Farba fasadowa do zakładu produkcyjnego lub magazynu – wybierz Muresko-Premium.

Malowanie elewacji takich budynków jak zakłady produkcyjne, fabryki i magazyny może wydawać się prostym zadaniem. Tego typu obiekty raczej nie posiadają elementów dekoracyjnych i są malowane na jeden kolor. Sytuacja zmienia się, kiedy przyjrzymy się nieco bliżej specyfice tych nieruchomości – ich położeniu oraz gabarytom. Fabryki i magazyny są najczęściej wznoszone na obrzeżach miast, dlatego żadna okoliczna zabudowa nie chroni ich elewacji przed wiatrem, słońcem i spalinami. Dużą płaszczyznę ich ścian zewnętrznych trudniej też zabezpieczyć przed uszkodzeniami fasady, które mogą sprawić, że elewacje będzie nieszczelna i nieestetyczna. 

Powłoka malarska niskiej jakości może więc stwarzać zagrożenie dla konstrukcji całej ściany zewnętrznej. Jeżeli nie będzie odporna na czynniki atmosferyczne takie jak mróz, śnieg i deszcz oraz długotrwała ekspozycja na słońce, to w szybkim czasie może ulec degradacji, a co za tym idzie przestanie chronić tynk i ocieplenie lub jeżeli te są nieobecne – samą strukturę ściany. Dlatego warto postawić na produkty Caparol z serii Muresko.

Dlaczego farba fasadowa jest tak ważna?

Jeżeli podzielimy ścianę na warstwy takie jak mur, ocieplenie, tynk i farbę, to powłoka malarska stanowi jej bardzo istotną część, która oprócz funkcji estetycznej ma za zadanie chronić pozostałe elementy konstrukcji budynku znajdujące się pod nią.

Dobra farba fasadowa silikonowa (bo ten rodzaj farby stosuje się najczęściej do pokrycia ścian zewnętrznych) jest paroprzepuszczalna, a jednocześnie nie pozwoli na przedostawanie się wilgoci pod powłokę malarską. Woda jest bowiem olbrzymim zagrożeniem dla muru oraz systemów ociepleń – jeśli dostanie się do wnętrza ściany, może powodować odspajanie się tynku na skutek procesu jego pęcznienia. Może to znacznie oszpecić elewację, a także przyczynić się do powstania nieszczelnej, powiększającej się z czasem luki w fasadzie. Oprócz tego przez taki ubytek do środka muru będzie przedostawać się wilgoć, która w połączeniu z niskimi temperaturami spowoduje jego uszkodzenie, gdy znajdująca się wewnątrz szczelin woda zamarznie. 

Czytaj także: Muresko-Premium upiększa okolice – farba idealna do murali

Oczywiście miejscowe uszkodzenia powłoki malarskiej można łatwo i szybko naprawić. Większym problemem są luki w fasadach na dużej powierzchni elewacji zakładów produkcyjnych oraz magazynów, ponieważ ciężej je wykryć. Farba elewacyjna silikonowa może posiadać małe pęknięcie, które łatwo zauważyć na niewielkiej ścianie domu jednorodzinnego, ale na wielkiej fasadzie magazynu będzie praktycznie niewidoczne. Jedynym zabezpieczeniem przed tymi usterkami jest pokrycie ścian zewnętrznych farbą fasadową najlepszej jakości, która zniweluje ryzyko powstawania ubytków w elewacji.

Jak zabezpieczyć fasadę dzięki farbie elewacyjnej silikonowej?

Najprostszą metodą uniknięcia wymienionych wyżej zagrożeń jest stworzenie powłoki malarskiej dzięki użyciu farby najwyższej jakości. Takim produktem jest Muresko-Premium – najczęściej wybierana przez fachowców farba elewacyjna, która cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na zewnętrzne czynniki atmosferyczne oraz doskonałymi właściwościami hydrofobowymi. Dzięki nim woda opadowa nie wnika w strukturę muru, ale spływa po nim i jednocześnie zmywa wszelkie zanieczyszczenia naniesione przez powietrze i spaliny aut.

Sprawdź też: Najważniejsze właściwości farby fasadowej Muresko-Premium, dzięki którym wykonasz trwałą powłokę o wysokiej jakości i dobrym wykończeniu

Farby z serii Muresko to doskonały wybór dla każdego przedsiębiorcy, który chce zabezpieczyć elewacje swoich budynków i uniknąć drogich remontów fasady przez długie lata. Trwałość farb Caparol sprawia też, że chętnie sięgają po nie profesjonaliści, dzięki czemu śmiało można powiedzieć, że sprawdziły się one już na milionach metrów kwadratowych elewacji.