Projekt świetlicy szkolnej lub przedszkola - 3 aranżacje wnętrz z farbami ściennymi Caparol

Farby ścienne zastosowane w miejscu, w którym niemal przez cały dzień przebywają kilkuletnie dzieci, muszą być bezpieczne dla ich zdrowia oraz odporne na zabrudzenia, ścieranie i zarysowania. Trwałość i nietoksyczność materiałów to jednak nie wszystko. Dyrektorzy placówek edukacyjnych coraz częściej kładą nacisk na ciekawą aranżację wnętrz w szkołach i przedszkolach. Przedstawiamy 3 propozycje projektów wnętrz świetlic i przedszkoli, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów.

Dzieci uwielbiają wyraziste, mocne kolory. Ciekawe połączenia kolorystyczne w świetlicy, w przedszkolnych salach lub na korytarzach będą im się kojarzyły z zabawą, a nie tylko ze szkolnymi obowiązkami. Jeśli chcesz jako architekt przekonać właściciela placówki do swojego projektu miejsca przyjaznego dzieciom, zobacz, jak ciekawie zaaranżować ściany w świetlicy lub przedszkolu.

Drewniana tablica namalowana za pomocą farb ściennych 

W każdej szkolnej sali znajduje się tablica, na której nauczyciele zapisują tematy lekcji, zadania do rozwiązania czy treść kartkówek. W związku z tym dzieciom rzadko kiedy ten element wyposażenia sali kojarzy się z czymś przyjemnym. Aby to zmienić, jako architekt możesz zaprojektować dla nich przestrzeń z jeszcze jedną tablicą, imitującą naturalne deski. Może ona pełnić funkcję tablicy informacyjnej dla rodziców i podopiecznych lub wystawy najpiękniejszych prac plastycznych. 

Warto namalować deski na ścianie zamiast stosować różnego rodzaju okleiny lub panele. W ten sposób można uzyskać gładką powierzchnię, która idealnie spełni funkcję tablicy. Własnoręcznie odrysowane deski wyglądają również znacznie naturalniej i oryginalniej niż gotowe dekory. Aby wykonawcy uzyskali taki efekt, uwzględnij w swoim projekcie matowe farby Caparol PremiumColor Ferro 10 i Flamenco 30. Odpowiednio naniesione ciemnobrązowe i fioletowe tony stworzą efekt naturalnych, delikatnie postarzanych desek.

W projekcie ściany uwzględnij pionowe lub poziome ułożenie desek. To, który układ wybierzesz, zależy głównie od wielkości i układu pomieszczenia szkolnego. Jeśli jest ono dość niskie, lepiej wybrać deski pionowe. W ten sposób optycznie podwyższysz sufit. Poziome rysunki desek sprawdzą się w wysokich klasach lub na dużych szkolnych korytarzach. 

Świetlica w środku lasu – farby ścienne w odcieniach zieleni

Dzieci kochają spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego zwykle buntują się, gdy muszą wrócić ze szkolnego spaceru do swoich ławek. A co, jeśli nigdy nie musiałyby opuszczać lasu? Możesz zapewnić maluchom taką atrakcję – uwzględnij w swoim projekcie świetlicy lub szkolnej klasy rysunek drzew na ścianie, wykonany farbami Caparol PremiumColor.

To, jak będzie prezentował się krajobraz lasu, zależy od Twojego pomysłu, a także umiejętności wykonawców. Ekipie malarskiej, która często wykonuje skomplikowane projekty, możesz zlecić stworzenie bardziej szczegółowego malunku. W projekcie uwzględnij również wizerunki zwierząt lub różne gatunki drzew. Będzie to idealna pomoc naukowa na lekcjach przyrody.

Przy realizacji projektu warto zastosować farby Caparol PremiumColor – Patina 40, Patina 70 i Ferro 10. Te kolory farb ściennych są bardzo mocno napigmentowane, dzięki czemu rysunek będzie wyrazisty i żywy. Matowe wykończenie i ceramiczne wypełnienie farb ściennych PremiumColor gwarantuje trwałość i zachowanie intensywnego koloru przez długi czas.

Przedszkole z motywem morskim – niebieskie kolory farb ściennych

Trzecią propozycją, która z pewnością zachwyci nie tylko maluchów, ale także rodziców przyprowadzających dzieci do szkoły lub przedszkola, jest stworzenie naściennego rysunku podwodnego świata. Łączenie różnych odcieni niebieskiego, np. PremiumColor Pacific 100, Saphir 95 i Lago 5, pozwoli Ci uzyskać trójwymiarową głębię morza.

Istnieje przynajmniej kilka sposobów na realizację morskiego motywu w salach szkolnych. Do najciekawszych należą:

 

  • przedstawienie głębokości oceanu za pomocą różnych odcieni niebieskiego – w celach dydaktycznych możesz zamieścić oś porównującą różne głębokości i przykładowe wysokości budynków, np. Pałac Kultury (231 m), Wieża Eiffla (300 m) czy wieża w Dubaju (829 m). Na samym dole oznacz natomiast Rów Mariański (10 994 m);
  • rysunek oceanu, zwierząt morskich i podwodnej roślinności – będzie to nie tylko wesoła dekoracja dla dzieci, ale też pomoc dydaktyczna podczas lekcji. Dzięki niemu maluchy zobaczą, jak wygląda życie na dnie oceanów i mórz.

Farby ścienne Caparol PremiumColor – nieskończone możliwości aranżacyjne dla architektów 

Efekt drewnianej tablicy, zielonego, gęstego lasu lub głębokiego oceanu – to tylko kilka z wielu ciekawych pomysłów, które można zrealizować za pomocą farb ściennych Caparol PremiumColor. Masz pomysł na inne rozwiązania? W takim razie do dzieła! 

Zobacz wszystkie farby do wnętrz Caparol >>