Projekt nowoczesnego biura z farbami PremiumColor i CapaSilan

Dobrze zaprojektowane biuro może podkreślić prestiż firmy i przekonać klientów do współpracy. Jego aranżacja nie jest również obojętna dla pracowników – udowodniono, że kolory farb ściennych wpływają na ich nastrój oraz wydajność pracy. Radzimy, jak w nowoczesny sposób wykonać projekt biura z wykorzystaniem odpowiednich farb.

W przestrzeni biurowej poszczególne pomieszczenia powinny współgrać ze sobą stylistycznie i kolorystycznie. To właśnie barwy dominują w aranżacji takich pomieszczeń. W pierwszej chwili są bowiem odbierane wrażenia wizualne, które rejestruje prawa półkula mózgu odpowiedzialna za tzw. pierwsze wrażenie. Zatem na etapie tworzenia projektu biura warto przemyśleć, kto będzie korzystał z pomieszczeń oraz jaki chcemy osiągnąć efekt – kolory należy bowiem dobierać adekwatnie do specyfiki działalności firmy.

Kolory farb ściennych, które najlepiej sprawdzą się w biurze

Barwy w spektrum kolorów działają pobudzająco lub uspokajająco. Po jednej stronie można umiejscowić ciepłe i mające aktywne cechy kolory: żółty, pomarańczowy i czerwony, a po drugiej te, które wykazują raczej bierne cechy, jak: zielony, niebieski i fioletowy. Ponadto ciepłe kolory lepiej sprawdzają się w pozyskiwaniu uwagi niż kolory zimne, gdyż wywołują reakcje fizyczne. Potwierdzono, że przy czerwonym oświetleniu reakcje człowieka są o 12% szybsze niż w przypadku stonowanych barw. 

Można wskazać również 4 rodzaje barw: 

  • ciepłe – pomagają stworzyć w biurze pozytywną atmosferę,
  • zimne – optycznie powiększają wnętrza i dodają im lekkości,
  • pastelowe – wpływają pozytywnie na nastrój i uspokajają,
  • ziemi – wzmacniają poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Jakie kolory farb wykorzystuje się w biurach najczęściej?

Warto poznać potencjał barw, aby umiejętnie zaprojektować przestrzeń, która podniesie efektywność pracowników. Najczęściej wykorzystuje się kolor niebieski (wzbudzający zaufanie), pomarańczowy (pobudzający kreatywność), zielony (pomagający się zrelaksować) lub brązowy (podnoszący poczucie stabilności). Wszystkie te barwy są dostępne w palecie kolorów Caparol PremiumColor.

Zobacz także: Najlepsze trendy kolorystyczne we wnętrzach – przygotuj projekt domu uwzględniający stosowanie farb PremiumColor.

Farby ścienne w aranżacji biura – modny fiolet

Instytut Pantone co roku ogłasza nowe trendy kolorystyczne, które pojawiają się w modzie, branży kosmetycznej, a także w aranżacji wnętrz. Kolorem roku 2018 został fiolet, który wyzwala energię, inspiruje i symbolizuje to, co nieznane. Jest to intensywna barwa, która nie powinna zdominować całego wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie natomiast zastosowanie tego koloru do pomalowania pojedynczych ścian – w ten sposób wykreujesz przestrzeń przyciągającą wzrok i ożywisz biurową przestrzeń. Fiolet dobrze jest zestawić z klasycznymi barwami, co sprawi, że aranżacja biura będzie subtelniejsza – ten kolor doskonale współgra m.in. z bielą.

W projekcie nowoczesnego biura warto skorzystać z farb Caparol PremiumColor w intensywnych i ciemnych kolorach. Na powierzchniach o bardzo niekorzystnym oświetleniu zdecyduj się na farbę Caparol CapaSilanna bazie żywicy silikonowej. Zachowuje ona właściwości robocze przez długi czas, dzięki czemu zastosujesz ją na dużych, połączonych ze sobą powierzchniach.

Zobacz także: Glamour, klasyczny lub skandynawski – 3 pomysły na remont salonu za pomocą farb PremiumColor i CapaSilan.

Farby do wnętrz Caparolumożliwiają stworzenie wielu oryginalnych aranżacji. Zanim dobierzesz kolor do przestrzeni biurowej, przeanalizuj ilość światła dziennego w pomieszczeniu oraz charakter wykonywanej w nim pracy. Barwy powinny bowiem przede wszystkim pozytywnie wpływać na pracowników. Warto więc wykorzystać takie zestawienie kolorystyczne, które będzie nie tylko ciekawe i nowoczesne, ale również korzystne dla przebywających w nim osób.