25 lat obecności na rynku

Kiedy 25 lat temu grupa śmiałków podjęła się wyzwania wprowadzenia na polski rynek niemieckich produktów z logiem słonia, nikt nie przypuszczał, że nowo założona firma odniesie taki sukces. Caparol Polska rozpoczynał swoją przygodę jako maleńka, nikomu nieznana spółka z siedzibą w mało wyszukanej lokalizacji przy ulicy Powsińskiej w Warszawie.

Z każdym rokiem jednak powiększał się zespół, rosła sprzedaż, rosły też apetyty na rynkowy sukces. Dzięki zaangażowaniu i ogromnej pasji ludzi, którzy budowali Caparol od podstaw, firma odnosiła kolejne sukcesy i realizowała coraz ambitniejsze cele. 

Przez ćwierć wieku firma Caparol Polska budowała swoją obecność na rynku zyskując coraz większą rzeszę klientów: wykonawców, dystrybutorów, architektów. Niemieckie rozwiązania szturmem zdobyły sympatię polskich wykonawców, a niektóre produkty osiągnęły tak silną pozycję w kanonie profesjonalnych materiałów budowlanych, że stały się swoistymi synonimami kategorii. Dziś trudno znaleźć budowę, gdzie nie pracuje się na naszym flagowym tynku silikonowym AmphiSilan Fassadenputz.

Profesjonalni wykonawcy myśląc o porządnej farbie elewacyjnej najczęściej wskazują na Muresko-Premium, a rodzina farb Caparol Samtex coraz częściej jest wybierana do wykańczania wnętrz zarówno w obiektach jednorodzinnych, jak i na dużych inwestycjach.