodatkowym atutem każdego projektu wnętrz.