Ile kosztuje ocieplenie budynku za pomocą systemów ociepleń Caparol Capatect?

Ocieplenie domu to pierwszy etap prac termomodernizacyjnych. Współczesne normy energooszczędnościowe wymuszają na właścicielach stosowanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych i lepszych materiałów termoizolacyjnych. Może to znacznie wpływać na koszty całego przedsięwzięcia. Zastanawiasz się, ile wyniesie Cię koszt ocieplenia ścian zewnętrznych za pomocą systemów ociepleń Caparol Capatect? Podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • ile zapłacisz za materiały niezbędne w systemie ociepleń Capatect Classic,

  • ile kosztuje system ociepleń Capatect Longlife,

  • czy ocieplenie ścian za pomocą systemu Capatect Carbon Ci się opłaci.

Planowanie budżetu to ważny i rozsądny krok, który powinien poprzedzać wszystkie prace termomodernizacyjne, w tym ocieplenie domu. Podczas wykonywania obliczeń uwzględnij rzeczywistą powierzchnię ścian budynku – najlepiej, jeśli jest już podana w projekcie lub gdy ekipa budowlana może ją zmierzyć. Szacowanie powierzchni bez znajomości dokładnych pomiarów może sprawić, że finalne koszty remontu będą wyższe nawet o kilka tysięcy złotych! Pamiętaj, by od powierzchni ścian odjąć także łączną powierzchnię otworów okiennych i drzwiowych.

Poniższy cennik netto materiałów, które zawierają systemy ociepleńCaparol Capatect,przygotowaliśmy na przykładzie domu, którego powierzchnia ścian wynosi 200 m2. Podczas ustalania finalnego kosztorysu do ceny systemu należy również doliczyć koszt materiałów izolacyjnych – styropianu lub wełny mineralnej – a także koszt robocizny i materiałów dodatkowych (w tym łączników mechanicznych). Przyjmuje się, że koszty materiałów dodatkowych stanowią, w zależności od standardu wykończenia ocieplenia, od 5 -15% kosztów materiałów podstawowych.

Capatect Classic – uniwersalne rozwiązanie i niskie koszty

System ociepleń Capatect Classic jest dostępny w dwóch wersjach: Capatect Classic A z wełną mineralną oraz Capatect Classic B ze styropianem – materiały różnią się od siebie zarówno właściwościami, jak i ceną (ocieplenie za pomocą wełny mineralnej jest droższe). Orientacyjne koszty netto materiałów użytych w wersjach A i B prezentują poniższe tabele:

Koszt materiałów podstawowych (bez materiałów termoizolacyjnych), potrzebnych do ocieplenia domu za pomocą systemu ociepleń Capatect Classic A o powierzchni ścian 200 m2, wyniesie więc ok. 8 146 zł.

W tym wypadku średni koszt netto materiałów wyniesie ok. 7 766 zł.

Ile kosztuje ocieplenie ścian zewnętrznych za pomocą systemu ociepleń Capatect Longlife?

Kolejnym systemem ociepleń w ofercie Caparol jest wysoce energooszczędny system Capatect Longlife na bazie styropianu. Sprawdź, ile może kosztować ocieplenie domu o powierzchni ścian 200 m2, jeżeli zdecydujesz się na zakup tego systemu.

Orientacyjny koszt netto podstawowych materiałów użytych w systemie Caparol Longlife to zatem 12 572 zł.

Capatect Carbon – dlaczego ta inwestycja Ci się opłaci?

Jeżeli chcesz cieszyć się elewacją o bardzo wysokiej odporności mechanicznej – nawet do 60 J – sięgnij po system ociepleń Capatect Carbon. Włókna węglowe zapewniają trwałość elewacji, a zastosowana technologia samooczyszczania Caparol Clean Concept® gwarantuje jej czystość przez długi czas. Ponadto system Capatect Carbon ma aż 15 lat gwarancji!

Średni koszt netto materiałów zużytych do ocieplenia domu systemem Capatect Carbon A wyniesie zatem ok. 25 752 zł. A jak to wygląda w przypadku systemu ze styropianem?

W przypadku użycia systemu Capatect Carbon B na bazie styropianu, średni koszt netto podstawowych materiałów się zmniejszy i wyniesie ok. 18 908 zł.

 

Termoizolacja budynku jest więc kosztownym przedsięwzięciem, jednak opłacalnym z perspektywy czasu. Jak wynika z analizy Narodowej Agencji Poszanowania Energii, przygotowanej na zlecenie firmy Caparol, prawidłowo przeprowadzone ocieplenie budynku pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 60% kosztów ogrzewania! Jeżeli chcesz dodatkowo ograniczyć koszty remontu, weź udział w rządowym programie Czyste Powietrze i uzyskaj dofinansowanie lub pożyczkę na termomodernizację domu. Więcej informacji znajdziesz w poradniku Caparol: Ogrzej dom z Caparol. Oszczędzaj na ogrzewaniu i przyłącz się do walki ze smogiem!

 

Wybrałeś już swój system ociepleń Capatect? Oblicz koszty ocieplenia własnego domu i wybierz system, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!