Indeko-plus – trwały kolor ścian wewnętrznych dzięki bezpiecznej farbie ściennej

Farby ścienne zachowują swój oryginalny kolor i stan przez maksymalnie 5–7 lat od nałożenia. Po tym czasie wielu właścicieli domów i mieszkań decyduje się na odnowienie ścian, głównie ze względu na płowienie koloru i widoczne odpryski. Chciałbyś znaleźć farbę, dzięki której o remoncie ścian wewnętrznych zapomnisz na dłużej i która sprawi, że zyskasz opinię dobrego fachowca? Poznaj farbę ścienną Indeko-plus, która pozwoli Ci stworzyć trwałą powłokę malarską, a dodatkowo będzie bezpieczna dla zdrowia.

Wiesz, że w składzie wielu produktów służących do wykańczania wnętrz znajduje się mnóstwo szkodliwych i drażniących substancji? Częsty kontakt z nimi (np. w pracy malarza) powoduje niekiedy rozwój przewlekłych chorób. Aby zabezpieczyć się przed skutkami działania chemikaliów, warto wybierać farby ścienne, które z jednej strony są bardzo trwałe, a z drugiej strony – nie szkodzą środowisku i zdrowiu.

Zobacz, jakie są właściwości farby przyjaznej dla środowiska i alergików >>

Bezpieczne malowanie pomieszczeń z farbą ścienną Indeko-plus

Bezpieczne farby do wnętrz powinny być pozbawione wszystkich szkodliwych chemikaliów. Dotyczy to zwłaszcza:

 • Lotnych Związków Organicznych – które są zawarte w większości wodnych farb wewnętrznych. Odparowują podczas malowania i schnięcia, a więc oddziałują głównie na osoby zawodowo zajmujące się malowaniem wnętrz. LZO przedostają się podczas oddychania do krwi i całego organizmu. Są przyczyną takich chorób zawodowych jak marskość wątroby, uszkodzenia nerek, rak płuc, uszkodzenia centralnego układu nerwowego, impotencja, czy uszkodzenia genetyczne mogące prowadzić do patologii urodzeń dzieci;
 • plastyfikatorów – będących półlotnymi związkami organicznymi. W dużych stężeniach działają jak LZO, jednak tempo ich odparowania z wyschniętej powłoki trwa całymi miesiącami, w związku z czym bardziej szkodzą użytkownikom pomieszczeń niż osobom wykonującym prace malarskie;
 • konserwantów – które również znajdują się na liście substancji powodujących uczulenia i alergie. Są to głównie konserwanty z grupy izotiazolonów stosowane w zdecydowanej większości farb wodnych do zatruwania wody, aby farba w wiadrze nie była rozkładana przez bakterie i grzyby.

Farba ścienna Indeko-plus jest pozbawiona wyżej wymienionych substancji, dzięki czemu mogą jej używać nawet alergicy. Nadaje się także do malowania pokojów dziecięcych. Brak klasycznych konserwantów, takich jak izotiazolony, lotnych związków organicznych i plastyfikatorów sprawia, że nałożona powłoka malarska jest zupełnie nieszkodliwa.

Sprawdź, dlaczego warto uwzględnić stosowanie farby Indeko-plus w projekcie pokoju dziecięcego? >> 

Bezpiecznie w domu i placówkach publicznych – dlaczego warto inwestować w Indeko-plus?

Farby ścienne pozbawione szkodliwych substancji mogą zostać także wykorzystane w placówkach miejskich, w których na co dzień przebywają dzieci lub osoby starsze. Przedsiębiorcy przygotowujący się do realizacji takich inwestycji mogą zwrócić się np. do głównego wykonawcy z prośbą o konsultację w sprawie bezpiecznych farb. Wybór Indeko-plus firmy Caparol przyniesie szereg korzyści nie tylko osobom przebywającym w szkołach lub placówkach opiekuńczych, ale też przedsiębiorcom.

Najważniejsze korzyści dla inwestorów wynikające z wyboru farb ściennych Indeko-plus to:

 • wysoka trwałość i niskie koszty ewentualnych napraw dzięki dużej odporności farb na szorowanie,
 • skrócony czas realizacji inwestycji dzięki matowemu wykończeniu farb i najwyższej klasie krycia,
 • poprawa wizerunku przedsiębiorcy spowodowana troską o użytkowników budynku.

Dowiedz się, jaką farbę wybrać do szkoły lub placówki opiekuńczej >>

Malowanie ścian farbą Indeko-plus – jak wykonać trwałą powłokę malarską?

Na trwałość wodorozcieńczalnych farb ściennych ma wpływ wiele czynników. O większości z nich możesz decydować, dlatego zanim zakupisz farbę i zaczniesz jej używać, zobacz, jak się do tego odpowiednio przygotować.

 • Przechowywanie farb ściennych

Aby farba Indeko-plus zachowała swoje właściwości, powinna być odpowiednio przechowywana. Jeśli nie zamierzasz od razu używać całego opakowania, umieść wiadro w chłodnym, dość zacienionym miejscu. Zadbaj też, aby temperatura w pomieszczeniu nie spadła poniżej 0°C.

 • Przygotowanie ścian

Duży wpływ na zachowanie odpowiednich właściwości farby ma także przygotowanie podłoża. Upewnij się, że ściana do pomalowania jest sucha, czysta i nośna. Zadbaj też o prawidłowe zagruntowanie gładzi i szpachli gipsowych, tynków gipsowych i wapienno-gipsowych. Tynki cementowo-wapienne i cementowe należy gruntować w razie potrzeby, gdy wykazują zwiększoną chłonność lub są piaszczące.

Zobacz też, jak przygotować ściany w domu do malowania >>

 • Malowanie pomieszczeń farbami ściennymi

Malowanie ścian za pomocą farby do wnętrz Indeko-plus jest bardzo wygodne i szybkie. Możesz nakładać ją za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Szczegółowe informacje na temat parametrów natrysku znajdziesz w kacie technicznej farby.

Jak szybko i wydajnie malować ściany w domu >>

Farba ścienna Indeko-plus – także do odnawiania zniszczonych ścian

Farba Indeko-plus bardzo dobrze sprawdza się w roli nowej powłoki malarskiej służącej do pokrycia nowych ścian. Możesz jednak wykorzystać ją także w trakcie przeprowadzania remontu malarskiego. Indeko-plus tworzy jednolitą, trwałą powłokę o głęboko matowej, drobnej strukturze. To zasługa:

 • innowacyjnej technologii kompozycji spoiw opracowanej w niemieckich laboratoriach,
 • doskonale drobnemu roztarciu pigmentów i wypełniaczy, dzięki którym farba tak łatwo się rozkłada i tworzy jednolitą antyrefleksyjną powłokę,
 • wysokiej zdolności krycia (klasa 1), która w wielu przypadkach odświeżania koloru ściany czy sufitu umożliwia zastosowanie tylko jednej warstwy farby.

Zobacz, jak szybko odnowić ściany w domu >>

Indeko-plus – trwałe i bezpieczne farby ścienne do domów oraz placówek publicznych

Bezpieczny dla zdrowia i środowiska skład, wygodny sposób nakładania i uniwersalne zastosowanie – to wszystko wpływa na to, jakie farby warto wybierać do malowania ścian wewnętrznych. Produkt Caparol Indeko-plus spełnia wszystkie powyższe wymagania, dzięki czemu jest najlepszym rozwiązaniem dla:

 • właścicieli domów, którzy myślą o malowaniu ścian w nowym budynku lub chcą przeprowadzić gruntowny remont,
 • kierowników ekip malarskich, którzy chcą dbać o zdrowie swoich pracowników i zwiększyć ich efektywność,
 • szkół i placówek opiekuńczych poszukujących najbezpieczniejszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań.