Systemy ociepleń

System ociepleń to jeden z najważniejszych elementów budynku. Od jego wyboru oraz prawidłowego wykonania zależy nie tylko trwałość elewacji, ale także jakość i komfort życia mieszkańców budynku oraz energooszczędność inwestycji. Niewłaściwie wykończona lub pozostawiona bez wykończenia elewacja domu ani nie wygląda ładnie, ani nie stanowi dostatecznej ochrony dla ścian budynku.

Problem ten dotyczy zwłaszcza domów budowanych 20 lat temu, kiedy nie zwracano szczególnej uwagi na konieczność oszczędzania energii potrzebnej do ogrzewania. Najczęściej stosowano wówczas ocieplenia wełną mineralną lub styropianem o grubości maksymalnie do 5 cm.

Prawidłowe ocieplenie ścian zewnętrznych budynku pozwala na istotne ograniczenie ubytku energii cieplnej, a w ślad za tym na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania.Firma Caparol oferuje szeroką ofertę nowoczesnych systemów ociepleń dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Ocieplenie domu pozwala na jednoczesny remont elewacji. W skład systemu ociepleń wchodzą bowiem tynki i farby elewacyjne.

OCIEPLANIE ŚCIAN: metoda lekka-mokra, nazywana także BSO a ostatnio ETICS
Ten sposób ocieplania ścian jest powszechnie znany i stosowany od wielu lat, zwłaszcza przy wznoszeniu nowych domów. Z powodzeniem można go stosować, także przy termorenowacji budynków już istniejących.
Teoretycznie metoda ta jest bardzo łatwa, polega bowiem na przymocowaniu płyt izolacyjnych do ścian budynku, wzmocnieniu ich powierzchni siatką z włókna szklanego i nałożeniu tynku cienkowarstwowego. Jednak w praktyce okazuje się, że metoda wymaga od wykonawców sporej wiedzy i wprawy.
W metodzie lekkiej-mokrej używa się właściwie dwóch materiałów termoizolacyjnych: styropianu i wełny mineralnej.          

Główne zalety innowacyjnych systemów ociepleń Caparol

  • uniknięcie kosztów zrywania i wywozu zdemontowanych materiałów,
  • optymalizacja energetyczna budynku,
  • możliwość zmiany koloru fasady,
  • pełnopowierzchniowy remont elewacji,
  • poprawa izolacyjności akustycznej budynku.