Nowoczesna inwestycja na lata - zalety zespolonych systemów ociepleń Caparol Capatect

Wartość rynku budowlanego w Polsce stale rośnie. Szacuje się, że w 2018 roku sektor budowlany osiągnie rekordową wartość 200 mld zł. Mimo coraz większych kosztów zatrudnienia i cen usług podwykonawców popyt na nowe inwestycje nie maleje. Odczuwają to przedsiębiorcy lokujący swój kapitał w kolejne obiekty budowlane, projektanci brył i elewacji, a także wykonawcy. 

Aby sprostać wymaganiom współczesnego rynku, na każdym etapie budowy obiektu powinno się stosować jak najlepsze materiały. Dlaczego dobrze jest zainwestować w zespolone systemy izolacji cieplnej? Poniżej przedstawiamy zalety nowoczesnych systemów Caparol Capatect Carbon, Capatect Longlife i Capatect Classic.

Zespolone systemy ociepleń Caparol Capatect – korzyści dla inwestorów

Jakość, trwałość i opłacalność to trzy najistotniejsze kwestie dla przedsiębiorców. Decydują one o wyborze ekipy podwykonawców lub rodzaju materiałów budowlanych. Systemy ociepleń Caparol Capatect spełniają te trzy podstawowe wymagania. Aby jednak deweloperzy mieli pełną świadomość korzyści, jakie może przynieść inwestycja w rozwiązania Caparol Capatect, powinni oni dokładnie zapoznać się z właściwościami tych systemów.

Poznaj właściwości systemów elewacyjnych Caparol

Inwestorzy w systemach Caparol Capatect docenią:

  • bardzo wysoką odporność elewacji na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, charakterystyczną zwłaszcza dla systemu Capatect Carbon;
  • przyspieszony czas realizacji inwestycji dzięki gotowym materiałom budowlanym dostępnym w systemach Capatect Carbon i Capatect Longlife;
  • sprawdzone przez dziesiątki lat rozwiązania Capatect Classic.

 

Zobacz, dlaczego warto zainwestować w trwały system ociepleń budynków? 

W każdym systemie ociepleń Caparol Capatect jako wierzchnia warstwa wykończeniowy jest dostępny tynk silikonowy. W systemie:

  • Capatect Classic jest to tynk AmphiSilan Fassaden Putz;
  • Capatect Longlife – tynk ThermoSan FassadenPutz;
  • Capatect Carbon – tynk CarboPor z włóknami węglowymi.

Tynk silikonowy jest bardzo uniwersalnym materiałem. Posiada wiele cech istotnych z punktu widzenia inwestorów, m.in. hydrofobowość, dzięki czemu elewacja jest odporna na działanie wody, czy wysoka wytrzymałość na kruszenie i pęknięcia, co sprawia, że fasada przetrwa wiele lat w nienaruszonym stanie, bez względu na warunki otoczenia.

Zobacz, dlaczego warto inwestować w tynki silikonowe?

Zespolone systemy izolacji cieplnej Caparol Capatect – korzyści dla architektów

Aż 49% architektów ocenia sytuację rynkową w Polsce jako dobrą. Architekci są świadomi ciągle wzrastającego popytu na projekty budowlane – zarówno wśród średnich i dużych przedsiębiorców, jak i inwestorów indywidualnych. Aby zyskać klientów, poszczególne pracownie muszą jednak wyróżnić się na tle konkurencyjnych ofert. Najlepszym sposobem na przyciągnięcie deweloperów i innych nabywców jest proponowanie nowoczesnych, a zarazem trwałych rozwiązań. Niezawodność i jakość zagwarantują uwzględnione w projektach zespolone systemy ociepleń Caparol Capatect.

Zobacz porady dotyczące projektowania ocieplenia budynku za pomocą systemów Caparol Capatect.

Argument, który przekona architektów bryły i projektantów elewacji do systemów Caparol Capatect, to możliwość stworzenia budynku o bardzo dobrych parametrach cieplnych. Trzeba bowiem pamiętać, że przez nieumiejętnie ocieplone ściany ucieka znaczna część energii cieplnej. Dzięki inwestycji w systemy ociepleń Caparol Capatect opłaty za ogrzewanie mogą spaść nawet o 40%. 

Przeczytaj więcej na temat nowoczesnych budynków o najlepszych właściwościach cieplnych.

Dla architektów bryły i elewacji bardzo ważna jest także estetyka projektów. Inwestorom w coraz większym stopniu zależy na stworzeniu budynku zgodnego ze światowymi trendami, który będzie wyróżniał się na tle innych obiektów. Zespolone systemy ociepleń Caparol Capatect dają możliwość zastosowania nowoczesnych technik dekoracyjnych elewacji, takich jak:

efekt betonu – świetnie pasujący do minimalistycznych budynków;

efekt klinkieru lub imitacja cegły – idealne do budynków industrialnych, wzorowanych na dawnych fabrykach lub osiedlach pracowniczych;

rdza dekoracyjna – przydatna zwłaszcza przy projektowaniu wnęk balkonowych, tarasowych i elewacji wokół okna.

Dowiedz się więcej o nowoczesnych aranżacjach elewacji.

Aby przyciągnąć klientów, którzy poszukują bardzo innowacyjnych rozwiązań, można uwzględnić w projekcie system Capatect Carbon. Najwyższej jakości materiały i technologia wykorzystująca włókna węglowe pozwalają stworzyć elewację o głębokim, czarnym lub innym ciemnym kolorze, którego współczynnik odbicia światła wynosi HBW ≥ 5. Daje to gwarancję bardzo ciemnych ścian, które nie popękają i nie wypłowieją z biegiem lat.

Dowiedz się więcej o ciemnych kolorach fasad i elewacji.

Zespolone systemy ociepleń Caparol Capatect – korzyści dla wykonawców

Choć koszty wykonania budynków rosną, popyt na usługi budowlane nie maleje. Zarówno najwięksi przedsiębiorcy, jak i właściciele pojedynczych budynków poszukują na polskim rynku wykonawców, którzy potrafią zrealizować projekt nowoczesnego, trwałego obiektu. Aby wyróżnić się wśród ofert konkurencji, warto stale rozwijać swoje umiejętności i stosować coraz lepsze rozwiązania oferowane m.in. przez firmę Caparol.

Umiejętność wykonania zespolonych systemów izolacji cieplnej może być bardzo opłacalna dla wykonawców nie tylko ze względu na pozyskanie większej liczby klientów. Znajomość systemu Capatect Carbon poprawia wizerunek firmy wykonawczej na rynku jako tej, która stosuje innowacyjne i w pełni profesjonalne rozwiązania. Warto bowiem podkreślić, że elewacje w systemie Capatect Carbon mogą przetrwać nawet najtrudniejsze warunki pogodowe i uderzenia mechaniczne o sile do 60 J.

Zobacz korzyści i zalecenia dotyczące użycia systemu Capatect Carbon.

Stosowanie systemu Capatect Longlife pozwala natomiast znacznie skrócić czas wykonania elewacji. To zasługa gotowej bezcementowej mieszanki Caparol, np. masy szpachlowej Longlife Spachel, którą można nakładać na ścianę od razu po otwarciu wiadra.

Zobacz porady dotyczące stosowania systemu ociepleń budynków Capatect Longlife.

W zależności od rodzaju systemu ocieplenia Capatect wykonawcy mają do dyspozycji następujące produkty:

Zobacz wskazówki wykonawcze dotyczące wyboru tynku w systemie ociepleń budynków.

Równie ważną korzyścią jest, że wykonawcy w ramach systemów ETICS mogą zastosować produkty umożliwiające efektywne ocieplenie trudnych fragmentów ścian zewnętrznych, zwłaszcza fundamentów domu oraz ościeży okiennych, przez które ucieka bardzo dużo energii cieplnej. 

Zobacz, jak wykonać trudne elementów ociepleń.

Zespolone systemy izolacji cieplnej Caparol Capatect – najlepsze rozwiązania dla wszystkich zaangażowanych w proces budowlany 

Wybór systemów Caparol Capatect niesie za sobą szereg korzyści dla każdej osoby, która uczestniczy w procesie przygotowania i wykonania budynku. Zarówno dla inwestorów, jak i projektantów czy wykonawców – systemy Caparol są gwarancją wykonania trwałego i nowoczesnego budynku biurowego, mieszkalnego, usługowego oraz placówek użytku publicznego.