Projekt elewacji domu z aplikacją Moja Fasada – wygodny sposób na nowoczesną termomodernizację budynku

Termomodernizacja domu jednorodzinnego niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala Ci zwiększyć komfort cieplny w budynku. Daje także szansę na całkowitą metamorfozę ścian zewnętrznych. Masz już pomysł, jak może wyglądać Twój projekt elewacji domu? Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie kolory i techniki dekoracyjne ścian zewnętrznych będą najlepsze, skorzystaj z aplikacji Moja Fasada.

Z tekstu dowiesz się:

·       jak zaprojektować elewację domu,

·       jakie techniki dekoracyjne możesz wybrać,

·       jak dopasować wybrane rozwiązanie do systemu ociepleń.

Aplikację Moja Fasada możesz pobrać w dowolnej chwili – na swój smartfon lub tablet z systemem Android. Dzięki niej samodzielnie stworzysz kolorystyczny projekt elewacji domu, który być może już wkrótce zostanie wykorzystany na Twoim budynku. Jakie funkcje i rozwiązania oferuje aplikacja mobilna Caparol? Kiedy warto z niej skorzystać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Pobierz aplikację Moja Fasada >>

Projekt elewacji domu z aplikacją Moja Fasada – stwórz swój wymarzony dom

Po bezpłatnym pobraniu aplikacji na swój telefon lub tablet możesz na chwilę wcielić się w rolę projektanta elewacji oraz innych elementów zewnętrznych budynku – dachu, okien, rynien i cokołów. Na początku będziesz jednak musiał wskazać, czy chcesz:

·       zająć się wirtualnym tynkowaniem i malowaniem elewacji,

·       uzyskać więcej informacji o technikach dekoracyjnych.

Po przejściu do sekcji Tynkowanie/malowanie elewacji aplikacja wskaże Ci 8 typowych projektów domu. Wśród nich możesz wybrać ten, który najbardziej przypomina bryłę Twojego budynku. Do wyboru masz najpopularniejsze wizualizacje budynków jednorodzinnych: domy parterowe, z poddaszem użytkowym i piętrowe. Możesz także wybrać domy nowoczesne z płaskim dachem albo klasyczne domy z dachem wielospadowym.

Gdy znajdziesz interesujący Cię budynek, możesz przejść do właściwego projektowania elewacji. Zmień kolor ścian, cokołów, dachu, drzwi, okien i rynien według własnych upodobań. Dzięki temu będziesz mieć kompletną wizualizację Twojego odświeżonego domu.

Z aplikacją Moja Fasada masz dostęp do wszystkich kolorów farb zewnętrznych i tynków Caparol. Wśród nich znajdziesz 3 różne wzorniki:

·       3D Plus – zawiera ponad 1360 odcieni kolorystycznych. Wszystkie barwy są ułożone według struktury LCH – jasność (lightness), nasycenie (chroma), barwa (hue);

·       Fassade A1 – zawiera 500 odcieni farb klasy premium wykonanych w nanotechnologii NQG;

·       Caparol Color – zawiera 182 sprawdzone kolory i barwniki inspirowane naturą.

Co ważne, gotowy projekt możesz w każdej chwili zapisać. Jeśli będziesz chciał na jego podstawie zlecić prace architektowi elewacji i wykonawcom termomodernizacji, wyślij stworzoną przez Ciebie wizualizację mailowo. Pamiętaj, że możesz też sprawdzić, jakie dokładnie kolory Caparol wybrałeś, co znacznie ułatwi Ci późniejsze zakupy.

Nie tylko kolory elewacji – poznaj różne techniki dekoracyjne w aplikacji Moja Fasada

Podobają Ci się kolory dostępne w aplikacji, ale chciałbyś w jeszcze większym stopniu zmienić wygląd budynku? W takim razie wróć do pierwszego widoku aplikacji i wybierz opcję Techniki dekoracyjne na elewacje.

W tym miejscu zapoznasz się ze wszystkimi dekoracyjnymi rozwiązaniami na elewacje oferowanymi przez Caparol. W trakcie prac zatrudnieni przez Ciebie wykonawcy będą mogli je wykonać za pomocą produktów elewacyjnych takich jak farby zewnętrzne, tynki, lazury, gładzie itp. Ty natomiast będziesz musiał tylko podjąć decyzję, czy chcesz stworzyć na elewacji efekt rdzy, piaskowca, gwiezdnego pyłu, betonu czy imitację cegły.

Czy wiesz, że wybraną przez siebie technikę dekoracyjną możesz wykorzystać na konkretnym systemie ociepleń Caparol Capatect? Jeśli np. będziesz chciał stworzyć bardzo nowoczesny i wyróżniający się na tle okolicy budynek, przemyśl wybór czarnych bądź szarych ścian zewnętrznych. Jasnoszare lub ciemne elewacje domu, które będą jednocześnie odporne na płowienie, możesz wykonać za pomocą systemu Capatect Carbon i technik dekoracyjnych:

·       Brilliant – pozwala uzyskać efekt drobinek brylantu lśniących na czarnej powierzchni,

·       Stardust – pozwala stworzyć efekt gwiezdnego pyłu w błyszczącym, jasnoszarym kolorze.

Termomodernizacja domu z aplikacją Moja Fasada – przydatne narzędzie przed rozpoczęciem prac

Zlecenie przeprowadzania audytu energetycznego i znalezienie ekipy wykonawczej to nie jedyne rzeczy, o które trzeba zadbać przed rozpoczęciem termomodernizacji. Abyś nie musiał tylko wyobrażać sobie, jak może wyglądać Twój nowy dom, wykorzystaj darmowe i wygodne narzędzie, jakim jest aplikacja Moja Fasada. Za jej pomocą samodzielnie zaprojektujesz elewację domu. Aplikacja ułatwi Ci podjęcie decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego systemu ociepleń.

Zobacz systemy ociepleń Caparol >>