Program Czyste Powietrze: Caparol Przeskocz nawigację

Program "CZYSTE POWIETRZE"

Jak działa rządowy program dopłat "Czyste powietrze"?

Od września 2018 roku termomodernizacja jest wspierana przez rządowy program „Czyste powietrze”. Według szacunków Ministerstwa Środowiska termomodernizacja w ramach programu ma objąć 3 miliony domów.

Budżet „Czystego powietrza” wynosi 103 miliardy złotych. W jego ramach właściciele domów jednorodzinnych oraz budujący nowe domy mogą starać się o dotację lub niskooprocentowaną pożyczkę na ocieplenie domu, wymianę stolarki okiennej oraz zmianę starego, nieefektywnego urządzenia grzewczego na nowoczesne i bardziej przyjazne środowisku.

Maksymalna kwota dotacji wynosi 53 tys. złotych i jest zależna od dochodów wnioskodawców – można uzyskać dotację do 90% wartości planowanej inwestycji. Wnioski należy składać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wszystkie trzy systemy ociepleń Caparol to systemy o wysokim standardzie, w których zastosowano zaawansowane technologicznie receptury. Systemy są energooszczędne, bardzo wytrzymałe i oferują nowoczesne możliwości aranżacji elewacji.

Pobierz broszurę