Systemy ociepleń ART.: Caparol Przeskocz nawigację

Systemy ociepleń Caparol

O jakości systemów ociepleń decydują trzy czynniki: termoizolacyjność, trwałość i atrakcyjność elewacji. Caparol od 50 lat pracuje nad udoskonaleniem technologii i receptur produktowych. Nasi eksperci przeprowadzają liczne badania, testy, poznają oczekiwania profesjonalistów. Wszystko po to, by naszym klientom oferować trwałe, piękne i pewne systemy ociepleń. 

Wszystkie trzy systemy Capatect – Carbon, Longlife i Classic – to systemy o wysokim standardzie, w których zastosowano zaawansowane technologicznie receptury. Systemy są energooszczędne, bardzo wytrzymałe i oferują nowoczesne możliwości aranżacji elewacji.

Pobierz broszurę

 

 

Odpowiednie ocieplenie domu – najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie

W związku z rozpoczętym ostatnio rządowym programem „Czyste Powietrze”, który zakłada przyznawanie dotacji i pożyczek na termomodernizację domów jednorodzinnych, wiele osób decyduje się na remont i wymianę urządzeń grzewczych. Zbliżająca się zima i ochłodzenie również motywują do podjęcia decyzji o zakupie nowego pieca lub pompy ciepła. Są to rozsądne opcje, ale nie czyni ich to optymalnym rozwiązaniem, które poprawi komfort cieplny w Twoim domu.

By zapewnić sobie właściwy bilans energetyczny, należy zająć się źródłem problemów związanych z tym, co ma największy wpływ na komfort cieplny w każdym domu – czyli zabezpieczyć przegrody budynku przed ucieczką ciepła.

Niestety najlepsza pompa ciepła, ani najbardziej wydajny piec nie uchronią Cię przed utratą ciepła w tej formie. Kluczowa jest w tym przypadku kompleksowa termomodernizacja, a jednym z jej najważniejszych elementów jest prawidłowe ocieplenie ścian zewnętrznych.

Ocieplenie ścian zewnętrznych to wysoka oszczędność energii

Zobacz, przez które elementy konstrukcyjne budynku ucieka ciepło. Prawidłowe ocieplenie ścian zewnętrznych budynku pozwala zmniejszyć koszty jego ogrzewania nawet do 60%.

Ocieplenie domu, dzięki któremu rachunki obniżą się nawet do 60%

Gdy mur jest nieocieplony, może przez niego przenikać bardzo dużo ciepła z wewnątrz budynku – w zależności od grubości muru oraz materiału, z którego został wykonany, jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu procent ciepła. W bezpośredni sposób przekłada się to na znaczny wzrost kosztów związanych z utrzymaniem właściwej temperatury w pomieszczeniach w sezonie grzewczym. Im więcej ciepła ucieka, tym więcej należy go dostarczyć, aby mieszkańcy mogli cieszyć się odpowiednią temperaturą.

Właściwe ocieplenie domu pełni też jeszcze jedną ważną funkcję. Jako warstwa wierzchnia elewacji zabezpiecza mur przed wpływem opadów atmosferycznych, wiatru, a nawet uszkodzeń mechanicznych.Dobry system ocieplenia to więc nie tylko odpowiedni materiał termoizolacyjny, ale też cała grupa komponentów, takich jak warstwa zbrojąca z siatki i szpachli, właściwy środek gruntujący oraz wytrzymały tynk elewacyjny, który dodatkowo wpływa na wygląd elewacji.

Jak ocieplić budynek, by obniżyć koszty ogrzewania?

Nie wystarczy wymiana starego urządzenia grzewczego, aby obniżyć rachunki za ogrzewanie. Nawet najlepszy system grzewczy nie wpłynie na zmniejszenie kosztów eksploatacji, jeśli dom będzie słabo ocieplony. Jak przeprowadzić termomodernizację, by była skuteczna i bezpieczna dla środowiska? Pomoc w walce ze smogiem i wsparcie termomodernizacji budownictwa jednorodzinnego zakłada rządowy program "Czyste powietrze".

Spośród ponad 5,5 miliona domów jednorodzinnych w Polsce blisko 40% nie jest w żaden sposób ocieplonych. To właśnie nieefektywne energetycznie stare budownictwo przyczynia się w znacznym stopniu do złego stanu powietrza w naszym kraju.

Nie wystarczy wymiana urządzenia grzewczego, należy zacząć od ocieplenia budynku

Jeśli w niedocieplonym budynku zamontujemy nowe urządzenie grzewcze, jego praca nie będzie efektywna, ponieważ znaczna część wyprodukowanej przez nie energii cieplnej będzie uchodzić przez nieszczelne przegrody. W związku z tym rachunki za ogrzewanie, pomimo modernizacji systemu grzewczego, mogą w ogóle się nie zmniejszyć, a samo urządzenie będzie zużywało dużo energii, by skutecznie ogrzać pomieszczenia. Dlatego w pierwszej kolejności należy skupić się na ociepleniu budynku i wymianie stolarki okiennej.