Architekci

Idealne realizacje

Architekt jest kluczową postacią w realizacji koncepcji budowlanych - niezależnie, czy chodzi o obiekt przemysłowy czy dużą inwestycję komercyjną. Firma Caparol Polska zapewnia kompleksowe wsparcie dla pracowni architektonicznych na etapie projektowania budynków, pomagając w doborze odpowiednich produktów, technologii, a nawet kolorystyki. Nasi specjaliści mogą przygotować propozycje odpowiednich rozwiązań w oparciu o indywidualne wymagania każdego obiektu.


Murale

Do zrealizowania murali, poza twórcami, ich pomysłem oraz talentem, niezbędne są także narzędzia, czyli profesjonalne farby elewacyjne.Taką farbą jest zastosowana w muralach elewacyjna farba Muresko Premium. Niezawodna pod względem jakości, tworząca równomiernie kryjącą powłokę. Farba ta jest produktem szybkoschnącym po deszczu, dzięki czemu murale pozostają czyste przez długi czas.

Wszystkie materiały wykorzystane podczas tworzenia wielkoformatowej grafiki, muszą być nie tylko odporne na zjawiska atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, ale również zapewnić właściwą intensywność barw. Wszystko po to, by ostateczny efekt pokrywał się w 100% z projektem stworzonym na elewację. 

Wbrew wyobrażeniom, tworzenie murali to niebezpieczna i ciężka praca fizyczna. Dodatkowo, sezon na murale trwa dość krótko. Konieczna jest ciepła i bezdeszczowa pogoda, a artyści powinni uporać się z pracami do końca roku akademickiego, co w praktyce trwa około 2 miesięcy. Trudność malowania murali polega również na olbrzymim rozmiarze tego ściennego dzieła. Malujący murale praktycznie nie schodzą z rusztowań, pilnują natomiast bardzo starannie przeskalowania obrazu za pomocą siatki.

Najwięcej murali powstało w na gdańskiej Zaspie, w Gdańskiej Szkole Muralu pod nadzorem Pana Rafała Roskowińskiego. Gdańska Szkoła Muralu znajduje się w strukturze Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a Pan Rafał jest jej wykładowcą. 

Na gdańskiej Zaspie wyrosła niezwykle ciekawa i barwna galeria malarstwa monumentalnego, która  - z pozornie nieciekawej, blokowej dzielnicy Gdańska – czyni ją jedną z najciekawszych przestrzeni w mieście. Cała koncepcja gdańskich murali tworzy wyjątkową galerię wielkoformatowego malarstwa ściennego, jedną z największych w Europie. 

Wielkoformatowa grafika na ścianach budynków przeżywa rozkwit i staje się oryginalną reklamą miejskich przestrzeni, wpisując się na stałe w krajobraz jako świadectwo  kulturalne naszych czasów. 

W tej części znajdują się gotowe rysunki techniczne dot. Systemów Ociepleń Caparol oraz najczęściej stosowane rozwiązania detali, które należy uwzględnić podczas projektowania elewacji.

Więcej

Niezawodność oraz wysoka funkcjonalność produktów Caparol sprawiają, że są one wybierane podczas realizacji setek prestiżowych inwestycji każdego roku. 

Więcej

Całkowitą nowością jest zastosowanie przez Caparol innowacyjnej technologii produkcji wzornika, pozwalającej na uzyskanie wysokiej zgodności drukowanych kolorów ze wzornika z rzeczywistymi produktami barwionymi w maszynie.

Więcej

Pasją ekspertów jest ochrona i profesjonalna konserwacja zabytków. Produkty marki Histolith powstają w oparciu o tradycyjne receptury, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się podczas renowacji.

Więcej

Disbon to produkty do naprawy i ochrony betonu. Szeroki zakres oferty obejmuje: produkty do naprawy i ochrony betonu, systemy posadzkowe czy wreszcie powłoki ochronne na konstrukcje żelbetowe.

Więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach i technologiach? Tu znajdziesz dodatkowe broszury i publikacje w wersji elektronicznej.

Więcej

Stale poszukujemy nowych i innowacyjnych metod produkcji i rozwiązań, które wpasowują się w Twoje oczekiwania i pozwolą przekraczać kolejne granice.

Więcej

Aranżacja kolorystyczna elewacji czy też wnętrz. Przedstawiamy trochę pomysłów do inspiracji.

Więcej